Hububatta çiftçiyi memnun edecek bir alım fiyatı açıklayacağız!

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, 2021 yılı hububat alım fiyatlarının bayram öncesi ya da sonrasında açıklanacağını belirtti. Güldal, çiftçinin memnun olacağı bir alım fiyatı üzerinde çalışıldığını kaydetti.

Hububatta çiftçiyi memnun edecek bir alım fiyatı açıklayacağız!
banner200

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, katıldığı bir televizyon programında başta hububat olmak üzere TMO'nun alım yaptığı ürünlere yönelik fiyat çalışmasının yapıldığını belirterek, "Hububat, bakliyat ve çeltik gibi ürünlerde maliyetleri, iç ve dış fiyatları da göz önüne alarak bir çalışma yapıyoruz. Muhtemelen bayram öncesi ya da sonrasında açıklanmış olacaktır" dedi. Alım yapılacak ürünlere yönelik yapılan fiyat çalışmasının maliyet, iç ve dış piyasa fiyatlarının dikkate alınarak yapıldığını bildiren Güldal, "TMO olarak yine üreticimizin memun olacağı, TMO'nun vereceği fiyattan razı olacağı bir çalışma yapıyoruz" diye konuştu. 

MUHTEMELEN BAYRAM ÖNCESİ YADA SONRASINDA AÇIKLANACAK

Hububat, bakliyat ve çeltikte üretim maliyetleri, iç ve dış piyasa fiyatlarını dikkate alarak bir alım fiyatının açıklanacağını dile getiren Güldal, "Muhtemelen bayram öncesi ya da sonrasında açıklanmış olacaktır" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 23:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 5 ay Önce

Bizim hesabımıza göre ekmeklik buğdayın maliyetinin 2.5 ten aşağı çıkaramadık bu iktidardan ciftcinin hangi ürününe para kazanacagi bir fiyat verdi 19 senede rahmetli Erbakan'ın verdiği birfiyatvardi 96 yılında bu yıla bir baksınlar örnek gösteriyorum

çiftçi
çiftçi - 5 ay Önce

evet umarım çiftçileri memnun edecek fiyat olur zaten bune türkiye çapında yağışların çok az olduğu bir yıl yani kuraklık vurdu hem ülkeyi hemde dünyayı ister istemez busene fiyatlardan ümitliyız her şey albiş başını gidiyor tahil hariç her şey uçuşa gemiş ....

Fettah
Fettah - 5 ay Önce

Verseniz de olur vermesenizde sizler yurtdışı çiftçi dostlarınız, tarım bakanı ne dedi paramız çok ithal ederiz, kepek ekin vs gibi şeyler oyu benden alırsın, Hizmet yurt dışına, tarla falan ekemeyiz bu gübre fiyatlarıyla fiyat vermeyin bizim sırtımızda enflasyon kontrolü yapıyorsunuz. Muthayite paşa paşa ciftcim sen çok yaşa, borçlular kapıya dayandı satacağım ne varsa, nalet olsun çiftçi olduğum güne.

Köylü
Köylü - 5 ay Önce

Fiyat 1650 tl idi piyasa bunun çok üstünde satılıyor pek bir ümidimiz yok sizden

Ciftci
Ciftci - 5 ay Önce

Süt zammi gibi olmasın da ?

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 5 ay Önce

Müdahale alım fiyatıyla destekleme olduğu sürece gıda enflasyonu düşmeyecektir 1938 yılından beri uygulanan bu politikanın artık değişmesi gerekiyor.

Köylü
Köylü - 5 ay Önce

Mısıra 1325 tl verdiniz şimdi 2.200 tl ye ithal ediyorsunuz neden yabancı çiftçiye veriyorsunuz biz üretsek ne olur ne yapmak istiyorsunuz

ali
ali - 5 ay Önce

2 hafta önce önce emanetteki buğdayımı bozdurdum 1. ekmeklik kırmızı sert ekmeklik 1.900 den bozdu zahireci. harmanda 1,8 kışın 1,9 çok güzel. 50-60 liraya mal ettiği gübreyi 110 liraya sat. ben ne anladım bu üretimdem. hep tüccar zahireci kazanıyo ben zarar ediyorum.


banner151

banner251