Gübre fiyatlarının faturası meyve sebze fiyatlarından çıkacak!

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, "Geçen sene Nisan'dan bu sene Nisan ayına kadar gübreye yüzde 125 zam yapıldı" dedi. Ateş, “Maliyetlerin bu denli arttığı bir ortamda ekim yapabilecek miyiz, bilmiyoruz” değerlendirmesinde bulunarak, "Vatandaşımız zamlarla dolu bir yıla hazır olmalı” dedi.

Gübre fiyatlarının faturası meyve sebze fiyatlarından çıkacak!
banner200

Dolar kurunun yükselmesinin yanı sıra pandemi nedeniylede temin konusunda yaşanan sıkıntıların dışarıdan getirilen gübrelerde maliyeti arttırdığını belirten Adapazarı Ziraat odası Başkanı  Ercan Ateş; Sadece gübrede zam oranı yüzde 125'i buldu. Bunun yanında mazot, tohum gibi olmazsa olmaz kalemlerimizde fiyat artışı çok yüksek. Aylardır sesimizi duyurmaya çalışıyoruz fakat çiftçi adeta kaderine terk edilmiş durumda" dedi. Son bir yılda gübre fiyatlarında yaşanan değişim hakkında da bilgi veren Ateş, şunları kaydetti:

VATANDAŞ ZAMLARA HAZIR OLSUN

"Bir ton gübre bugün 3 bin 700 TL. Bunun ne dolarla ne de pandemi ile açıklanması mümkün değil. Böyle bir zam nerede görülmüş. Bu maliyetlerle üretilen ürünlerin vatandaşın masasına gelene kadar ne hale geleceğini siz düşünün. Vatandaşımız zamlarla dolu bir yıla hazır olmalı”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2021, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Köylü
Köylü - 6 ay Önce

Bir tarım ürünü ne zam gelse kahraman kesilirsiniz iki liralık gübre 4.8 lira oldu gıkınız çıkmıyor fabrikatörlere seslenemezsiniz soğan patates çadırı kurarsınız bu milletin sesini dumuyorsunuz duymak istemiyorsunuz

Hass binallah
Hass binallah - 6 ay Önce

SN BAŞKAN ALLAH RIZASI İÇİN KNEDİNİZİN YAPTIĞI DOSYA BAŞI HATAÇLARINIZA YAPTIĞINIZ ZAMMI SÖYLMEYİ UNUTTUN HER HALDE. BU ÇİFTÇİYE NE VERİYORSUNUZDA HER İŞLEM BAŞINA PARA ALIYORSUNUZ ÖNCE BUNU AÇIKLA. MİLLETİN KANINI EMEN İNEK KENESİ GİBİSİNİZ. ALLAH RIZASI İÇİN ZERRE KADAR UTANMA VEYA ALLAH KORKUNUZ VARSA LUTFEN BU VAZGEÇİN

Bu Gübre fiyatı kıtlık getirecek göreceksiniz
Bu Gübre fiyatı kıtlık getirecek göreceksiniz - 6 ay Önce

Sonbaharda .şu an çiftçi olursa olur olmazsa olmaz diyor...zaten şu yok ...gübrede yok,,reisiniz dışardan getirsin

Ali dag
Ali dag - 5 ay Önce

Seneye kıtlık olucak birde ithalat patlayacak

banner151

banner251