Gazeteci Murat Yetkin: Hemen herkes Pakdemirli'ye gidici gözle bakıyor!

Gazeteci yazar Murat Yetkin, bugünkü yazısında kulislerde konuşulanları yazdı. Yetkin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hakkında, "Hemen herkes Pakdemirli’ye gidici gözle bakıyor." dedi.

Gazeteci Murat Yetkin: Hemen herkes Pakdemirli'ye gidici gözle bakıyor!
banner200

Gazeteci yazar Murat Yetkin kendi adını taşıyan internet sitesinde kaleme aldığı, “Ankara da yanıyor: kabine bir gidiyor, bir geliyor” başlıklı yazısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Murat Yetkin, “Güvendiğim bir kaynak, “Şimdi herkes yangınlardan bilecek” dedi; “Ana yangınlar olmasaydı belki de bugünlerde görevden akınmış olabilirdi”. Bunu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli için söyledi. Ankara siyasetiyle ilgilenen hemen herkes Pakdemirli’ye gidici gözle bakıyor. Bakanlık içinde -yukarıdan uyarılara rağmen- önleyemediği bir kadrolaşma ve bazı orman arazilerinin tahsisi dâhil iddialarla kalması zaten Erdoğan’a daha çok zarar verecek gibi.” dedi.

ERDOĞAN, ACISINI KABİNE ÜYELERİNDEN ÇIKARABİLİR

Gazeteci Murat Yetkin, “Ege ve Akdeniz’deki ormanlar yanıyor, evler, köyler yok oluyor, canlar gidiyor. Ankara’daki yangınsa siyasi; orada da koltuklar bir gidiyor, bir geliyor. Marmaris’te insanlar yangın tehdidi altındayken itfaiye, cankurtaran trafiğini konvoyuyla kesip otobüsten çay paketleri atmasıyla tepki toplayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, acısını kabine üyelerinden çıkarabilir. Toplantıdan bazıları başı önde çıkabilir. Şu kadarını söyleyeyim, bir ihtimal bu yazı dâhil kuliste yayılan iddiaların etkisiyle bazı kabine üyeleri koltuklarında bir süre daha, örneğin Eylül sonu-Ekim başına dek oturmaya devam edebilir. Ama Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın birbiri ardında bu kadar sarsıntıyı bir şekilde birilerine fatura etmesi artık kaçınılmaz görünüyor.” diye yazdı.

AK PARTİ- MHP ARASINDA PAZARLIKLAR DAHA GÖRÜNÜR OLACAK

“Kabine değişse ne olacak? Erdoğan’ın dediği oluyor” dediğinizi duyar gibiyim.” diyen Yetkin, “Haklısınız. Kabine değişikliğinin Erdoğan’ın siyaset tarzında bir değişikliğe yol açacağına pek inanan yok; bir kaç isim dışında pek bir ağırlıkları da yok. Ama şimdi paylaşacaklarımız değişen iktidar dengelerini ve gidişatı anlamak bakımından faydalı. Zaten koltuklarını kaybedecekler sadece kabine üyeleriyle sınırlı olacak gibi görünmüyor. Sadece bazı bakan yardımcıları ve yüksek bürokratlarla da. AK Parti MHP arasında giderek daha ciddi konulara sıçrayan çelişkiler, ya da başka deyişle pazarlıklar artık gözle görünür, elle tutulur halde geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

BAKANLIKLAR İKİYE AYRILIYOR

Birleştirilen bakanlıklar yeniden ayrılacağını ileri süren Murat Yetkin, “Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın altında birleştirilen Hazine ve Maliye’nin ayrılması da gündemde. Lütfi Elvan’ın Hazine’de kalması, Maliye’ye ise Erdoğan’ın Ticaret Bakanlığından aldığı Ruhsar Pekcan’ın yerine atadığı Mehmet Muş’un getirilmesi ihtimali konuşuluyor.” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 15:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Köküne bak
Köküne bak - 2 ay Önce

Sayın bakanın gitmesi yetmez. Bu işten anlayan biri gelmeyecekse, Fetö bakanlikta cirit atmaya devam edecekse, bazi bürokratlar Fetö eskisi stk ile omuz omuza veremeye devam edecekse sayin bakanimiz gitmesin. Gelecekse Fetöye methiye düzenlerin üstüne kabus gibi çökecek bir adam gelsin. Hayırlısı olsun inşAllah.

AK
AK @Köküne bak - 2 ay Önce

Yeni bakan MHP den geliyor. Kesin bilgi yayalım.

Yasin turp
Yasin turp - 2 ay Önce

bir ülke ve milletine insan ançak bu kadar ihanet içerisinde olabilir. Bır dakika bile orada oturmak bazıları için ihanete devamdır. FETÖ CÜ LER BUNU DA YAPTIRMIŞ BAKANLIK BİTİK BİTİK BİTİK FETÖ KOL GEZİYOR BAKANLIKTA İŞTE BUDA SONUCU .......

Üç Maymun
Üç Maymun @Yasin turp - 2 ay Önce

Bakanlikta fettocularin kol gezdigini bilmeyen varmı?

Ciftci
Ciftci - 2 ay Önce

Bakan gitmesin AKP yipransin diyemi bu tür haberler cikiyor

Çiftçi
Çiftçi - 2 ay Önce

Hepsi corona olur inşAllah

Bakkal
Bakkal - 2 ay Önce

Darisi bakkal dukkani acip kurumu borc batagina saplayan bayramali ve poyraza..ne tarimmis ne tarim kredi..koop marketlerde elini sallasan mudure degecek.poyraz...bizim toptandan şok marketlerde adam kalmadi.bayramali hepsini mudur yapti ..defolun gidin artik.biktik sizlerden

Fahrettin bey bakan olsun
Fahrettin bey bakan olsun - 2 ay Önce

Tarım Bakanı market fatihi Fahrettin Poyraz olmalı.

semih
semih - 2 ay Önce

AAA


banner151

banner251