Fahrettin Poyraz kirli ve gizemli ilişkilerini gizleyemedi! Mahkemede kaybetti!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz, paravan şirketlerle olan kirli ve gizemli ilişkilerini gizlemek için mahkemeye gitti. Ancak mahkemeden tokat gibi bir karar aldı!

Fahrettin Poyraz kirli ve gizemli ilişkilerini gizleyemedi! Mahkemede kaybetti!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz, eşinin üstündeki binanın paravan şirketler üstünden Tarım Kredi Kooperatiflerine kiralanmasıyla ilgili Milli Gazete’nin ‘Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler’ başlıklı haberini tekzip ettirmek için mahkemeye başvurdu ancak mahkeme, yapılan başvuruyu haksız bularak tekzip talebini reddetti. 

Hukuksuz Genel Müdürün hülle ile kiralanan binası mahkemeden döndü! 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz, eşinin üstündeki binanın bir şirkete satılarak daha sonra o şirket üstünden Tarım Kredi Kooperatiflerine kira verilmesiyle ilgili skandal gelişmenin ortaya çıkmasından dolayı zor günler geçiriyor. Paravan şirketlerin ve bu şirketlerle olan kirli ve gizemli ilişki ağının deşifre olmasından dolayı köşeye sıkışan Poyraz, Milli Gazete’nin söz konusu belgeli haberini tekzip ettirerek hem kirli ve gizemli ilişkilerin üstünü örtmüş olacak hem de kendisini aklamış olacaktı. Ancak mahkeme Milli Gazete aleyhine yapılan tekzip talebini reddederek, Poyraz’ın bu hesabını bozdu. 

POYRAZ’IN EŞİNİN ÜSTÜNDEKİ BİNAYI SATIN ALAN YUSEL İNŞAATIN GİZLİ ORTAKLARI KİM?

Tarım Kredi Kooperatiflerini yaklaşık 4 yıldır hukuksuz bir şekilde yöneten Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın, Ankara Ümitköy’de yarı hissesi eşinin üstüne kayıtlı 3 katlı binanın önce Mehmet Uslunun sahibi görünen YUSEL İnşaat’a satıldığı, daha sonra ise bu binanın YUSEL İnşaat tarafından Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verildiği ortaya çıkmıştı. YUSEL İnşaatın sahibi görünen Mehmet Uslu’nun 2013’te Fahrettin Poyraz’ın kurucu ortağı olarak açılışını yaptığı İRİS Akademi şirketinin eski çalışanı olması, çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde paravan şirket iddialarını gündeme getirmişti. Söz konusu binanın, YUSEL İnşaat’ın kuruluşundan hemen 6 gün sonra satın alınması ve YUSEL İnşaat ile İRİS Akademi’nin aynı adreste bulunması, Poyraz’ın bu şirketlerle olan kirli ve gizemli ilişkisini gözler önüne koymuştu. 

FAHRETTİN POYRAZ MİLLİ GAZETE’NİN ORTAYA ÇIKARDIĞI İDDİALARI TEYİT ETTİ

Fahrettin Poyraz, Milli Gazete’ye gönderdiği ihtarnamede, Ankara Ümitköy’de yarı hissesi eşinin üstündeki 3 katlı binanın YUSEL İnşaat’a satıldığını, Tarım Kredi Kooperatiflerinin de YUSEL İnşaat’tan bu binayı kiraladığını doğrulamıştı. Poyraz, ancak binanın ‘Proje Uygulama Birimi’ tarafından kiralandığını, kendisinin bir dahli ve yönlendirmesinin bulunmadığını ileri sürmüştü. 

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI BİNAYI KİRALIYOR POYRAZ’IN HABERİ YOK! 

Poyraz’ın ‘bir dahlim yok’ şeklindeki açıklaması şaşkınlıkla karşılanırken, kendisini de ele vermişti. Çünkü binayı satın alan YUSEL İnşaat’a aynı zamanda Tarım Kredi Marketlerde çalıştırılan market çalışanlarının taşeronluk işi verilmesi bu şirketle olan yakın ilişkiyi gösterirken, binanın kiralanmasına karar veren ‘Proje Uygulama Birimi’nin başında ise Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş’in bulunması ‘Nasıl bir dahlin yok?’ sorusunu gündeme getirmişti. Poyraz’ın böylesine önemli bir konuda ‘benim dahlim yok’ diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışması, kamuoyunda da tepki çekmişti. 

BELGELİ HABERİMİZ TEKZİP ETTİRİLMEK İSTENDİ

Fahrettin Poyraz’ın paravan şirketlerle olan kirli ve gizemli ilişkilerini net bir şekilde ortaya koyan söz konusu skandal gelişme de her şey belgeleri ile ortada iken Milli Gazete’de 5 Ekim’de yayınlanan ‘Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler’ başlıklı haberin gerçeğe aykırı iddialar bulunduğu gerekçesiyle tekzip ettirilmek istenmesi dikkat çekti. 

