Gübre satış fiyatları ticari sır mı? 

Gübre fiyatlarına son günlerde sürekli zam gelirken, gübre firmaları da gelen zamdan değil, çiftçinin gübre fiyatlarını sosyal medyadan paylaşılmasından rahatsız oldular. Firmaların bu rahatsızlığı da gübre satış fiyatları ticari sır mı? Sorusunu gündeme getirdi. 

Gübre satış fiyatları ticari sır mı? 
banner200

Ziraat mühendisi ve Tarımdan Haber yazarı Faik Toy, sosyal medyayı iyi kullanan çiftçilerin başında geliyor. Çiftçiyi bilgilendirmek için twitter hesabından etkin paylaşımlar yapan Toy, gübre fiyatlarına gelen zamlarla ilgili çiftçileri bilgilendirmek için geçtiğimiz gün Gübretaş’ın bayi karları hariç fabrika satış fiyatlarını hesabından paylaşmıştı.

GÜBRE FİYATLARINI AÇIKLAMAK SUÇ MU?

Gelen tepkiler üzerine bu paylaşımının ardından, “Gübre firmalarının gübre satış fiyatları ticari sır mıdır?” paylaşımında bulunan Toy, “Bu fiyatları açıklamak suç mudur? Fiyatları açıklayarak kamuoyunu ve çiftçimizi bilgilendirdiğimizde neden rahatsızlık duyuluyor? Bu fahiş gübre zamlarının geçerli bir sebebi varsa rahatsızlık duyulmaması gerekir” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 20:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 5 ay Önce

Geçen sene 98tl.ure gübresi busene 220tl haram olsun Allah yedirtmesin Allah her iki dünyada da bunları çiftçinin hakkını calani helak etsin amin....

banner151

banner251