Iğdır Tarım Orman İl Müdürlüğü: Bu zor günlerde çiftçimizi yalnız bırakmayacağız

Iğdır Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Yolcu, çiftçilerin üretimlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, "İl Müdürlüğü olarak korona virüsünden korunma tedbirlerini en iyi şekilde alarak çiftçilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı titizlikle devam ettirmekteyiz" dedi.

Iğdır Tarım Orman İl Müdürlüğü: Bu zor günlerde çiftçimizi yalnız bırakmayacağız
banner200
banner217

Iğdır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Ülkemizdeki tarım sektörünün özelliklede bu sektördeki üretici çiftçilerimizin tarladaki çalışmaları baharın gelmesiyle daha yoğun bir halde devam ediyor. Bu mevsim üretici çiftçilerimizin en yoğun ve aralıksız olarak tarlada bağda bahçede, ahırda çalışacakları ve bir sezon boyunca yapacakları çalışmaların yönünü belirleyecek dönem olması sebebiyle çok önem arz etmektedir. Bu çalışmaların yanı sıra Ülkemizin ve Dünyanın mücadele içerisinde olduğu bulaşıcı özelliği ile çok çabuk yayılan Korona virüsü için de tedbirlerin alınması mecburiyet durumuna gelmiştir. 

“İl Müdürlüğü olarak bu yoğun çalışma döneminde bizlerde aynı yoğunlukta çalışarak üreticilerimizi yalnız bırakmıyor ve her ortamda çiftçilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz.” diyen İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU; “Saygıdeğer çiftçilerimiz bunu iyi bilmelidirler ki; Bakanlığımızın verdiği yetkiler dahilinde Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Korona virüsünden korunma tedbirlerini en iyi şekilde alarak siz çiftçilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı titizlikle devam ettirmekteyiz. Yaşamın kaynağı gıdadır, sağlıklı yaşamın kaynağı da sağlıklı gıdadır ve bu gıdayı da şartlar ne olursa olsun, gerekli tedbirlerimizi şartlara göre alarak üretmek zorundayız. 65 yaş üstü çiftçi ve arıcılarımızın da her türlü imkânlarımızı kullanarak işlerinin aksamaması için çaba sarf ediyoruz. Ülkemiz için, Milletimiz için, Türkiye için üretime devam ediyoruz” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 4 ay Önce

Arazin yoksa,yemini uretemiyorsan hayvancılık yapma,yaparsan yem üreten firmalara sitem etme eyy cahil vatandaş,mevcut düzene hizmet ediyorsun az çocuk yapmayı öğrenen toplum kapatalizme , siyasetçiye, Parti'ye köle olmaz,fitratinizda kölelik var eyy halk.

Erol değirmenci
Erol değirmenci - 4 ay Önce

İki oğlak bakalım dedik yem aldı başını gidiyor bu fiyata aldığımız yemin kârı keşke yine üreticiye kalsa maalesef onlarda muzdarip aradaki fırsatçılar götürüyor yazık.

Erdal SEVİNÇ
Erdal SEVİNÇ - 4 ay Önce

YUKARIDAKİ YORUMA AYNEN KATILIYORUM.

YEM ALMAYALIM
YEM ALMAYALIM
YEM ALMAYALIM
YEM ALMAYALIM.


BUGÜN FEDAKARLIK GÜNÜ


VATANINI SEVEN
BUGÜN BUNU YAPMAZ

Durdu YILMAZ
Durdu YILMAZ - 4 ay Önce

Yem fiyatları ayda 3 defa artış oldu bu durum hiç iç açıcı değil sayın ilgili bakan buiş içine frenini çekmesi lazım balya fiyatları aldı başını gidiyor yem aynı keza Allah hayırlı bir sahip göndersinyoksa hayvan üreticisi çok perişanilgililere duyurulur

Òmer còrt
Òmer còrt - 4 ay Önce

Cifcinin cani yansin diye ùretmesin diye ellerinden geleni yapiyor vtan hainleri

Polat
Polat - 4 ay Önce

Arkadaslar dolar yukselirken bu 3 buyuk yem firmasi ve ozellikle konyali yem firmalari hemen zammi yansitiyorlar peki dolar duserken neden hemen dusurmuyorlar yemi ben size bir sey diyeyimmi bunlarin kazandigi para tamamen haram haram zaten o yuzden surekli batak verip duruyorlar Allahin rizsi yok ciftcinin cebinde gozu olanlardan. Bir yem firmasi ortalama cuvaldan kârı 10 tl ama onlara sorarsaniz 1 tl kar edip surumden kazaniyorlarmiş mış mış siz benim külshima yutturun onu okadar kâr etmiyorsunuzda nasıl yapıyorsunuz 2 yada 3 fabrika 4 sene icinde herkezi kendiniz gibi salak zannetmeyim yem fabrika üreticileri. Bazı hammaddeyi bulamayinca kanola yağından tutunda palm yagına kadar girmediginiz urun yok simdi anlatirsam grrisini millet size sover özellikle konyalı yem firmalarına sover

Köksal sayım
Köksal sayım - 4 ay Önce

Aslında tarm kredi kop ismini değiştimek lazım tarım tefeci kop nekadar da güzel oldu

banner151