ANKARA 4. SULH CEZA HAKİMLİĞİ FAHRETTİN POYRAZ’IN TEKZİP TALEBİNİ REDDETTİ

Tarım Kredi Kooperatifleri, ‘Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler’ başlıklı haberde gerçeğe aykırı iddialar bulunulduğu gerekçesiyle, Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğine tekzip talebinde bulunurken, mahkeme verdiği kararında Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusunu haksız bularak reddetti. Tekzip talebinin ancak gerçeğe aykırı yayın yapılması durumunda kullanılabileceğine dikkat çekilen mahkeme kararında, basının haber verme hakkının gerçeklik, güncellik, kamu yararı, toplumsal ilgi, konu ile anlatım arasında düşünsel bağlılık temel kuralları ile sınırlı olduğu ve söz konusu haberin bu içerikte olduğu kaydedildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 08:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sonuna kadar
Sonuna kadar - 3 hafta Önce

Fahrettin Poyraz Akp değil de; Chp ya da bir başka partiyle bağlantılı olsaydı, bunca yazılan çizilene rağmen koltuğunda kalabilirmiydi? Üzerine gözükmeyen ama facebok sayfasında İris Akademi yazan, açılışında da şirketin sahibi olduğu belli olan kişinin yanında çalıştırdığı, maaşlı elamanlarıyla sürekli olarak Tarım Kredi Kooperatifleri ile iş yapma çabası izah edilebilirliği olmayan konulardır. Gübretaş hissesinde olup bitenler kapsamlı bir şekilde incelendiğinde ise yasaya aykırılıklarla zenginleşenler ve bunların işlemleri hangi paravan hesaplar arkasına saklanarak yaptıkları da ortaya çıkartılabilecektir. Ak Parti milletle barışmak niyetindeyse üzerine en pervasızca gideceği dosya ve bürokratlara Tarım Kredi üzerinden ulaşabilecektir. Konu bağımsız yargı eliyle karara bağlanmalıdır ve siyasi irade buna sonuna kadar destek olmalıdır.

Coin
Coin @Sonuna kadar - 3 hafta Önce

Sayın Genel Müdür, uzaktan teftiş diye, Kuruma uygun olmayan bir sisteme kolayca ikna olup, sahayı boş bıraktınız. İzmir Caddesi'nde mesai devam durumu nedir? Mesainin ne kadarı borsa ve coin işlerinden uzak geçirilmektedir? Log bilgilerinden durumla yüzleşmeye ve gereğini yapmaya muktedirmisiniz? Akıllı cihazlarla 7/24 yapılan takiplerden bahsetmiyoruz bile.

Güneş doğar, kuş öter.
Güneş doğar, kuş öter. @Sonuna kadar - 3 hafta Önce

Koltuk baki değil. Gelinir de gidilir de lakin hakkında en fazla iddia bulunan kurum genel müdürü olduğunu sanıyorum. Acaba birilerinin ayağına bastıdamı böyle eleştiriliyor diyeceğim ama Fahrettin bey için böyle bir durumda yok. Teftiş Kurulu üyelerinin Ankara'da toplanıp, sahanın boş bırakılması ve bu dönemde bile harcırah ödemelerinin sürmesi kendisini rahatsız etmedi. Yerinden denetim diye bir iddianın acı sonuçlarını da görürüz birgün. Ekran başında borsa ve coin kovalayıp alınan maaş ve harcırahlar saha çalışanı ve ortak çiftçiye nasıl izah edilir bilmem. Bilgi İşlem'den istenecek dökümler görülmek istenmeyeni gözlerine gösterir sanırım. Müdürlük görevinin neredeyse tamamını muavin beyin parasını yönetmeye kullananlar varken bu iddiamız da havada kalır görünüyor.

Gitti gitti inşallah
Gitti gitti inşallah - 3 hafta Önce

Geçmiş olsun gittiniz inşAllah

Arpalık
Arpalık @Gitti gitti inşallah - 3 hafta Önce

Asgari ücretle iş arayanlar kurumda genel müdür yardımcısı olduysa hangi adaletten, ehliyetten, liyakatten bahsedeceksiniz?

1 oy
1 oy @Gitti gitti inşallah - 3 hafta Önce

Bozöyük, Bilecik gitti. Tarım Kredide bir oy bile getirdiğini sanmıyorum. Tek konuşulan kişisel servetine ekledikleri

Hayalperest
Hayalperest @Gitti gitti inşallah - 3 hafta Önce

Hayalinizde boğulacaksınız poyraz bey burada kalacak en az 2023..sonra zaten değişen hükümet olursa davut bey ve Ali beye yakınlar

ÇİFTÇİ
ÇİFTÇİ - 3 hafta Önce

ÇİFTÇİ KIRULUŞUNU TALAN EDENLER, TALAN ETTİRENLER VE SEYİRCİ KALAN GİZLİ ORTAKLAR. KAN KUSUN……

TKK Tarihine Altın Harflerle Yazılacaksınız
TKK Tarihine Altın Harflerle Yazılacaksınız - 3 hafta Önce

