Keçiören Belediyesi köylerde çiftçiye inek, keçi, koyun verecek 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören’e bağlı Kösrelik Mahallesindeki ilk arpa hasadına katıldı. Köserlik Mahalle Muhtarı Yaman, Keçiören Belediyesi tarafından köylerine inek, keçi, koyun da verileceğini belirtti. 

Keçiören Belediyesi köylerde çiftçiye inek, keçi, koyun verecek 
banner200

Keçiören'in köylerini organik üretim ve satış merkezi haline getireceklerini ve bu çalışmaların Türkiye'de örnek olacağını da kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Dolar, avro, nükleer biyolojik silahlar işe yaramadı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte tarım çok daha önemli hale geldi. Tarım stratejik bir ürün oldu. Köylülerimize her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. Verdiğimiz tohumlar ata tohumudur, organiktir ve daha lezzetlidir. Köylerimizi Türkiye'de örnek köy haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.

ATA TOHUMUNU YAYGINLAŞTIRMALIYIZ 

ATA tohumundan üretilen fidelerin çoğaltılarak geleceğe taşınması konusunda çiftçilere uyarılarda da bulunan Altınok şunları ifade etti: "Yerli ve milli ata tohumumuzu yaygınlaştırmalıyız. Hem sağlığımız için hem de ekonomik gelir anlamında genleriyle oynanmamış olan tohumlarımızı önümüzdeki yıllarda da üreterek gelecek nesillere miras olarak bırakmalıyız. Artık silah, top, tüfek yerine tarımsal üretimde güçlü olmak önemli hale geldi. Savaşlar artık silahla değil üretimle ve ekonomik kazanımlarla yapılıyor. Bu nedenle ata tohumundan yetiştirdiğimiz fidelerimize sahip çıkarak onların sayısını artıracağız."

BELEDİYE İNEK, KOYUN, KEÇİ DE VERECEK

BELEDIYENIN yaptığı hizmetlerden gayet memnun olduğunu söyleyen Köserlik Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman," Köyümüze hizmet devam ediyor. Patlıcan, fasulye fideleri verdiler. Ata tohumu verdiler. Hiçbir ücret almadılar. Şu anda köyümüzü inek, keçi, koyun da verecekler. Köyümüze ahır yapacaklar. Bu zamana kadar hiç hizmet görmemiştik. Bu dönem hizmet aldığımız için başkanımıza, teşekkür ederiz" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 11:07
YORUM EKLE
banner151

banner251