İcralık olan çiftçi Ankara'dan da eli boş döndü!

İcralık çiftçi bir umut geldiği Ankara'dan da eli boş döndü. Ödeme kolaylığı adı altında Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın yaptığı açıklama ise çiftçi üzerinde nasıl bir oyun oynandığını gözler önüne serdi.

İcralık olan çiftçi Ankara'dan da eli boş döndü!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarından dolayı traktör ve ahırındaki inekleri haczedilen çiftçiler, sorunlarına çözüm bulmak için geldikleri Ankara’dan da elleri boş döndüler. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın çiftçiye ödeme kolaylığı getirildiği yönünde yaptığı açıklama ise çiftçiye ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten başka bir anlam taşımıyor. 

ÇİFTÇİNİN YORUMLARI DURUMUN VEHAMETİNİ GÖSTERİYOR! 

İcralık çiftçiye ve yatırım kredilerine yönelik sözde ödeme kolaylığı adı altında yapılan açıklama, kamuoyunda yeni bir tartışmayı da beraberinde getirecek. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın sözde ödeme kolaylığı açıklamasının paylaşıldığı sosyal medya hesaplarına yapılan yorumlar da durumun vahametini gösteriyor. 

GENEL MÜDÜRDEN JET HIZINDA AÇIKLAMA! 

Çiftçinin icralık olan borçlarına ve yatırım kredilerine yönelik getirildiği belirtilen sözde ödeme kolaylığı, çiftçi kuruluşundaki yöneticiler tarafından çiftçinin nasıl yok sayıldığını gözler önüne sererken, Genel Müdür Fahrettin Poyraz'ın çiftçinin lehine hiç bir kolaylık getirilmemesine rağmen jet hızıyla bu açıklamayı neden yaptığı soru işaretlerine neden oldu. 

İcralık çiftçiler, özellikle borçlarındaki yüksek faizin silinmesi yönünde bir talepleri varken, Genel Müdürün açıkladığı ödeme kolaylığı çiftçi için ne anlam ifade ediyor?

Günlerdir sessiz kalan ve çiftçinin traktörleri haczedilirken hiç bir açıklama yapmayan Genel Müdür, dün ne oldu da çiftçinin yanında olduklarını belirtmek için jet hızıyla açıklama yaptı?

Meclis'te yasalaşan Torba Kanununda Ak Parti milletvekilleri dahi istemesine rağmen Tarım Kredi borçları neden yapılandırma kapsamına alınmadı? Bu yapılandırmaya kim/kimler engel oldu? 

Çiftçinin traktör ve ineklerinin haczedildiğine yönelik haberler, hükümetin aleyhine olmasına rağmen takibe düşmüş borçlar için icra emirleri neden hızlandırıldı? 

İcralık çiftçiler üzerinden nasıl bir algı oluşturulmaya çalışılıyor? Burada kimlerin nasıl bir hesabı var? 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, gerek çiftçi borçlarının yapılandırma kapsamına alınmaması gerekse traktörleri haczedilirken hiç bir açıklama yapmazken, ne oldu da iki gün önce çiftçilerin borçlarının yapılandırılması için açıklama yaptı? 

Bu soruların cevapları başta olmak üzere, çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan bütün gelişmeler Tarımdan Haber'de olacak...

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 19:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dürüst Kontrolör
Dürüst Kontrolör - 1 yıl Önce

Bu kurumun evlatları bu kurumu yonetmezse olacağı bu sadece amasya degil denizlide de fabrikayı kooperatifleri soymuşlar teftişte iş yapan sana ters giden başkanı aldın sana yarayanı getirdin o da güzel

sorun hadi
sorun hadi @Dürüst Kontrolör - 1 yıl Önce

Yahu çiftçi feryat ediyor, kooperatif idarecisi milyonluk arabalara biniyor. Ailesiyle tatile giderken kurum arabasını hurda edenlere ne yaptıklarını sorun

Alemdarağaogullari
Alemdarağaogullari - 1 yıl Önce

Kocalinin gururu koop-iş sendikasının yilmaz başkanı tüm kocaaliyi işe yerleştiren ve koop soyguncularina arka çıkan eyyupe gidin..ÇÖZER İŞİNİZİ.

Layıklar
Layıklar - 1 yıl Önce

O gün belkide tek işleri yarım saatlik toplantı yapıp, birşey söylemeden çok konuşmak olanların günlük kazançları birçok çiftçinin yıllık geliridir. Hakları tabi.

Abbas
Abbas - 1 yıl Önce

TKK nın kullandığı kredilere ziraat bankasına yapılandırma yapılırsa çiftçi borçları da yapılandırılır. Ziraat bankası yüksek faizden TKK ya kullandırdığı faizleri silerse çiftçinin faizde silinir. Ben demiyom kanun böyle diyor.

Mithat
Mithat - 1 yıl Önce

Cictcilerle dalga geciyorlar yazık

Tekirdağ
Tekirdağ - 1 yıl Önce

Hepsi saltanat Sefa’sına bakıyor çiftçiyi düşünenmi var. Kabahat biz çiftçilerde olağanüstü genel kurul yapıcan kapatıcan fesih edicen kooperatifi bu kadar işlem.Tabiki borcu olan borcunu ödemeli darda olana ödeme kolaylığı sağlanmalı.Çiftçinin kurumundaki memur işverenine saygılı olmak zorunda.

muhittin topalak
muhittin topalak - 1 yıl Önce

Mavolduk. Borclar covaldi iyice mallarimiz gidiyor

Mustafa karabulut
Mustafa karabulut - 1 yıl Önce

Yazıklar olsun


banner251