'Kardeşinizden buğday alabilecek misiniz?' İYİ Parti’den TMO’ya dikkat çeken tepki! 

İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, TMO’ya seslenerek, “TİGEM’in buğdayına müşteri olsanıza! Bakalım o açıkladığınız fiyata kardeşinizden buğday alabilecek misiniz?” eleştirisinde bulundu.

'Kardeşinizden buğday alabilecek misiniz?' İYİ Parti’den TMO’ya dikkat çeken tepki! 
banner282

Hükümetin uyguladığı tarım politikalarına İYİ Parti’den dikkat çeken bir eleştiri geldi. Hükümetin Mayıs ayında açıkladığı 2250 TL/Ton buğday alım fiyatını, TİGEM’in ihale ile sattığı buğday fiyatı (5320 TL/Ton) üstünden eleştiren İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, TMO’ya seslenerek, “TİGEM’in buğdayına müşteri olsanıza! Bakalım o açıkladığınız fiyata kardeşinizden buğday alabilecek misiniz?” dedi. 

BAKANLIK HESAP EDEMEDİ! 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Mayıs ayında açıklanan buğday alım fiyatının öngörüsüzlüğü her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Bu öngörüsüzlük, ülkede buğday fiyatlarını kontrolden çıkarırken, ekmeklik buğday fiyatının şimdiden 5 bin liranın üstüne çıkması yaşanan sıkıntıyı gözler önüne seriyor. 

EĞER BİZİ DİNLESEYDİNİZ 260 DOLAR SEVİYESİNDE İTHALATI BİTİRECEKTİNİZ!

İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, Mayıs ayında açıklanan buğday alım fiyatı ile TMO’nun ithalat sürecinde uyguladığı politikalara tepki göstererek, twitter hesabı üstünden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. TMO’nun yurt dışından 400 dolara yaklaşan fiyatlarla buğday ithal ettiğini dile getiren Kahveci, şunları kaydetti: “TMO burada da uyumuş. Bizi dinleseydi Temmuz-Ağustos döneminde 260 dolar seviyesinde ithalatı bitirecekti. Yapmadı. Yapamadı. Peki şimdi elini tutan mı var? TİGEM’in buğdayına müşteri olsanıza! Bakalım o açıkladığınız fiyata kardeşinizden buğday alabilecek misiniz?” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 13:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 2 ay Önce

Tarim kredi yani tareks tigem e gubre vermemis tigem niye versin. Hepsi liyakattan geçiyor. Önüne gelen her meslekten arkadaş var bakanlikta yonetici olarak

Üretici
Üretici - 2 ay Önce

Milletin ekmeğiyle oynayanları Allah bildiği gibi yapsın. Gavura 400 gavur parası Türk e gelen aclığamahkum. Hani derler ya bana arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim diye. Herkez tarafını seçmiş demek.

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Mevcut tarım kuruluşları içinde işini en iyi yapmaya çalışan TMO'dur, iştigal alanı dışında verilen her görevi(patates, soğan, fındık alımı, yağ alımı) yapmaya çalışıyor.
Personeli yılın 6 ayında evden uzakta geçici görevdedir.
Ancak tarım bakanlığı üzerine düşen görevi yapmıyor işi TMO'ya havale etmiş seyrediyor. Bakanlığın kuraklık nedeniyle, artan maliyetler nedeniyle bitki ve hayvan yetiştiricilerine kayda değer nakdi desteklemelerde bulunması gerekir geç bile kaldılar bu vurdumduymazlıkla bugünleri çok ararız.

banner151