Gübre fiyatlarında yeni indirim! Can gübre 4 bin liranın altına düştü!

Gübre firmaları, gübre fiyatlarını arka arkaya indirmeye başladı. Düne kadar gübrede fahiş fiyat artışları yapan firmalar, şimdi de indirimde bir biriyle yarışmaya başladı. Toros Tarım, bir hafta arayla Can gübrede ikinci indirimi yaptı. 

Gübre fiyatlarında yeni indirim! Can gübre 4 bin liranın altına düştü!
banner282

Toros Tarım, Can gübrede bir hafta arayla ikinci indirimi yaptı. Geçen hafta Can gübreyi 5400 TL/Ton’a indiren Toros Tarım, bugün yaptığı ikinci bir indirimle Can gübreyi nakliye dahil bayi fiyatını 3950 TL/Tona düşürdü. Buna göre Toros Tarım, Can gübrede tonda 1450 TL indirim yapmış oldu. 

TARIM KREDİ ARDINDAN GEMLİK GÜBRE BUGÜN DE TOROS TARIM

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Tarım Kredi Kooperatifleri Can gübrede yüzde 30 indirim yaparak 6150 TL/Tona düşürürken, Gemlik Gübre karşı bir hamle yaparak Can gübreyi 4000 TL/Tona indirmişti. Toros Tarım, Can gübrede bugün yaptığı indirimle Gemlik Gübre’nin de altına inmiş oldu. 

İNDİRİMLER FAHİŞ FİYATLARIN SORGULANMASINI GÜNDEME GETİRDİ

Döviz kurunda bir düşüş olmamasına rağmen firmaların gübre fiyatlarında arka arkaya indirime gitmesi, fahiş fiyatların bir kez daha sorgulanmasını gündeme getirdi.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2022, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süha yilmaz
Süha yilmaz - 3 ay Önce

Gübre fiyatlarındaki düşüş harmanda bicilecek olan ürünlerin ucuza kapatılması için bir hamlemi çünkü geldiğimiz gün gubrenin değil ilaçların fiyatlarının konuşulması gerektiği gündür. İlaç maliyetleri almış başını gitmiştir.

kaya
kaya - 3 ay Önce

almayın çiftçi kardeşlerim almayın kuzu kuzu inecekler

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Şu an çiftçilik,hayvancılık,ülke tarımı ve gıda fiyatları komada.Sebebi açgözlülük,başıboşluk,devletten korkmama tiye alma,devletin gücünü gösterememesi,yolsuzluklar,peşkeş çekmeler ve daha birçok neden.Eğer ülkemizde cezalar her alanda caydırıcı olsaydı kimse kolay kolay bunları yapamazdı.İşi bilen çok ama işe giden yok.Bilgi,birikim,imkan,altyapı,potansiyel hepsi var ama bunları çalıştıracak,düzenleyecek ADAM yok.

Ahmet
Ahmet - 3 ay Önce

Hani arkadaş 4000 e kim satıyor bu gübreyi Gemlik gübre bayii nitrata 6350 diyor.diyorum firma nitrati 4000 yapmış adam haberim yok diyor

Kılîc
Kılîc - 3 ay Önce

Bayi fiyatı 3950 deniliyor can gübre toros bayi ise 5500 diyor. Nasıl bir fiyatlama anlamadim

Tekirdaglı
Tekirdaglı - 3 ay Önce

Düğün bitti.kınayı seneye yakarız artık

Kemalettin yıldız
Kemalettin yıldız - 3 ay Önce

MaşAllah hergün günlük hem gübre fiyatları indiriliyor bununla beraber günlük hergün tarımsal desteklemeden beş yıl geriye dönük gelir vergisinden kesilen stopaj vergi iadeleride ödeniyor,mazot ve gübre desteklemeleride günlük hergün ödeniyor.ayıptır ayıp milletten utanın yalan haberlerinizden millet artık çok nefret ediyor.

Adalet
Adalet - 3 ay Önce

Zamlı gübre alan bütün çiftçiler toplansın firmaları dava etsin sessiz kalmasın


banner151