Gübretaş'ın altın madeni sahası ile ilgili şok iddia! Kim bu gizli kasa? Hisse de yeni bir manipülasyon hazırlığı mı?

Gübretaş’ın altın madeni sahası ile ilgili şok iddia! Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın, sallantıda olan koltuğunu kurtarmak için, Cumhurbaşkanlığı nezdinde derin kulisler yaptığı ortaya çıktı.

Gübretaş'ın altın madeni sahası ile ilgili şok iddia! Kim bu gizli kasa? Hisse de yeni bir manipülasyon hazırlığı mı?
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Gübretaş’ın altın madeni sahası ile ilgili şok iddia! Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın, sallantıda olan koltuğunu kurtarmak için, Cumhurbaşkanlığı nezdinde derin kulisler yaptığı ortaya çıktı.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Gübretaş’ın altın madeni sahası ile ilgili şok bir iddia gündeme geldi. Hukuksuz ve AYM belgeli sansürcü Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın, sallantıda olan koltuğunu kurtarmak için, Cumhurbaşkanlığı nezdinde ‘Altın madeninin üstüne çökecekler, benimle onun için uğraşıyorlar!’ şeklinde lobi çalışması yaptığı ortaya çıktı.

ALTIN MADENİNİN ÜSTÜNE KİM ÇÖKMEYE ÇALIŞIYOR?

Ankara kulisleri bu derin iddia ile çalkalanıyor. Altın madeni hikayesinden dolayı Gübretaş hissesi, 2019 Temmuz ayında 2.5 liradan başlayarak 2020 yılında tam 36 kat artarak 90 liraya kadar çıkarak gündem olurken, şimdi de yeni bir iddia gündeme geldi. Ankara’nın derin kulisleri, ‘altın madeninin üstüne çökecekler’ iddiasıyla çalkalanırken, bu iddianın sahibinin koltuğu sallantıda olan hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz olması ise dikkat çekiyor.

KOLTUĞU KURTARMAK İÇİN LOBİ ÇALIŞMASI YAPIYOR

Son dönemde 200 bin liranın üstünde aylık geliri ve paravan şirketlerle olan kirli ve şaibeli ilişkileri ile gündemden düşmeyen Poyraz’ın, koltuğu tehlikeye girerken; ‘altın madeninin üstüne çökecekler’ iddiasıyla lobi çalışması yapması manidar karşılanıyor.

ALTIN MADENİNE ÇÖKMEK İSTEYEN KİM BU İNŞAAT FİRMALARI?

Derin kulislerde kulaktan kulağa aktarılan iddiaya göre, Poyraz’ın Gübretaş Altın madeni sahasını Gübretaş’ın elinden almak için büyük inşaat firmalarının devreye girdiğini ancak buna karşı çıktığı için kendisi ile ilgili olumsuz bilgilerin basına servis edildiğini dillendirdiği kaydediliyor.

BİR ÇOK KURUM DURURKEN NEDEN SADECE TARIM KREDİ İNCELENİYOR?

Poyraz’ın, yine Devlet Denetleme Kurulu’nun Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaptığı incelemeyi de ‘tamamen kendisini yıpratmaya yönelik’ bir hareket olarak değerlendirdiği ileri sürülürken, “Birçok kurum dururken neden sadece Tarım Kredi Kooperatiflerinde inceleme yapılıyor?” şeklinde tepki gösterdiği ifade ediliyor.

PARAVAN ŞİRKETLERLE OLAN KİRLİ VE ŞAİBELİ İŞLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Poyraz’ın gizli ortağı olduğuna dair ciddi şüphelerin bulunduğu İRİS Akademi’nin çalışanları üzerine kurdurulan şirketlere Tarım Kredi Kooperatiflerinden milyonluk işlerin verilmesi çiftçi kuruluşunda yaşanan büyük vurgun iddialarını gündeme getirmişti.

EŞİNİN ÜSTÜNDEKİ BİNAYLA İLGİLİ BİLGİLERİ ALTIN MADENİNE ÇÖKMEK İSTEYENLER SIZDIRMIŞ!

