Fahrettin Poyraz yine maaşıyla gündeme geldi! Bir yıl önce açılacak dava unutuldu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifleri (TTK) Genel Müdürü olan eski AK Parti Milletvekili Fahrettin Poyraz’ın eline aylık olarak 150 bin TL’ye yakın para geçtiğini ileri sürdü. Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri bir yıl önce yaptığı açıklamada, Fahrettin Poyraz'ın maaşıyla ilgili belgelerin açılacak dava ile mahkemeye sunulacağını duyurmuştu. Ancak aradan geçen süreye rağmen böyle bir davanın açılmaması dikkat çekti.

Fahrettin Poyraz yine maaşıyla gündeme geldi! Bir yıl önce açılacak dava unutuldu!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz, aldığı maaş ile yeniden gündeme geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraklerinde yaşananları TBMM’de açıkladı. TKK’nın “Yeni Çiftlik Bank” olduğunu savunan CHP’li Ağbaba, bu kooperatiflerde eski AKP’li milletvekillerinin yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük koltuklarına getirildiğini anımsattı. Ağbaba, "Tarım Kredi Kooperatiflerinin neredeyse tüm yönetim kurullarında AKP’nin eski vekilleri var. Hani bir Çiftlik Bank vardı, Tosuncuk vardı. Tosun bunlardan daha namuslu gözüküyor. Tosuna parayı gönlünle veriyorsun bunlar icrayla alıyor" dedi. Ağbaba, TKK Genel Müdürü olan eski AKP Milletvekili Fahrettin Poyraz’ın 8 şirketin Yönetim Kurulu üyesi olduğunu ve eline aylık olarak 150 bin TL’ye yakın para geçtiğini iddia etti.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Türkiye’nin Çiftlik Bank hikayesini sizinle paylaşmak üzere buradayım. Devlet eliyle, devletin kuruluşunun tefecilik yaptığını anlatmaya çalışacağım" dedi.

Fahrettin Poyraz'ı sekiz şirketten 150 bin lirayı bulan geliri var

Poyraz’ın aylık gelirini ben buradan sizlere açıklıyorum: Milletvekili emeklisi olduğu için 16 bin lira emekli maaşı, 40 bin liraya yakın Genel Müdür maaşı, üç ayda bir ikramiye, ortalama üç maaş tutarında yılda bir teşvik primi, Gübretaş’tan huzur hakkı olarak aylık 10 bin lira, aylık sağlanan toplam fayda 56 bin 547 lira. Yurt dışı, yurt içi harcırahlarla birlikte asgari 150 bin lirayı geçiyor. Diğer yönetiminde olduğu şirketlerden de para almadığını iddia ediyor. Bunu bilemiyoruz. Tam 150 bin liraya yakın. Çiftçi 3 kuruş borcunu ödeyemediği için evine, hayvanına çöken tefeciler, bu çiftliğin baş tefecisine 150 bin liraya yakın maaş veriyor.”

FAHRETTİN POYRAZ'IN ALDIĞI MAAŞI BELGELERİ İLE MAHKEMEYE SUNULACAĞI AÇIKLAMIŞTI! 

Bilindiği üzere Fahrettin Poyraz'ın aldığı maaş geçtiğimiz yıl Şubat ayında gündeme gelmiş ve bu iddialar karşısında Tarım Kredi Kooperatiflerinden yapılan açıklamada, Genel Müdür ücretinin mevzuat gereği Yönetim kurulu kararıyla belirlendiği ve açılacak davada bu durumun belgeleriyle ortaya konulacağı belirtilmişti. Ancak üzerinden bir yıl geçmesine rağmen haberi yapan gazeteyle ilgili ne böyle bir dava açıldı  ne de Genel Müdürün maaşıyla ilgili mahkemeye belge sunuldu.

