Hasat Türk yayın hayatına başladı

Medya yayıncılığında bir ilk gerçekleştirilerek, 'kooperatif' kuruldu. 8 ortakla kurulan ve medya yayıncılığına yeni bir açılım getirecek olan MEDYAKOOP, ulusal medyada pek yer bulamayan üreticinin de sesi olacak.

Hasat Türk yayın hayatına başladı
banner200
banner217

Bu anlamda Türkiye'de bir ilk olan MEDYAKOOP'un sahibi olduğu Hasat Türk gazetesi de yayın hayatına başladı. Haftalık yayınlanacak olan Hasat Türk, üretici birliklerinin ve kooperatiflerin sesi olacak. Ulusal yayın yapacak olan ve ilk planda 5 bin adet basılan Hasat Türk'ün, yakın bir zamanda baskı adetinin 10 bine çıkarılması amaçlanıyor.

Hasat Türk gazetesinin yayın politikası hakkında değerlendirmede bulunan Genel Yayın Yönetmeni ve Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TAGYAD) Başkanı İsmail Uğural, Hasat Türk ile kooperatifçilik anlayışının medya yayıncılığına da girdiğini belirterek, “Üretici birliklerinin ve kooperatiflerin sesi olmayı amaçlayan Hasat Türk, her anlamda bir ilk olacak" dedi. Hasat Türk'ün tarım, gıda üzerine yayıncılık yapacağını ifade eden Uğural, “İzmir'de basılıyor ancak ulusal bir gazete. Okuyucularına posta yoluyla ulaştırıyoruz" diye konuştu.

Uğural, şunları kaydetti: “Kooperatifçilik hareketini medya yayıncılığına entegre etmek istiyoruz. Hasat Türk, sektörün bütün bileşenlerinin sesi olacak. Malumunuz ulusal gazetelerde çiftçinin ve üretici birliklerinin çok fazla sesi duyulmuyor. Hasat Türk ile bunu aşacağız inşallah"

İlk iki sayısının bayramın araya girmesinden dolayı birlikte basıldığını üçüncü sayısının da bu hafta sonu basılacağını kaydeden Uğural, gazetenin yıllık aboneliğinin de 150 lira olduğunu bildirdi.

Uğural, Hasat Türk'e 0232 482 00 75 telefon numarasından ve medyakoop@gmail.com mail adreslerinden ulaşılabileceğini söyledi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

medyakoop@gmail.com adresinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz

- 5 yıl Önce

Gazete aboneliği için;

medyakoop@gmail.com
adresine e-posta gönderirseniz ilgili kişiler sizinle iletişime geçecektir.

Gazete aboneliği
Gazete aboneliği - 5 yıl Önce

Gazetenin ilk iki sayısının basıldığı ve üçüncü sayısının ise kısa sürede basılacağı belirtiliyor. Fakat gazeteye nasıl abone olunacağına dair bilgiyi bulamadım. Belki bir yerlerde mevcut fakat ben bulamadım.
Lütfen açıklayınız.

banner151

banner251