Fatih Altaylı'dan Tarım Kredi ile ilgili şok iddia: Yolsuzluk soruşturmasında derinlere iniliyor!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında Tarım Kredi Kooperatiflerinde yürütülen bir yolsuzluk soruşturmasının bulunduğunu belirterek, “Şaka yapmıyorum. Tarım Kredi Kooperatiflerinde yolsuzluk soruşturması sürüyor ve iddia o ki bayağı da derinlere iniyor” dedi. 

Fatih Altaylı'dan Tarım Kredi ile ilgili şok iddia: Yolsuzluk soruşturmasında derinlere iniliyor!
banner200

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu ile ilgili önemli bir iddiayı gündeme getirerek, yolsuzluk soruşturmasında derinlere inildiğini belirtti. Altaylı, yazısında şunları kaydetti: “Ancak benden duymuş olmayın ama son dönemde bulduğu milyarlarca dolarlık altın ile adı çokça duyulan Gübretaş’ın da sahibi olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde halen sürmekte olan bir “yolsuzluk soruşturması” var.
Şaka yapmıyorum. Neredeyse Osmanlı zamanında kurulan, Cumhuriyet döneminde gelişen ve son haline 3 yıl önce yapılan bir yasal düzenleme ile getirilen Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği’nde yolsuzluk soruşturması sürüyor ve iddia o ki bayağı da derinlere iniyor."

DEVLET DENETLEME KURULU DENETÇİLERİNİN İNCELEME VE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuksuz atama başta olmak üzere şaibeli işlemlerle ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu harekete geçerek denetçiler ilk kez Tarım Kredi Kooperatiflerinde nceleme başlatmıştı. Devlet Denetleme Kurulu denetçilerinin incelemeleri devam ederken, hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz'ın bu denetim ve incelemeden çok tedirgin olduğu ortaya çıkmıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekci
Emekci - 2 gün Önce

Hukuksuz şekilde gelen ve kurumu liyakat ile değilde siyaset ile yönetenlerin yolu cehennem olsun. Yüzbinlerce gariban çiftçinin ve binlerce işini hakkı ile yapan gariban işçinin hakkını yiyenler her iki cihanda rezil olsunlar inşAllah.

Üstü kapatılmasın
Üstü kapatılmasın - 24 saat Önce

Bizdendir denilip üstü kapatılırsa, millette Ak Parti'nin üstünü kapatır.

Yolsuzlugun yuvasi
Yolsuzlugun yuvasi - 1 gün Önce

bayramalinin depo ve market stoklarini iyi sayin.Depo ve marketlerin basinda bayramalinin prensleri Bizim toptan şok marketcilerin aciklarina bi bakin milletin,kurumun milyonlarinin uzerinde saltanat surenlerin hazin sonunu gorecez.

Profesyonel hırsızlık
Profesyonel hırsızlık @Yolsuzlugun yuvasi - 22 saat Önce

Bayram Ali bu depo açıklarını zararlarını cok profesyonel bir biçimde kapatıyor şu an nasıl mı? Yeni bir yazılım programına geçiliyor yani eski proğramdan buraya aktarma yapılırken bütün açık sıfırlanarak aktarılacak.

Taşeron
Taşeron - 22 saat Önce

Personele şirket kurdurup 5 ayda 25 trilyonluk iş vermekte ne yahu. Tarnet'in işi değilmi bu? Bu kadarmı gözünüz karardı, bize kimse birşey yapamaz sanmakta neyin nesi. Hukuk devletiysek bunun hesabı sorulmalıdır.

Gübretaş zenginleri.
Gübretaş zenginleri. - 24 saat Önce

Diğer kalemler bile yenilir yutulur değil ama Varlık Fonu'ndan saklanan Gübretaş hissesindeki artışla zengin olanlar affedilir gibi değil! Önce devletim ve milletim demeyenlerden hesap sorulması cansan temennimdir.

Ne yapsanız boş inşallah Allah c.c. izniyle gidecekler
Ne yapsanız boş inşallah Allah c.c. izniyle gidecekler - 2 gün Önce

İnşAllah Allah c.c. izniyle gidecekler. Kimsenin ahı kimsede kalmaz. Böyle yönetim ve yönetim kurulu inşAllah bidaha tarım kredi kooperatifleri gelmez. Bence Sayın Baskan'ımız Recep Tayyip ERDOĞAN doğru zamanda en doğru anda yeni kadroyu açıklayacak. Hak hukuk ve adalet yerini bulacak inşAllah . Milletin ekmeğiyle oynamak neymiş çok iyi göreceksiniz ve inşAllah hesap vereceksiniz.

Üretici
Üretici - 2 gün Önce

Kac ay oldu netice derinlere inmek sadece. Sonuc derinlerden cıkılmayıp öylece kalınırsa şaşırmam.

Cüzdandan büyük olan
Cüzdandan büyük olan - 23 saat Önce

Kasaya ve cüzdana giren şeyin helal yoldan elde edilip edilmediğine de bakılır. Kimisi memurlarınızdan, kimileri ise neyin altına bile imza attıklarını bilmeyen, idarenin sorumluluğu üzerinden atmak için getirdiği her kararı imzalayanlarla işiniz helal olmaz. Piyasada asgari ücretle iş bulamayanları 150 bin aylığa boğmak, çiftçinin hakkını yemektir. Gübretaş hissesinden vereceğiniz büyük bir hesapta olacak sanıyorum. Yeterki herkes namusunun cüzdanından büyük olduğunu gösterecek iş yapsın.


banner151

banner251