Gübredeki yıllık artışı yüzde 52 gösteren TÜİK'e eski Başkandan sert tepki: Utanıyorum!

Gübre fiyatları son bir yılda yüzde 150 artarken, yıllık artışı sadece yüzde 52 gösteren TÜİK’e eski Başkandan sert tepki geldi. Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, TÜİK’i yerden yere vurdu. 

Gübredeki yıllık artışı yüzde 52 gösteren TÜİK'e eski Başkandan sert tepki: Utanıyorum!
banner200

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) eski Başkanı Birol Aydemir İstatistik kurumunun bağımsızlığının kalmadığını kaydetti. 10 Eylül 2011 tarihinden 2 Şubat 2016 yılına kadar neredeyse 5 yıl TÜİK Başkanı olarak görev yapan Birol Aydemir son günlerde açıkladığı verilerle tartışma konusu olan eski kurumunu yerden yere vurdu. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüten Birol Aydemir son yıllarda hükümetin talep ve istekleri doğrultusunda TÜİK verilerinin belirlendiğini öne sürerken “istatistiklerle oynamak ülkenin dünyadaki itibarını bitirmek demektir" dedi.

“TÜİK’İN BU DURUMUNDAN UTANIYORUM”

AK Parti siyasi kaygı içerisinde TÜİK’i de alet ederek gerçekleri sakladığını ve bu durumun eskiden Başkanlık yaptığı için kendisine utanç verdiğini ifade ederken geçek enflasyonun, işsizliğin açıklanandan çok daha fazla olduğunu dile getirdi. 

GÜBREDEKİ YILLIK ARTIŞ YÜZDE 52 OLARAK AÇIKLANMIŞTI 

Bilindiği üzere dün yayınlanan 2021 Haziran ayı Tarımsal Girdi Endeksi çiftçi de şok etkisi yapmıştı. TÜİK tarafından yayınlanan Tarımsal Girdi Endeksi'nde gübredeki yıllık artış yüzde 52 olarak açıklanmıştı.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 01:03
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 2 ay Önce

Ayak oyunlarıyla, yalanla, çiftçiyi bitirdiler, Allah'ın da bulasicalar gübre Nisan'da Dap gübre 2600₺ şimdi 7600₺ Allah'tan korkmazlar kulda utanmazlar artış yüzde ka c .

Sepetçioğlu
Sepetçioğlu @Fettah - 2 ay Önce

Utanacak birşey yok nerde Allah'ı peygamberi ağzından düşürmeyen varsa ya yalan

Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

2020 yılı üre gübresi 98 TL.aldim 2021 senesi 255 TL.aldim aksini söyleyen yalancının önde gideni dir buğdaya yapılan zam belli gene mahşerde hesaplaşma kaldı çiftçiye .

Bekir cifci
Bekir cifci - 2 ay Önce

Ula bunlar insanin gözüne baka baka yalan soyluyo ne yüzde 52 si yüzde yüzden fazla

El fahem
El fahem - 2 ay Önce

Gübre yüzde 52 arttı diyenler testi yaptırsin

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 ay Önce

TUİK e gerek yok biz ekmek yiyoruz utanır insan böyle bir açıklama yapmaya. Allah’ımıza HAMD olsun hesabımız iyidir bizi cahil zannetmesinler.

banner151

banner251