Özellikle Tarım Kredi Marketlerde çalışan market personelinin, milyonluk taşeron işinin İRİS Akademi’nin çalışanı Mehmet Uslu’nun kurduğu YUSEL İnşaat’a verilmesi ve yine Poyraz’ın Ankara/Ümütköy’de yarı hissesi eşine ait binanın YUSEL İnşaat’a satılarak daha sonra bu binanın Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verilmesi paravan şirketler üzerinden yapılan kirli ve şaibeli işleri gözler önüne sermişti. Ankara’nın derin kulislerinde konuşulanlara göre Poyraz’ın özellikle yarı hissesi eşine ait binayla ilgili bilgilerin altın madenine çökmek isteyen kişiler tarafından basına sızdırıldığını ileri sürdüğü belirtiliyor.

İRİS AKADEMİNİN SAHİPLERİNDEN ADNAN YÜCE’DE DERİN SESSİZLİK! KİM BU GİZLİ KASA?

Poyraz’ın gizli ortağı olduğu iddia edilen İRİS Akademi’nin paravan şirket iddialarına yönelik derin bir sessizliğe bürünmesi, gizli kasa iddialarını gündeme getiriyor. İRİS Akademi’nin çalışanları üstüne kurdurulan şirketlerin biranda Tarım Kredi Kooperatiflerinden milyonluk işler alması dikkat çekerken, İRİS Akademinin sahibi görünen Adnan Yüce ve Abdullatif Beyberk Uysal’ın, paravan şirket iddialarına yönelik kamuoyuna bir açıklama yapmayarak, sessizliğe bürünmeleri manidar bulunuyor.

ADNAN YÜCE’NİN HESAP HAREKETLERİ BÜTÜN KİRLİ İLİŞKİLERİ ORTAYA DÖKER İDDİASI! SPK GÖREVE DAVET EDİLİYOR!

Yine Ankara’nın derin kulislerinde konuşulan iddialara göre özellikle Adnan Yüce’nin Gübretaş hisseleri üstünden kısa zamanda hayatında görmeyeceği bir servet elde ettiği ve halen hisseleri çok yakından takip ettiği ifade ediliyor. Özellikle Tarım Kredi Kooperatiflerine ait yardım vakıfları ile iştiraklerin Gübretaş hisselerini alış ve satış işlemleri ile Adnan Yüce’nin kendisinin yaptığı hisse alım satım tarihlerinin karşılaştırılması durumunda buradaki hisse spekülasyonunun ortaya çıkacağı ifade edilirken, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bu konuda göreve davet ediliyor. Adnan Yüce’nin kendi hesabı üstünden farklı hesaplara ciddi para transferlerinin yapıldığı ileri sürülürken, bu ağır iddialar; gizli kasa iddialarını daha da manidar bir duruma getiriyor.

GENİŞLETİLEN ALTIN MADENİ SAHASI İLE İLGİLİ ‘ÇEKİRDEK KADRO’DAKİ BÜYÜK BEKLENTİ!

Bütün bunlar yaşanırken, Gübretaş hissesi ile ilgili yeni iddiaların da gündeme gelmesi dikkat çekiyor. Yine Ankara’nın derin kulislerinde özellikle üst düzey bürokratlarda büyük bir beklentinin hakim olması anlamlı bulunuyor. Gübretaş’a ait maden sahasında 3.5 milyon ons altın varlığı açıklanırken, bu varlığa ilave 7 ile 10 milyon ons arasında yeni bir varlığın daha açıklanabileceği ileri sürülüyor. Özellikle genişletilen ve Borsa İstanbul’a bildirilen maden sahalarına yönelik bu iddiaların gündeme gelmesi, hisse manipülasyonu açısından dikkat çekerken, bu iddiaların Tarım Kredi Kooperatiflerindeki ‘çekirdek kadro’ tarafından dillendirilmesi de manidar bulunuyor.

ALTIN MADENİNİN TEMEL ATMA TÖRENİNİN BU HAFTA YAPILMASI BEKLENİYOR

Diğer yandan altın madeninin temelinin bu hafta atılacağı kaydediliyor. Altın madeninin temel atma töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımına göre geçtiğimiz ay planlanırken, Erdoğan’ın katılımı ile ilgili Beştepe’den bir geri dönüş alınamadığı için iptal edilmişti. Bu hafta yapılması beklenen temel atma törenine de Bakanlık düzeyinde bir katılım olacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmayacağı belirtiliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 20:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çalısan
Çalısan - 5 ay Önce

