İthal saman ucuz değil!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ithal samanın ucuz olmadığını hatta yakın zamanda yerli saman fiyatlarını geçeceğini belirtti.

İthal saman ucuz değil!
banner200
banner217

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, saman ithalatının yeniden ülke gündemine girmesine tepki göstererek, hükümeti eleştirdi. Şimdilik Bulgaristan'dan ithalatı başlayan ve yakında birçok ülkeden ithal edilecek gibi görülen ithal samanın fiyatının yerli samandan ucuz olmadığına dikkat çeken Gaytancıoğlu, "Konya'da samanın kilosu 35-40 kuruş iken, Güneydoğu'da 55-60 kuruş olup Bulgaristan'dan ithal edilen saman da aynı fiyattan Türkiye'ye gelmektedir. İç piyasada fiyat yükselecek diye tüccar samanı elinde tutmaktadır. Bulgaristan'dan sipariş verip işlemleri tamamlayınca samanı hemen alabiliyorsunuz.

Ne olursa olsun Türkiye gibi tarım potansiyeli bu denli yüksek, yaklaşık 50 milyon dekar tarım arazisi boş kalan Türkiye'nin saman ithal etmesi tam bir beceriksizliktir. Bu durum AKP'nin tarım politikasının iflas ettiğini gösteriyor" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
kerizlere layıktır
kerizlere layıktır - 3 yıl Önce

hökümet var ama olmuş tavuk kümesi layıktır bize

hükümet sagolsun
hükümet sagolsun - 3 yıl Önce

hükümet son derece başarılı buğdayı ve buğday çifçisini bitirmekle aynı zamanda hayvancıyı hatayı anlayacaklar ama iş işten coktan geçmiş olacak seneye buğday çifçisi bulamayacaklar
buğday koyun gerisi oyun

banner151

banner251