Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da: Şura sonuç bildirgesi açıklanıyor

Tarihin en geniş katılımlı III. Tarım ve Orman Şurası tüm paydaşların yoğun katılımıyla tamamlandı. Tarım ve orman sektörünü daha ileriye taşımak adına gerçekleştirilen şuranın sonuç bildirgesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün kamuoyuna açıklanacak.

banner255
Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da: Şura sonuç bildirgesi açıklanıyor
banner200

15 yıl aradan sonra toplanan III. Tarım Orman Şurası en geniş katılımlı sektör istişare toplantısı oldu. Oluşturulan web sayfası, SMS ve diğer iletişim mecralarıyla tarım ve ormanın yarını için yaklaşık 30 bin öneri geldi. Gelen bu öneriler 611 kişiden oluşan 21 adet çalışma grubunda tek tek incelendi. Çiftçilerimiz, vatandaşlarımız, akademisyenlerimiz, bu çalışmalara bizzat katıldılar.

18 Kasım’da başlayan ve 3 gün süren III. Tarım Orman Şurası’nda ise 21 Komisyon,   hazırlanmış olan Çalışma Belgelerinde yer alan hedef ve stratejiler üzerinde çalışarak komisyon raporlarını hazırladı.

Hazırlanan bu komisyon raporları ise toplam 550 kişiden oluşan komisyon üyeleri tarafından oy çokluğu esasına göre kabul edilerek tutanağa bağlandı ve Şûra Başkanlık Divanına teslim edildi.

Tüm bu bilgiler ışığında çok geniş bir katılımla tamamlanan III. Tarım Orman Şurası sonunda ortaya çıkan sonuç bildirgesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün saat 14.00'de yapılacak toplantıda kamuoyuna duyurulması bekleniyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğan DEMİREL
Doğan DEMİREL - 1 yıl Önce

Destekler nezaman yatacak

Burak Yaman
Burak Yaman - 1 yıl Önce

Tarım Kredi Kooperatifleri bizim gibi çiftçilerin en büyük önem taşıyan kurumu.Allah korkusu olan yolsuzluk yapmayan dini kullanarak bir yerlere gelmek istemeyen,temiz,dürüst bir genel müdür istiyoruz Sayın Cumhurbaşkanım...AnimAllah bunlar batırdı batıracaktır kurumu...

Bakan değişmeli
Bakan değişmeli - 1 yıl Önce

Fahrettin Poyraz ne zaman Bakan olacak?

İsmail kelek
İsmail kelek - 1 yıl Önce

Güpre yeni 100 de 100 ilaca 100 100 zaman pıric hayvan sabit bu çiftçiyi kültürlerin

Yakup ķılınç
Yakup ķılınç - 1 yıl Önce

Aydınlatacak bir cevap

Şura değil Şuur lazım
Şura değil Şuur lazım - 1 yıl Önce

https://www.tarimorman.gov.tr/DHDB/Haber/45/Baskanligimizin-Yemekhane-Personeline-Egitim-Verildi
İnşAllah Şura sonucunda bu ve benzeri gerekliliği, yeri ve zamanı tartışılır eğitim adı altında tatillere de bir el atılır. Yazı ülkemin harcanan zamanına ve paralarına.

Atama istiyoruz
Atama istiyoruz - 1 yıl Önce

30 ay oldu ziraat muhendisi atamasi istiyoruz artik yeter

Dost
Dost - 1 yıl Önce

Bırakın tarim şurasını falan onlar karin doyurmuyor buzagi desteklerini verin

banner151

banner251