AÇIKLAMA WEB SAYFASINDAN KALDIRILDI

Diğer yandan söz konusu açıklamanın Tarım Kredi Koopearitifleri'nin web sayfasından da kaldırılması dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tankut
Tankut - 7 ay Önce

Adamin arkasi kalin.2 yildir yapmadigi kalmadi.Kooperatif marketlerfe bayramalinin yaptigi usulsuzluklere sedini cikarmayan poyraz 2023 te iktidar yolcu oldugunda pacadini nadul kurtaracak merak ediyorum.

Şahap ŞAnlı
Şahap ŞAnlı @Tankut - 7 ay Önce

Merak etme , sağlam networkleri orada da işliyor. Her kılıkta her yerde varlar. Sadece Akparti'de değiller.

Aktif Rektör de var
Aktif Rektör de var - 7 ay Önce

Sayın milletvekili listeyi tam dolduramamış. Şirket yönetim kurulunda aktif rektör var. Bir devlet üniversitesinin rektörünün ttk şirketinde yönetim kurulu üyesi olması ve ayda yaklaşık 5 bin tl alması normal mi? Saadettin bey siz bir araştırın bakalım. Sorsan hepsi müslüman. Allah doymayan kulları islah etsin.

Dahası yokmu?
Dahası yokmu? - 7 ay Önce

3 vakfın başkanlığından 30 bin+ Razi'den aylık 8 bin euro+ yüzbinlerce euro temettü görünmüyor burada, unutuldu ya da bilgi eksikliği var sanırım. İris kimin ve Tkk ya kaç milyon tl fatura kesti? Gübretaş hissesinde Bursa tv'de Muhammet Tayyar Türkeş'in yazdığı yüzlerce trilyonluk işler. Sakal sünnet, dürüstlük neydi peki? Ak Parti habersizdir bunlardan kesin:)))

V.Y
V.Y @Dahası yokmu? - 7 ay Önce

O sadece tarım kredideden aldığı maastır 150 bin iştirakler+ razi+ yolluklar+ harcirahlar+ faturalar aylık minimum 400bin.bolge müdürlerinin 40 bin aldigi yerde...

E o zaman
E o zaman @Dahası yokmu? - 7 ay Önce

Bunların marketlerinden alışveriş etmemek ve bu haramileri sevindirmek gerekir.

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç @Dahası yokmu? - 7 ay Önce

Bu kurumda bir yönetici için böyle imkan var ise ve dâhi yönetimi siyaset kurumu atıyor ise bu durum devam eder durur.

Trakya
Trakya - 7 ay Önce

Tk pazarlamada liyakatli adam birakmadiniz.Yolsuzluklariniza Hayir diyen olmax diyen jarsi duranlari isten zorla el cektirip yerine adamlarinizi getirip bisi kilifina uydurup gectiniz.market depolarina marketletdeki usulsuzluklere harcamalara cooe atilan binlerce liralik urune sayim aciklarina elbet bir babayigit dur fiyecek.İste o gun piyrazi ve bayramaliyi gorecem.

Adalet- Hukuk
Adalet- Hukuk - 7 ay Önce

Adamın ataması hukuksuz. İki yılda genel müdür yaptığı hukuksuz. Dünürü nün ataması iris şirketi Gör artık Reis Padişahın işi ne?

Vicdan
Vicdan - 7 ay Önce

Bugun abileriyle kurum dışından gelenlerle fütursuzca iş yapanlar yarin hepiniz sorusturma gecireceksiniz.

Bozok
Bozok - 7 ay Önce

Tarım kıredi batar inşAllah zaten çiftçi kuruluşu olmaktan uzaklaştı rantiye haline geldi.

fabrika kapattiran
fabrika kapattiran - 7 ay Önce

Birinin dayısı keçi peyniri yapmis adam olan o peyniri almam deyip istifa etmis de onun yerine getirilip imza attirilan kisi daha kac fabrikaya mühür vurdurduracak acaba


banner151

banner251