İyi Partili Özlale: Evlere şenlik bir Tarım Bakanımız var!

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, gıda fiyatları konusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sert bir dille eleştirerek, “Evlere şenlik bir Tarım ve Orman Bakanı var. Neredeyse hiçbir açıklama yapmıyor” dedi. 

ÖZEL HABER / BİTARA TV’de gazeteci Mesut Solak’ın sorularını yanıtlayan İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, girdi fiyatları konusunda çiftçiye bir kolaylık sağlanmadan polisiye tedbirlerle gıda fiyatlarının düşmesinin mümkün olmadığını söyledi. Gıda fiyatlarındaki yükselişin durdurulabilmesi için ilk etapta çiftçinin kullandığı mazotun vergisinin düşürülmesi gerektiğini dile getiren Özlale, “Çiftçinin kullandığı mazottaki vergiyi yarıya indirseniz, bizim hesaplamamız 12-13 milyar lira civarında çiftçinin bir maliyetinde iyileşme sağlayabilirsiniz” dedi. 

TARIM GİBİ HASSAS BİR KONUDA PASİF BİR BAKANLA KARŞI KARŞIYAYIZ! 

Diğer taraftan gıda fiyatlarındaki artışa rağmen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi sessiz kalmakla suçlayan Özlale, “Cumhurbaşkanının bu işi bilenlerle çalışmadığını düşünüyorum. Evlere şenlik bir Tarım ve Orman Bakanı var. Neredeyse hiçbir açıklama yapmıyor. Gıda fiyatlarındaki bu artışa rağmen oldukça pasif bir tutum görüyoruz. Tarım gibi hassas bir konuda maalesef çok pasif, sektöre hiçbir şekilde hakim olmayan bir bakan ve esnafı polisiye tedbirlerle korkutan bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evlere şenlik
Evlere şenlik - 11 ay Önce

Gübre fiyatlarına müdahale etmeyen karşısına çıkan herkesi terörist ilan eden bir cumbaskanı var,,tarım bakanı sadece itaat eden bir bakan,,

emniyete orduya menzilcilerin atandığı doğrumu
emniyete orduya menzilcilerin atandığı doğrumu - 11 ay Önce

polis olacaklar subay olacaklar menzil ci ise mi atanıyor ..öğrencilerimizi tutukladıktan sonra elleri arkadan kelepçeli araç içinde ağızlerını burunlarını dişlerini kıran polisler menzil üyesimi yada menzil torpillimi..maliye süleymancılarınmı oldu kendilerinden olmayanlara cezamı kesiyor lar..şu anda bu dedikodu çıktı

Fox TV den başka doğru kanal kalmadı
Fox TV den başka doğru kanal kalmadı - 11 ay Önce

Diğer yalakalar sadece yalan ve yalakalık yandaşlık üzerine haber yapıyor onlarida izlemiyoruz

banner251