Gübre fiyatlarına yine zam! Zama Zam!

Gübre fiyatına yeni bir zam gelirken, bu durum Kemal Sunal'ın Orta Direk Şaban filmindeki repliği akıllara getirdi. Bir gübre firması bugün yaptığı zamla birlikte DAP gübresini 6700 liradan 7200 liraya, 20.20 gübreyi 4400 liradan 4800 liraya çıkardı.

Gübre fiyatlarına yine zam! Zama Zam!
banner200

Gübre fiyatlarına gelen zammın önüne geçmek için gübre ve hammadde ihracatına sınırlama getirilse de gübre fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Yerli hammadde üretimi ile ön plana çıkan bir gübre firması bugün DAP gübresine 500 TL, 20.20 gübresine ise 400 lira zam yaptı. Gübre fiyatlarına gelen zamlar Kemal Sunal'ın Orta Direk Şaban filmindeki zam repliğini akıllara getirdi. 

GÜBREYE ZAM-ZAMLI GÜBRE-ZAMA ZAM!

Gübre fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Hammadde üretimi ile ön planda bulunan bir gübre firması DAP gübresini 6700 liradan 7200 liraya, 20.20 gübrenin fiyatını da 4400 liradan 4800 liraya çıkardı. DAP ve 20.20’ye yapılan zammı twitter hesabından duyuran Tarımdan Haber yazarı ziraat mühendisi Faik Toy, “Bir gübre firması gübre çeşitlerine zam yaptı” dedi ve firmanın bayilere gönderdiği yeni zamlı fiyat listesini yayınladı. 

ACİL ÖNLEM ALINMAZSA ÇİFTÇİNİN HIZLI BATIŞINI GIDA FİYATLARININ İSE ROKET GİBİ FIRLAYIŞINI SEYREDECEĞİZ

Diğer yandan Faik Toy, gübre fiyatlarına acilen önlem alınması gerektiğini dile getirerek, “Önlem alınmazsa ne olur? Çiftçiye çok acil bir şekilde ve gerçeklerle uyumlu bir gübre desteği verilmez ise; Önümüzdeki aylarda ve yılda, çiftçinin hızlı bir şekilde batışını, gıda fiyatlarının ise roket gibi fırlayışını seyredeceğiz. Bir kenara not edin, demedi demeyin.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziraat Odası zülmü
Ziraat Odası zülmü - 2 ay Önce

Hersey zam var tamam bu ziraat odası zulüm ne olacak bir A4 kağıdına benden dünyanın parasını aldı ne olacak bu haksızlık hiçbir işe yaramıyorlar üyelik niye zorunlu tutuluyor böyle bir saçmalıkmı olur

merkele akıl veriyor
merkele akıl veriyor @Ziraat Odası zülmü - 2 ay Önce

ulen bütçe fazlası veriyor almanya reteden akılmı alır ..ayranı yok içmeye atla gider çeşmeye

Ahmet gümüş
Ahmet gümüş @Ziraat Odası zülmü - 2 ay Önce

bende geçenlerde dosyamı yaptım bende aldıkları para çok zoruma gitti yeter ne odası kaldırılsın ne yapıyor

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Girdi fiyatlari artıyor. 1 dönüm bugday gubresi 400 tl. Kuraklik olsa ne olacak peki. Devlet yarısını odesin

Eyüp demiralay
Eyüp demiralay @Misafir - 2 ay Önce

Korkunç birşey bu fiyatlarla üretim biter 2022 de ülkeyi felaket bekliyor

adam tv ye çıkıp ülkeyi övüyor
adam tv ye çıkıp ülkeyi övüyor - 2 ay Önce

böyle olmaz uçuyoruz...alman başbakana bu sistemi uygula diyor..

ALİ. Çinar
ALİ. Çinar - 2 ay Önce

Siz Böyle Yazar Durursaniz Bunlarda Durmadan Zam Yapar Dururlar Nerde Devlet Nerede Hükümet Niye Önlem Lmiyorlar Her Şey Almış Başını Giderken hükümet Seyrediyor

Retetion
Retetion - 2 ay Önce

Bileziking goingtu goteburg çiftçiye

1000
1000 - 2 ay Önce

1000 marketle gübre, 1000 bayi ile akaryakıt fiyatı düşürülmeli. Giyim artarsa mağazacılığa, altın artarsa sarraflığa da girilmeli. Su bayisi, kırtasiye vs içinde biner tane iyi olur. Tkk idarecileri bu işlerden uzak durmamalılar bence.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Kınadıkları ecevit zamanına geri dönüş yaptılar.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Bu iş bilmez tarım ve orman bakanı derhal istifa etmelidir. Çiftçi böyle giderse hiç bir şey üretemeyecek. Çok güzel atılım hamleleri yapıyorlar görüyor musunuz zamlarla....


banner251