Tarımdan haberden iğreniyorum & tarım kredi ile uğraşmalarından daha fazla rahatsiz oluyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ben bu yönetimde üst görevden biri değilim. Tarım kredi’nin YDA firmasina peskes cekilmis arasızı vardı bedrettin yildirim böyle vekil oldu bu peskesı cekerek… bu yönetim YDA ile kavga edip mahkemelik oldu tarım kredi hakkını savundu.. sogut madeni koza ya peskes cektılr bu yonetım aldı bunu kozanın elınden.. Ve bu madeni de Bazı tkk dakı kişiler ve arkadaşlari Başka firmalara peşkeş çekeceklerdi Bu yönetim her şeye göğüs geldi ve maden sahasını gübretaşta bıraktı.. O gübretaşın Kanını emen Bir sürü firmayı kavga dövüşle bu yönetim bıraktırdı.. bedrettin dalanın ilac firması tarkimden fazla ilac satıyordu koparatiflere bu yönetim duzeltti bunu.. Buna benzer yüzlerce olay oldu ama fark ettiğimiz şey şu tarımdan haber canı yanan buraya çökemeyen firmalardan destek alıyor

Konu reklam değilmiydi yahu
Konu reklam değilmiydi yahu @Çalısan - 4 ay Önce

Bu dürüst kişilere Tarımdan Haber iftira atıyor ve sebebi de reklam verilmemesi deniyordu. Şimdi ölçek büyüdü ve inşaatçılar, Fetöcüler altına çökecekler ve Fahrettin Bey Süpermen gibi bunlara direniyor yani! Savcılığa başvurusu, Külliye'ye rapor sunmuşluğu oldumu acaba? Hakkında 15 tağşiş dosyası olan arkadaşa gösterilen desteği, kurumda kaç personel görebilir dersiniz? Eviniz camdansa komşunun evine taş atmayın.

İddiasını ispat etmeyen!
İddiasını ispat etmeyen! @Çalısan - 4 ay Önce

Destek aldığını söyleyen ve ispat edemeyene ne derler? Bildiğin birşey varsa yazar, savcılığa da suç duyurusunda bulunursun. Anayasa Mahkemesi'nce yayın yasağı kaldırılmış haberlerden bahsediyoruz üstelik. Allah'tan korkun, kuldan utanın diyeceğim ama onu bile demeye değmeyecek bir sürü kişi var.

Donuç
Donuç @Çalısan - 5 ay Önce

Yasal engel dolayısıyla Gübretaş hissesi alamazken, dolaylı yollarla bu hisseye sahip olup, açılan hesapların milyonluk kazancına sahip olmak ahlak ve hukuka uygun düşmez diyoruz. Kişi hukuki engeli biliyor olmalı ki hesabı kendi adına açtırmıyor. Bu uygulamayı yapan her kimse, tespit edilmesi durumunda yargı önüne çıkması gerekirmi gerekmezmi?

iyi araştır
iyi araştır @Çalısan - 5 ay Önce

sen ya personel değilsin yada torpille kuruma son 5 yılda giren ekibin yalakasısın Bedrettin yıldırım dediğin adam TKK yı batmaktan kurtaran kişidir 2003 lü yıllarda birsürü çalışan ücretsiz izine ayrıldı bu kurumu kurtaran adam olmasaydı şimdi okadar parayı alıp yan gelip yatamıcaktınız. Şuan Kurum kurumluktan çıktı kendi yandaşı olmayan adamları çıkarları için harcayan hırsızı koruyan liyakatın olmadığı adamcılığın olduğu bir kurum haline geldi .Ahını aldığı haksız yere ekmeğinden ettiği personellerin hesabını Allah soracak işte böyle böyle yok olacaklar. Sen neden bahsediyorsun

Takdim tehir
Takdim tehir @Çalısan - 5 ay Önce

Koza Fetö yapılanmasına verlmişti, oradan geri geldi. Yda ile mahkeme süreci daha eski. Zamanın sorumlularına ne yaptığını söylerseniz daha açıklayıcı olur.

Gün olur
Gün olur @Çalısan - 5 ay Önce

Süt, zeytin zeytinyağı, Yusel, İris, Gübretaş borsa oyunları. Razi'den 7000 euro aylık ve milyonlarca lira temettü, çiftlik kiralamaları, market kiralamaları vs çok haklısınız! Ehliyet ve liyakat şaşmaz ilkeleri. İlaç,arsa işinde dönenler bildiğimizdi, sonuçta yargıya götürebildikleri nedir? Lidaş genel kurulda aklandımı? İlaçta yönetimce komisyon aldığı söylenen idareci oldumu, ne yapıldı mesela? Suriye'den gelen zeytin ve zeytinyağını kurum üzerinden kimler satmaya kalktı ve engel olmaya çalışan idareciye ne yapıldı dersiniz? Eskiler sui misal misal olmaz dermiş. Kötüden örnek olmaz yani. Önceki yanlışlara bakarak ak olunmaz. İstikametten sapmamışlardır umarım, gün gelir bağımsız Türk yargısı sonuca bağlar nasılsa.

