" />

Hükümetten soğan operasyonu

Soğan fiyatlarının yükselmesinin ardından Hükümet soğan operasyonu başlattı. Yükselen soğan fiyatları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asla taviz yok. Patates, soğan stokçuları, sebze meyve stokçuları bedelini ödeyecekler" dedi.

Hükümetten soğan operasyonu
banner282

MÜSİAD toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, fırsatçılığa ve stokçuluğa izin vermeyeceklerini belirterek, Polatlı'da depolanmış vaziyette 50 bin tondan fazla soğan bulunduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Depo baskınlarında nasıl stoklar yaptıklarını görüyoruz. Buralarda asla taviz yok. Öyle patates, soğan stokçuluğu, öbür tarafta birçok sebze, meyvede bu tür stoklar yapmanın bedelini ödeyecekler" dedi.

FIRSATÇILIĞA İZİN YOK!

Yapısal adımları atarken fırsatçılarla, stokçularla mücadeleyi de en üst seviyede sürdüreceklerini belirten Albayrak, “Sadece son bir iki günde Polatlı'da yaşanan bu denetimlerde çıkan netice, arkadaşlar, 24 deponun sadece üçünde satış yapıldığını tespit ettiler. Bu 24 depoda bakıyorsunuz 50 bin tondan fazla soğan depolanmış satılmıyor. Yapılan incelemeler ve görüşmeler sadece Polatlı coğrafyasında 200 bin ton soğanın 'fiyatlar yükselir' beklentisiyle depolarda tutulduğunu tespit ediyorlar. Bugün yine bir denetim devam ediyor. Bu manada fırsatçılığa ve stokçuluğa asla izin vermeyeceğiz. Bakanlığımız koordinasyonunda başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere tüm ilgili kurumlarımız bu aktif denetimleri artırarak sahaya basmaya devam edecek. Gerek ihbarlar, gerek bilgilendirmeden yapılan denetimlerle bu süreci çok sıkı bir şekilde takip edeceğiz" şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Patatesi sogani depolamafan tuketmek mumkun mu. Yilboyu tuketilen urunler bunlar. Yillardir patates sogan depolanir. Urgupteki dogal depolardan hic mi haberi yok bunlarin. Yatak limonunu duymamislar mi. Patates sogan kademeli hasat mi yapiliyor. Arpa bugday gibi 1 seferde toplanan ama yilboyu tuketilen urunler. O sebepten depolanmak zorunda.

- 3 yıl Önce

Hangi il ilçe müdürlüğüne gitseniz size feto hayranı müdürleri söylerler. Bunları nasıl görmezler. Soğandan sonra Fetöcü müdürlerede operasyon bekliyoruk.

Bilmiyorlar
Bilmiyorlar - 3 yıl Önce

Abi bunlar bu işi bilmiyorlar bunun başka izahı yok

banner151