Performans Sistemi adı altında Merkez-Bölge idarecileri tarafından Kooperatif calisanlari zulüm gördü. Sonuç ne: 1)Aktif ortak sayısında düşüş 2) Takla artırılıp şişirilen tahsilat oranları 3) Artan soruşturma sayısı 4) Kıçı başı belli olmayan mevzuat paçavraları altında çalışmaya çalışan Kooperatif personeli 5) Nasıl tahsil edileceği hesaplanmadan yapılan satışlar 6)Ortak kazandiracagina ortak küstüren plansız -programsız dostlar alışverişte görsün diye yapılan şişirilmiş ürün alımları 7) Tarımsal kredi pazarında TKK payının erimesi... Liste uzar gider ama kesin olan bir şey varsa Kurum kötüye giderken, idarecilerin cebi doldu taştı ne hikmetse. Henüz çıkmamış belki de Kuruma yar olmayacak altınlarla yazılacak adınız tarih sayfasına...

Gergin Sakallılar ve ortakları
Gergin Sakallılar ve ortakları - 3 hafta Önce

Bunlar artık iyice gerilmeye başladı çünkü pislikleri paçalarından akmaya başladı. Görünen köy kılavuz istemez , ortaklık yaptıkları firma sahipleri çok gergin çünkü artık eskisi gibi talimatla sipariş gönderemiyorlar Kooperatiflere.
Kooperatif çalışanlarıda artık yutmuyor bunların tipik taktiklerini biz seni koruruz seni en iyi yere tayin ettiririz Ankara arkamızda. Arpa buğday poyraz el ele hep beraber güle güle deme zamanı geldi de geçiyor. Uyanın millet uyanın bunlar kurumun sahibi değil hepsi gidici bunların hiçbir sözlü talimatını yerine getirmeyin çok kendilerine güveniyorlarsa yazılı talimat göndersinler.

İzmir bölge Mu.  Yı
İzmir bölge Mu. Yı - 3 hafta Önce

Koop çalışan personeller bir üst amir tarafından verilen sözlü talimatı kesinlikle yerine getirme sıkıysa yazılı versinler ÖRNEĞİN : Denizli de olan olayları duymuşsunuzdur burada iki koop Müd hariç tüm personel boşana ceza aldı çünkü bölge Müd ve böl Müd Yrd Mu. Yı. In ürün alımı ile ilgili toplantıda her koop her yerdeni istediği gibi ürün alımı yapabilir dediği halde Müfettişlerin almış olduğu ifadede özellikle böl Müd Yrd Mu Yı In ben böyle bir şey demedim ve duymadım diyerek ifade vererek bir çok personelin başını yakmıştır ve bu yüzden de vicdan azabından ve personellerin yüzüne bakacak yüzü olmadığından bir yıldır bölge binasından dışarı çıkmıyor ( adam gibi müfettişlere toplantıda talimatı ben verdim diyemedi)

İzmir bölge mu yı
İzmir bölge mu yı - 2 hafta Önce

Tüm alımları bölge müdürü ve ürün alım müdürü mu yı toplantıda aleni söylemiş olup tüm koop yetkilileri şahit olduğu halde müfettişlerde ve teftiş kurulu bir tek mu yı ifadesini göz önünde bulunduruncaya kadar ifade veren o kadar personelin ifadesini niçin göz ardı etmiştir adama sorulur….iki müdüre talimatları yukarısı vermiştir yukarısı yesin suçlu iki koop müdürüne yıkılsın iç hesaplaşmayı iftira atarak milletin ekmeğiyle oynayarak kendi yediklerini örtmek için yön çevirerek algı yaratarak milleti kandırırsınız ama Allahı nasıl kandıracaksınız…Vicdanınızla başbaşa kalın kimsenin ahı kimsede kalmaz…Ne bu kurum Mu Yı kalır ne arpaya kalır ne de FP ye nede HFK a ya kalır…Verin talimatı biz yapmadık etmedik oldu…

İzmir bölge
İzmir bölge - 2 hafta Önce

Denizli olayında arpa, Me. Ak. Antep bölgeden izmir bölgeye sırf ceplerini doldurmak için getirdi onlar ceplerini doldurdu koop çular ekmeğinden oldular Me.Ak. 1,5 yıl İzmir’de görev yaptı yaptığı temsil ikram Hediye (ne demek istediğimi anladınız) vb bölge en az beş yıl belini doğrulatmaz ama bu işlere böl Müd Yrd Mu.Yı. Ürün alımı ile ilgili yoksuzluğa , Ha. Ak. Araç alımları ile ilgili yolsuzluğa ,Mu.Ön. Tayinler ile ilgili haksızlığa ayrıca Me.Ak. Tarafından arpa abilerince bölge müdürü yaptıracağım diye her türlü ortak olup vebal altındadırlar İşten atılan bu personellerin vebalini nasıl ödeyecekler inşAllah geceleri uyuyamazlar


banner251