Yeter artık!!
Yeter artık!! @Çalısan - 5 ay Önce

Arkadaşın yazdıklarına sonuna kadar katılıyoruz. Bu siteden tarım kredinin büyük çoğunluğu rahatsız neden mi çünkü yazdıklarının büyük çoğunluğu dedikodudan ibaret. Emekli edilen göreve getirilmeyen yada görevden alınan onlarca kişinin hesaplaşma yada karalama noktası olmuş bura. El insaf tarım kredi 5 yıldır ne atılımlar ne üretimler ne kolaylıklar sağladı. Arkadaşın dediği gibi sadece maden olayı bile bir milat. Söğütleri arazi nerde kim verdi ve km sahip Çıkıyor bunlarıda söylesenize. Hiç olmadığı kadar fazla çalışıyoruz üretiyoruz alım yapıyoruz neden kimse bunu görmüyor.

güneş balçıkla sıvanmaz
güneş balçıkla sıvanmaz @Çalısan - 5 ay Önce

F Poyrazın ihya ettiği bir çiftçisin belli....Sarı sakal F poyrazın kuruma kattığının en az on katını gizli kasalarına aktardı... utanmadan oturduğu koltuğun hukukunu çiğnedi...eli tespihli ADNAN Yücesi, yani gizli kasası ttk yi soydu soğana çevirdi....

Karar zamanı
Karar zamanı - 5 ay Önce

İnşaat firmaları falan değil, hırs yılanı yuttu bunları. Sakal arkasına saklanıp, sütten zeytinyağına, taşeron kiralama firmasından, bina dükkan kiralamalara, Gübretaş hissesinden on milyonlarca lira kazanıp, milyarlarca lira kazandırmaya kadar. Neşter atılırsa cumhuriyet tarihinin en acı hikayelerine tanık olunabilir. Kalemin bile Cumhurbaşkanı'ndan fazla aylık aldığı bir kurum, Ak Parti'nin de milyonlarca çiftçi oyunu kaybettiği bir yere dönüştü.

MÜFETTİŞ
MÜFETTİŞ - 5 ay Önce

HIRSIZ BUNLAR SÜLALECEK

üretici
üretici - 5 ay Önce

diliyorum Allahtan en kısa zamanda senın yüzünü kaybedeceğiz bay poyrazmısın ne sın bence tüm tüek çiftçisinın belleri kıranlardansın eyer üyle ise Allahda senın belini kırsın inşaAllah

Dinle
Dinle - 5 ay Önce

Tarım kredi suriyeden zeytinyağı mı getiriyor. Türkiye yağı yetmiyor mu ? Gün olur isimli kişi Suriye yağını Tarım kredi üstünden kim satmak istedi kim engel oldu?

Deniz Kutuk
Deniz Kutuk - 5 ay Önce

Bu haberleri kozal ve fetoculer yaptırıyor... gubretas madene el koymanın peşindeler... fahrettin giderse madende gider...

Kızım Fatıma
Kızım Fatıma @Deniz Kutuk - 4 ay Önce

Vayy. Devlet, yargı,iktidar Fetö alçağına teslim oldu, bir o savaşıyor öylemi? Gübretaş hissesini adıyla değil, vekili yoluyla taşıyıp, milyonlarca lira kazanan birisi olsa, adını bilmeden bu kişiye ne derdiniz? Çalışanına kurdurulan firmaya on milyonlarca liralık iş verseydi birisi ve bu işi yapan da bir firmanızda olsaydı üstelik ve burada çıkan haberler sonrası elemana verilen iş iptal edilseydi, ismini bilmediğimiz bu kişiye ne denilirdi? Ya da bu kişi yaşlı dayısıyla kurumun marketleri arasında ekonomik bağ kursaydı aklınıza ne gelirdi? Kendi çiftliği boş yatan kuruma, arkadaşının çiftliğini milyonlarca liraya kiralasaydı, tarafsızca fikrimiz ne olurdu? Ad vermeden bu kişi x y z olsaydı, yargı önünde aklanmasını beklemezmiydik?


banner151