Gübre fiyatlarında güncelleme yapıldı! Can, üre ve DAP ne kadar oldu?

Tarımdan Haber ve ziraat mühendisi Faik Toy, bir gübre firmasının gübre fiyatlarını güncellediğini belirterek, can gübrenin fabrika satış fiyatının 8 bin lira olduğunu kaydetti.

Gübre fiyatlarında güncelleme yapıldı! Can, üre ve DAP ne kadar oldu?
banner282

Gübre fiyatları ülkenin tarımsal üretimini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kısmi olarak düşmeye başlayan fiyatlar, Rusya-Ukrayna savaşı ile yeniden yükselmeye başladı. Fiyatların geçen seneye göre 3,4 hatta 5 kat artması, çiftçinin gübre kullanımını olumsuz etkiliyor. Gürede artan bu fiyatlara karşılık çiftçiye verilen desteğin çok düşük kalması, gübre kullanımını ciddi oranda düşürmesinden kaygılanılıyor. Bu durum da ciddi rekolte kayıplarını gündeme getirecek.

GÜNCELLEME SONRASI YENİ FİYATLAR

Gübre piyasasını yakından takip eden Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, bir gübre firmasının gübre fiyatlarını güncellediğini kaydetti. Toy, twitteer hesabından yaptığı paylaşımda yapılan güncelleme ile can gübrenin fabrika çıkış fiyatının 8 bin lira, DAP ve ÜRE'nin de 14 bin lira olduğunu vurguladı.

Toy, şunları kaydetti: "Bir gübre firması gübre fiyatlarını güncelledi. Fabrika satış fiyatları

Can 8.000 TL/ton

Np 9.250

Npzn 10.250

Npk 10.500

Npk Zn 11.500

DAP 14.000

As 7.800

Üre 14.000

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail
İsmail - 2 ay Önce

Tarımın geri kalmasına neden olan bakan yardimcilarinida değiştir kazanan Türkiye olacak

Aziz deniz
Aziz deniz - 2 ay Önce

Valla koyluyuk mazot gübre alamiyok uretemiyok millet neyyiyecek

rahim nazlıgül
rahim nazlıgül @Aziz deniz - 2 ay Önce

reis gemilerine ucuz mazot kullansın siz desteklemeye oy vermeye devam edin haktır size

Mehmet Selim TOSUNCUK
Mehmet Selim TOSUNCUK - 2 ay Önce

Tarımın kalkınması için. 1 . Devlet dentiminde gübre fabrikaları anlaşarak en ucuzundan çiftçiye sunmak. 2.Tarla tapusunu pompalarda plaka gibi okutarak tarlanın ne kadar mazotla ekip bicilecegini hesaplanarak mazottan ÖTV KDV alınmaması . 3.Tarım ilacı fabrikaları anlaşarak en ucuzun çiftçiye sunulması. 4 Ofise teslim edilen veya fabrikalara teslim edilen ürüne destek primi verilmesi. 5 sulu tarımda su ve elektrik en ucuzundan sunulması halinde üretim ertat. 6. Tüm tarım ekipmanları ndan ÖTV KDV alınmasın. Ziraat mühendisleri sahada uygulamalı örnek tarlalarda Ekim yapsın.

Sıradan Vatandaş
Sıradan Vatandaş - 2 ay Önce

Uçuyoruz hamd olsun..
Ayranımız yok içmeye tahtarevanla gidiyoz hacete..

banner151