Karamollaoğlu: Tarımdaki bütün girdilerden vergi kaldırılmalı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tarımdaki bütün girdilerden vergilerin kaldırılması gerektiğinin altını çizerek, “Mazottan, gübreden, ilaçtan, elektrikten nerede bir vergi varsa bu mutlaka kaldırılmalı. Çiftçinin, üreticinin elinden tutulmalı. Hasat zamanında üretici ortada kalmamalı” dedi.

Karamollaoğlu: Tarımdaki bütün girdilerden vergi kaldırılmalı!
banner200

Partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Karamollaoğlu, “En önemli konu tekrar ediyoruz. Şimdi hasat mevsiminin başında sayılırız. Şimdi güneyden itibaren hasatlar başladı. Tarımda ki girdilerin bütününden vergiler kaldırılmalı. Mazottan, gübreden, ilaçtan, elektrikten nerede bir vergi varsa bu mutlaka kaldırılmalı. Çiftçinin, üreticinin elinden tutulmalı. Hasat zamanında üretici ortada kalmamalı. Tüccarın eline mahkûm edilmemeli. Tüccarı, ille de kötü niyetlidir diye itham etmek istemiyorum. Tüccar da kendi menfaatini düşünür. Pazarda mal bol olursa ucuz fiyatla malı almak ister. Ama devlet aklı onu gerektirir ki bugün tarımda ucuza giden bir mal 2 ay sonra normal fiyatına yükselir. Devlet bu görecek.  Onun için çiftçiyi finanse edecek” diye konuştu.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar özcan
Yaşar özcan - 2 yıl Önce

♝♝Hükümet köylüye sahip çıkmıyor.

BİZİ BİTİRMEK İSTİYORLARSA PEŞİN SÖYLESİNLER

Ha bizi bitirip de Türkiye’de bu işi bir kişiye yaptırmak isteniyorsa gelsinler tarlalarımızın tapularını verelim, ailemizle birlikte gidip onlara ırgatlık yapalım. Maaşta istemiyoruz. Karın tokluğuna çalışalım zaten ülkeyi koruyan biz şehit olan biz doyuranda biz♝

Mestan Cengiz
Mestan Cengiz - 2 yıl Önce

Sayın Genel Başkan, halen bazılarının niyetini tam anlamamış veya kendisi çok hüsnü zan sahibi olmayı seviyor. Yahu, şu anda iktidara sahip olanların çok büyük bir çoğunluğunun derdi tarım marım değil. Devletin köküne hele bir kibrit suyunu hele bir dökelim, sonrasında nasılsa yeni bir şeyler olur, biz de böylece muradımıza erer, “davamızı” kazanırız derdindeler, ne davasıysa... UNUTMAYIN BEYLER! VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR...

Fazıl Gencer
Fazıl Gencer - 2 yıl Önce

Evet tek kelime ile bu iktidarın tek bir gayesi var bu ülkeyi bitirmek ABD ye köle yapmaktır. Allah cc bu milleti tez zamanda uyandırsın eğer geç kalırsanız vatan elden gitmiş olacak bunu bilin. Sonra sizin torunlara size beddua edecek.

Hüseyin Özcan
Hüseyin Özcan - 2 yıl Önce

Geçmişte bu topraklarda yaşayıp da tarımsal anlamda kendine yetemeyen bir topluluk yaşamış mı acaba. Hiç sanmıyorum. Bu kadar beceriksiz bir yönetim de sanırım bundan sonra gelmez. AraSan bir araya getiremezsin bu kadar beceriksizi. Bu arada Temel beyin fikirlerini çok beğeniyorum.
Selametle

banner151

banner251