Gübre ve zirai ilaçta sahtekarlar durmak bilmiyor!

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetim ve kontrol çalışmalarında 14 ton sahte gübre ve zirai ilaç ele geçirdi. Geçtiğimiz günlerde de Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir gübre şirketine yapılan incelemede üç gübre markasına ait boş ve kullanılmamış balya çuvallar tespit edilmişti.

Gübre ve zirai ilaçta sahtekarlar durmak bilmiyor!
banner200
banner217

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, bitkisel üretimde kullanılan bitki besleme ve bitki koruma ürünlerinin, bakanlıktan üretim izinli, tescilli ve ruhsatlı olmasının önemli olduğunu vurguladı.

Bu kapsamda piyasaya sunulan ürünlere yönelik il müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü piyasa denetim ve kontrol çalışmasında çeşitli firmalara ait gübre ve zirai ilaçları taklit ve tağşiş etmek suretiyle üretilmiş yaklaşık 14 ton sahte gübre ile zirai ilaç ele geçirildi.

Piyasaya sunulmadan ele geçirilen sahte gübre ve zirai ilaçlara el konulurken ilgililer hakkında idari ve adli işlem başlatılarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. İl müdürlüğü çiftçilere, gübre ve zirai ilaç satmak üzere yetkilendirilmiş olan bayilerden temin yoluna gitmeleri uyarısında bulundu.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abcd..
Abcd.. - 2 yıl Önce

Sayın bakanımızın himayelerinde sayın vekil ama yerli ve milli il müdürümüzün liderliğinde ktv müdürünün koordinatorlüğünde büs müdürünün ekip başı olarak katıldığı organizayonca il müdürlüğü teknik elemanlarınca 2023 hedefleri doğrultusunda sahte gübrecilere baskın yapıldı. Kardeşim asli görevinizi yapıyorsunuz. Yapacaksınız. Vatandaşa ucuz ve güvenilir gıda arzını sağlamak bakanlığımızın asli görevi. Ne şov malzemesi ne de kendini aklama yolu değil. Haaa bu arada expoyu naptiniz. Haftada her güne çıkarttamadınız mı konser sayısına. Seyyat satıcılara açın oraya. Sosyete pazarı kurulsun. Millet hiç değilse klimalı ortamda antalyanın sıcağında alış verişini rahatca yapar. Nedr olsa elektrik su ulaşım bedava. 1 personel ve 1 yakınına da giriş ücretsiz.

Iyi o zaman
Iyi o zaman @Abcd.. - 2 yıl Önce

O zaman hepsinin canı cehenneme. Getirdikleri diğer vekil müdür ve müdürlerinin darısı başına. Idareciliği yolda gördüğü personeline kafasını çevirmek nerde niteliksiz adam varsa yalaka yurtdışına gezmeye götürmek sandılar. Personeli birbirine düşürdüler. Ordan aldım ilçeye verdim. Canım öyle istedi. Senin varlığından rahatsızım canınız cehenneme söylemleri ile milleti bezdirdiler. Adil olmayan/olamayan is ahlakı olmayan hepiciginin canı cehenneme rabbim antalyamizi bu gibi idarecilerden korusun

Hepsi Allah ın kulu....
Hepsi Allah ın kulu.... @Abcd.. - 2 yıl Önce

Allah'ın yaratmış olduğu kullar arasında şekilen bir ayrımcılık söz konusu olamaz. Bizim için hepsi bir.. Yani uzunu da gidecek, kısası da..

Audi
Audi @Abcd.. - 2 yıl Önce

Ben de vekil İl Müdürü olursam ve müdür yardımcısı maaşı almaya devam edersem, Audi'ye binmek istiyorum. Ama önce siyahına, sonra beyazına. Adana da BMW muhabbeti vardı. MaaşAllah ülkenin güneyi hep kalite...

...
... @Abcd.. - 2 yıl Önce

Kaçamazsın müdürüm, önce yaptıklarının bedelini ödemen lazım ki vicdanın bir nebze rahatlasın...

Manisalı.....
Manisalı..... @Abcd.. - 2 yıl Önce

Bize lazım değil öylesi... Sağa sola müdür satmaya çalışmayın...:) Bakın başınızın çaresine.

Allah'ın sevgili kulları..!
Allah'ın sevgili kulları..! @Abcd.. - 2 yıl Önce

Antalya İl Müdürlüğü personelinin Allah'ın sevgili kulları olduğunu düşünmeye başladım... #yarabbibüyüksün

Heyyy
Heyyy @Abcd.. - 2 yıl Önce

Getirkilerini de götürücek mi. Abisinden miras uzunu bırakmasın koltuğa. Gerçi o da kendi öz abisinin yanına gitmeye debeleniyor yaa.

Gözünüz aydın, kulağınız MANİSA..!
Gözünüz aydın, kulağınız MANİSA..! @Abcd.. - 2 yıl Önce

Antalya'nın başarılı, yerli ve milli vekil müdürü, başarılı çalışmalarına batıdaki illerin birisinde devam edebilmek için çok çaba sarf ediyor. Bırakın artık birazda Şehzadeler şehri düşünsün..

Tarım kredi sivas gemerek fabrikası
Tarım kredi sivas gemerek fabrikası - 2 yıl Önce

Boşuna yazmayın biz daha önce hemşerileri olarak hakan Bozbıyık efendiyi çok yere söyledik ama kimse bir şey demiyor adama hanedanlık sürüyor fabrikayı hallaca cevirmiş yetkililer duymuyor ne yazıkkı

Abcd..
Abcd.. @Tarım kredi sivas gemerek fabrikası - 2 yıl Önce

Bir zaten dedikodu yapıyoruz. Vekil müdür odalarda dedikodusunun yapılmasını yasakladı. Buradan haberleşiyoruz. Elbette biz de biliyoruz herkes bilse ne olur adam 3 sene önce tüm personeli mesai saati dışında topladı hakaret ve tehdit etti. Şikâyet edilinceki savunması sorunlu personeli gönderiyorum oldu. Biz alıştık.

Abidin uysal
Abidin uysal - 2 yıl Önce

Tarım kıredi kop lerinde büyük depremi okuyunca kop ortaklarına faydalı bisey olduğuna düşünmüştüm ne yaziki hayal kırıklığı yaşadım şuan çiftçiyi tarım krediler sülük gibi emiyor müdürler bakıyor çiftçi tarım kredilerden kaçıyor tarım kiredi değil de tarımla uğraşası kazıklarım okuyorum

Osman ...
Osman ... - 2 yıl Önce

Mehmet güneş kurumdan istifa etmiş...çok üzüldüm

Aaa hiç üzülme
Aaa hiç üzülme @Osman ... - 2 yıl Önce

Hiç üzülme yerine yenisi gelir hemen. Emin ol gideni ararsın


banner151

banner251