Hayvancılıkta etçi ve kombine ırkların geliştirilmesi için suni tohumlama projesi imzalandı

Bayburt'ta suni tohumlamanın yaygınlaştırılması, etçi ve kombine ırkların geliştirilmesi projesi kapsamında Tarım İl Müdürlüğü, Bayburt Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve ilde faaliyet gösteren serbest veteriner hekimler arasında suni tohumla projesinin protokolü imzalandı.

Hayvancılıkta etçi ve kombine ırkların geliştirilmesi için suni tohumlama projesi imzalandı
banner200

Suni Tohumlamanın Yaygınlaştırılması, Etçi ve Kombine Irkların Geliştirilmesi Projesi kapsamında; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bayburt Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve ilde faaliyet gösteren serbest Veteriner Hekimler arasında 1.800.000,00 TL Bütçeli  Suni Tohumla projesinin protokolü imzalandı. Protokol törenine İl Müdürü Selami Ersen, İl Müdür Yardımcısı Gökmen Şengün, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Müdürü ve Serbest Veteriner hekimler katıldı.

YÜKSEK VERİMLİ HAYVAN IRKLARI İÇİN BU PROJE ÖNEM ARZ EDİYOR

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Selami Ersen “İlimizde ırk ıslahını geliştirmek tabi tohumlama ile bulaşan genital sistem hastalıklarının (Brucella v.b.) önüne geçmek, sağlıklı ve yüksek verimli hayvan ırkları oluşturmak için bugün protokolünü imzaladığımız proje büyük önem arz etmektedir. Tarım ve Hayvancılık Şehri olan İlimizde hep birlikte bu ve benzeri projelerin devam edeceğini ifade ederek;
tüm çiftçilere hayırlı uğurlu olmasını diledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
VetHek
VetHek - 5 ay Önce

Süt ithal etmemiz yakındır. Melezleme de bir ıslah yöntemidir ancak bilinçli yapılırsa başarıya ulaşır. onu aldım buna attım kombine oldu falan filan olmaz.

banner151

banner251