İthalat köyleri boşalttı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ithalata dayalı tarım sisteminin köyleri boşaltama noktasına getirdiğini ifade etti.

banner255
İthalat köyleri boşalttı!
banner200

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Gürer, ithal ürünlerle piyasayı düzene sokma çabasının geleceği sorunlu kılmaktan başka bir şey olmayacağını dile getirdi. Gürer, "Tarım işletmeleri yabancı şirketlerin eline geçmekte, bu uygulama ile çiftçiler kendi topraklarında çalışan konumuna düşmektedir. Büyük işletmeler yerine aile işletmeleri kooperatif çatısı altında toplanmalı, mevcut ise iyileştirilerek yaşanan sorunlara çözüm aranmalıdır" diye konuştu.

TARIMDA DIŞA BAĞIMLI HALE GELDİ

Gürer, 20 yıl önce kendi kendine yeten Türkiye'nin artık dışa bağımlı bir ülke haline geldiğini savunarak, "kırsal kalkınma" adı altında desteklenen illerin yeniden değerlendirilmesinin uygun olacağını aktardı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ithalat değil
ithalat değil - 4 yıl Önce

güneydoğu ve doğuanadoluda köyler 35 yıl önce terör nedeniyle devlet tarafından boşaltıldı, karadenizde büyük şehirlere göç 50 yıl önce başladı köyler boşaldı, iç anadoluda evlenen kız evlilik şartı olarak ankara veya istanbulda oturmayı şart koşuyor, yani anlayacağın sayın vekil köyler 50 yıl önce boşalmaya başladı şimdi değil . Bundan sonrada köylere kimse dönmez h,çbir genci köye geri dönemye ikna edemezsiniz.

banner151

banner251