Gübreye yine zam geldi! 1 ayda fiyatı yüzde 150 arttı!

Gübre fiyatlarına yeni bir zam geldi. Şubat ayında 4 bin liranın altına düşen Can gübre, yapılan yeni zamla birlikte 10 bin liranın üstüne çıktı. 

Gübreye yine zam geldi! 1 ayda fiyatı yüzde 150 arttı!
banner282

Gübre fiyatları tarımsal üretimi olumsuz etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gübre fiyatlarındaki kısmi düşüşlerle çiftçi biraz olsun rahatlarken, daha sonrasında fiyatların yeniden yükselmeye başlaması Türkiye’nin tarımsal üretimini olumsuz etkilemeye devam ediyor. 

CAN GÜBRE YENİDEN 10 BİN LİRANIN ÜSTÜNE ÇIKTI 

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, gübreye yine zam geldiğini belirterek, can gübrenin fabrika satış ton fiyatının 10250 TL/ton olduğunu belirtti. 

CAN GÜBRE ŞUBAT AYINDA 4 BİN LİRANIN ALTINA DÜŞMÜŞTÜ 

Bilindiği üzere Can gübre, Şubat ayında 4 bin liranın altına düşmüştü. Ancak daha sonra tekrar yükselmeye başlayan can gübre, 7 ile 8 bin lira seviyesine çıkmıştı. Bugün yapılan zamla birlikte Can gübre 10 bin liranın üstüne çıkmış oldu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2022, 00:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 ay Önce

hiç sıkıntı değil almadık almıyoruz. masraf edip üretsen ne olacak, zararına tüccara satıyorsun. ata dede usulü olduğu kadar olsun dedik bıraktık toprağa. kendimize yetecek kadar verim olsun satma derdimiz yok ne mazotçuya ne gübreciye borç var. şehirlerdeki insanların yiyeceği gıdayı ithal etmek için şimdiden ülke ülke dolaşmaya başlasalar , hansların malını 2-3 katına alıp getirseler yine çözüm olmayabilir.

Agah var
Agah var - 2 ay Önce

Sonrada çiftçi eksin diyorlar nasıl ekecek buna kafa yoran varmı acaba

ülkesini seven biri
ülkesini seven biri - 2 ay Önce

beyler kimse umursamıyor denetim sıfır yapılsada göstermelik anlaşmalı yapılıyor bile ekim ayından beri herşey kontrolden çıktı ALLAH yardımcımız olsun

banner151