Gübrenin zam hızına yetişilmiyor!

Gübrenin zam hızına yetişilmiyor. Hükümet gübre fiyatlarını dizginlemek için bütün gübre çeşitlerine ihracat sınırlaması getirirken, aynı gün gübre fiyatlarına yeni bir zam gelmesi dikkat çekti. Son zamla birlikte üre gübresi 6850 liraya, DAP gübresi ise 7150 liraya çıktı.

Gübrenin zam hızına yetişilmiyor!
banner282

Gübre fiyatlarına bugün yeni bir zam geldi. Üre gübresi 6650 TL'den 6850 TL'ye çıkarken, DAP gübresi de 7000 TL'den 7150 TL'ye yükseldi. Çiftçi artık gübrenin zam hızına yetişemiyor. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, gübre fiyatlarını yakından takip etmeye devam ederken, bugün yaptığı paylaşımla "Maalesef program biter bitmez aldığım yeni habere göre bir gübre firması üre gübresinin fiyatını 6650 TL'den 6850 TL'ye çıkarmış, DAP gübre fiyatını 7000 TL'den 7150 TL'ye çıkarmış. Programda açıkladığım rakamlar artık yok. Gübrenin zam hızına yetişemiyoruz" dedi. 

İHRACATA SINIRLAMA GETİRİLDİĞİ GÜN YENİ BİR ZAM GELDİ

Diğer yandan hükümet, gübre fiyatlarını dizginlemek için önemli bir karar alarak bütün gübre çeşitlerinde ihracat sınırlaması getirmişti. Bu kararın gübre fiyatlarını düşürmesi beklenirken, bugün gübre fiyatlarına yeni bir zam gelmesi şaşkınlıkla karşılandı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 12:17
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yok
Yok - 4 ay Önce

Kimyasal gübre atmayacağız. Siz yapın zamları biz çiftçiler enayi değiliz.. Allah ne verdiyse bicerim 1lira gübre borcum olmaz. Şart değil gübre atmam...

Çiftçi idi
Çiftçi idi - 4 ay Önce

Yazık günah hükümet tarım kredi marketler zinciri peşinde koşuyor tarım bitti

tarım ürünleri 100 de 70 artmış
tarım ürünleri 100 de 70 artmış @Çiftçi idi - 4 ay Önce

ulen edepsizler gübre yüzde 265 arttı hiç gık çıkmıyor...bu gübredeki artışa kadar tarım ürünleri artacak..bugday mısır 6 tl..pamuk 22 tl.olana kadar artacak...yada bu iş yapılmayacak...hepsini dışardan alın.

ramiz
ramiz - 4 ay Önce

dikta devlet üretmek yok inşaat var kuzey kore ve arap ülkeleri gibi oluyoruz hızla kimse farkında deyil....dava dava dediklerini yapıyorlar

Önemli
Önemli - 4 ay Önce

Tarımkredi olmasa üre 10,000 dap 8,000 olacaktı. Siz yıkmaya çalışın bakalım Tarımkrediyi bu vebalin altından kalkamayacakasınız.

olduğu kadar olcak
olduğu kadar olcak @Önemli - 4 ay Önce

kıtlığı tüketici düşünsün oy verirken 32 kere düşünsün bu gübre onlara eksiksiz girecek altta kalan geberir

MURAT TURCAN
MURAT TURCAN - 4 ay Önce

Hayvan gubresi kullanin zırnık almayin kime satarsa satsinlat

Yui
Yui - 4 ay Önce

Ben gübre almıyorum hayvan gübresi kullanıyorum ccenennemin dibine kadar kime satarlarsa satsınlar ellerinde kalsın inşAllah o kadarrrr

Ömer
Ömer - 4 ay Önce

Adamların arkasinda iktidar onlara