Kabinede değişmesi beklenen muhtemel isimler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından gözler kabinede yapılacak değişikliklere çevrildi. Hürriyet Gazetesi'nden Nuray Babacan, bugünkü haberinde kabinede değişecek muhtemel isimlere dikkat çekti. Değişecek isimlerin arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de bulunuyor.

Kabinede değişmesi beklenen muhtemel isimler
banner200

Hürriyet'in, 'Sırada kabine var' başlıklı haberine göre; Başbakan Yardımcıları ile Dışişleri, Milli Savunma, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Ekonomi, Çevre, Orman ve Su İşleri gibi bakanlıklarda görev değişimi iddiaları bulunuyor.

Haberde dikkat çeken başlıklar şöyle:

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK BU HAFTA YAPILACAK

AK Parti'nin “yeni atılım dönemi" adını verdiği planın ikinci aşamasında parti yönetimi ve kabine değişiklikleri bu hafta hayata geçirilecek. Parti grubu yarın toplanacak ve Binali Yıldırım grup başkanı seçilecek. AK Parti'de genel başkanlığı yeniden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üstlenmesinden sonra ikili yapı da resmen başlayacak.

YENİ YÖNETİMDE YILDIRIM BAŞKANVEKİLİ OLARAK YER ALACAK

Parti kurmayları, bu hafta yeni MKYK'nın toplanmasının beklendiğini söylediler. Partinin genel başkan yardımcılarından oluşacak yeni MYK'nın da aynı gün belirlenmesi bekleniyor. Erdoğan'ın yeni yönetiminde Başbakan Yıldırım genel başkanvekili olarak yer alacak.

MKYK'DAKİ DEĞİŞİKLİKLER FİKİR VERDİ

MKYK'daki bazı değişiklikler MYK ile ilgili de fikir verdi. Listeye alınmayan Nükhet Hotar, Şaban Dişli ve Yasin Aktay'dan boşalan yerlere yeni isimler getirilecek. Hamza Dağ, Mahir Ünal, Efkan Ala ve Zelkif Kazdal'ın parti yönetimine gireceği iddia ediliyor.

KABİNEDEKİ DEĞİŞİKLİK MERAKLA BEKLENİYOR

Bu hafta yapılacak diğer önemli açıklama ise kabine konusunda olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım'ın üzerinde çalıştığı kabine değişikliği de merakla bekleniyor.

BU İSİMLERİN YERİNİ KORUMASI BEKLENİYOR

MKYK'daki değişiklikler bu konuda da fikir oluşturdu. AK Parti'de genellikle Başbakan Yardımcısı, İçişleri, Dışişleri, Adalet ve Enerji Bakanı dışında MKYK'ya kabineden isim alınmıyor. Bu nedenle yerlerini koruyan Berat Albayrak, Bekir Bozdağ, Süleyman Soylu ve Nurettin Canikli'nin kabinede kalacağı yorumu yapılıyor.

DEĞİŞMESİ BEKLENEN BAKANLAR

Buna karşılık Veysi Kaynak'ın gideceği, Mehmet Müezzinoğlu'nun da yerini koruduğu öne sürülüyor. Kabinedeki diğer değişikliklerin ise başbakan yardımcılıkları, dışişleri, milli savunma, gıda ve tarım, ekonomi, çevre ile orman ve su işleri gibi bakanlıklarda olacağı öne sürülüyor.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Tarımın T sinden anlamayan bir bakan ve sadece işi bakmakla geçen bakan...:) Börokratları ayrı bir trajedi... ağlayacak halinize gülecek kadar da düşmemek gerek... bu filmin sonu traji komik sahneyle sonlanır...Koskocaman ülkemin Cumhurbaşkanını Başbakanını pazarda domates satan tezgahtarlar gibi yurt dışında domates pazarlamakla uğraşmaktan başka işlerimi kalmadı bu ayıp size yeter komisyoncular...

Kulise Kulis
Kulise Kulis - 4 yıl Önce

Arkadaşlar burda yorumları okuyunca güldüm. Az önce parti içinde açıklanan bilgiler doğrultusunda (Mehdiciler üzülecek) Çelik görevinde kalacak.Adam zaten Mehdi'nin batırdıklarını anca toparladı.İnşallah yeni dönemde daha iyi işler başarır.

Tarım
Tarım - 4 yıl Önce

Mehdi myk üyesi oldu yani artık bakanlık yok. Faruk kalıcı ve azimli bir şekilde çalışıyor

'Çelik' gibi sağlam kalacak
'Çelik' gibi sağlam kalacak - 4 yıl Önce

Arkadaşlar mevcut görevindeki Tarım Bakanı Faruk Çelik neden bu göreve getirildi Mehdi Eker tayfası bi düşünsün.Görevini layıkıyla yapamayanı aldılar her daim çalışan ve kendisine verilen bakanlıkları en iyi duruma getiren Çelik'e Tarım Bakanlığını emanet ettiler durum bu kadar basit ve anlaşılır

Bakanda suç yok müsteşara bak
Bakanda suç yok müsteşara bak - 4 yıl Önce

Sayın bakanımızın güvenerek atadığı müsteşarı ve onun danışmanları ne tarımdan ne de bakanlıktan haberdar değiller. Bakanlığımız önce Allaha sonra Reisimize emanet.

Mehdi Bakan İmkansız
Mehdi Bakan İmkansız - 4 yıl Önce

Ya arkadaşlar Mehdi gelecek demişsiniz de o iş imkansız. birincisi kaç gere giden geri gelmiş ki o gelsin. onu geri getirecek olsalardı yıllarca bakanlık yaptığı yerden almazlardı. Zaten başarılı da değildi. benim görüşüm bu

Hayalperestler!
Hayalperestler! - 4 yıl Önce

Mehdi EKER'in bakanlıkta kalan artıkları hala hayal kuruyorlar. Niye? Çünkü yemeye doyamadılar. Baktılar reis yiyici Mehdi'ye mesafeli bu seferde Cevdet YILMAZ'ı parlatıp Tarım Bakanı olacak diye piyasada algı yönetimi yapıyorlar. Hayal peşinde koşturup durmayın, bu memlekete biraz faydanız dokunsun, oturup çalışın.

AOÇ Müdürü, at sahibi bürokrat, içkili otelde program yapan Basın Yayın Daire Başkanı, Van depremi yolsuzluğunu yapan kel bürokrat, okul sütü yolsuzluğu, mersin bakliyat yolsuzluğu, vs. vs

- 4 yıl Önce

boyasız bakan istiyoruz


banner151

banner251