İlköğretim öğrencisi biriktirdiği harçlıklarla 3 buzağı alıp çiftçiliğe ilk adımını attı

Erzincan'da 12 yaşındaki ilköğretim 6. sınıf öğrencisi, babasının verdiği harçlıkları biriktirerek 3 buzağı aldı. Pandemi sürecinde babasının yanında çiftçiliğe atılan kıza, Tercan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince ziyarette bulunuldu.

İlköğretim öğrencisi biriktirdiği harçlıklarla 3 buzağı alıp çiftçiliğe ilk adımını attı
banner200

Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Gevenlik köyünde 12 yaşındaki Işıl Su Ece Ergül, babasının verdikleri harçlıklarla 3 adet bu sene dünyaya gelen dişi buzağı aldı. Hayvan sevgisi ve veteriner olma arzusuyla çiftçiliğe atılan Işıl Su Ece Ergül, bölgenin en genç çiftçisi unvanını aldı. Pandemi sürecinde online derslerden arta kalan zamanın büyük bir bölümünü buzağılarla ilgilenerek geçiren Işıl Su Ece Ergül'e Tercan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emre Özelgül ziyarette bulundu.

İLK BU KARARIMI BABAMA SÖYLEDİM

Işıl Su Ece Ergül hayvan sevgisinin kendisini buzağı almaya ittiğini ifade ederek, '6. sınıf öğrencisiyim 12 yaşındayım. Hayvanları çok sevdiğim için babamın verdiği harçlıkları biriktirerek dana aldım. İlk bu kararımı babama söyledim o da olumlu karşıladı. Kedi, köpek harici ben çiftlik hayvanlarını da seviyorum. İleride veteriner olmak istiyorum.' dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
DraGon
DraGon - 7 ay Önce

baba parasıyla reklam yapılmaya çalışıldığı apaçık ortada..starbucks'tan arkadaşlarıyla selfie yapıp story atmaktan hayvanların önüne yem koymaya vakti olmaz bunun...Görünen köy kılavuz istemez !!

teknik
teknik @DraGon - 7 ay Önce

Haklısınız ama Tercanda starbucks yok :(

maşallah
maşallah - 7 ay Önce

maşAllah kardeşime harçlığıyla 3 tane dişi buzağı almış. Biz buzağı alsak yem alamayız yem alsak hayvanı bağlayacak yer bulamayız. Allah hevesini artırsın istediği gibi veteriner olur inşAllah...

banner151

banner251