Fahrettin Poyraz'ı kirli ve gizemli ilişkilerde köşeye sıkıştıran soru!

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, Tarımdan Haber’in linkini Poyraz’a göndererek, karısının sattığı binanın YUSEL İnşaat üstünden Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kiralanmasıyla ilgili iddialara cevap vermesini istedi.

Fahrettin Poyraz'ı kirli ve gizemli ilişkilerde köşeye sıkıştıran soru!
banner282

Milli Gazete’den Sadettin İnan’ın ortaya çıkardığı kirli ve gizemli ilişkiler, çiftçi kuruluşunda yolsuzlukta nasıl çağ atlandığını gözler önüne sererken, gündeme gelen paravan şirket skandalına yönelik hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz’ın hiçbir açıklamada bulunamaması tepkilere neden oluyor. 

TÜRKİYE GAZETESİ YAZARI BU İDDİALARA CEVAP VERMESİNİ İSTEDİ

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, Tarımdan Haber’de yayınlanan ‘Tarım Kredi marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler’ başlıklı haberin linkini Fahrettin Poyraz’a göndererek, haberde gündeme getirilen iddialara cevap vermesini istedi. Uğur, Poyraz’ın söz konusu iddialara cevap vermesi durumunda bunu köşesinden yayınlayacağını belirtti. 

Fuat Uğur’un önceki günkü; Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın tartışılan maaşı gerçekte ne kadar?’ başlıklı köşe yazısında ilgili bölüm şöyle: 

"Burada çeşitli gazetelerde ve internet sitelerinde(*) Sayın Poyraz ile ilgili çıkan haberlerdeki İDDİALAR da var tabii. Ama bilmiyorum belki de kendisinin onlara bir cevabı olmuştur. Eğer olduysa burada yayınlarız.

En önemli iddialar şunlar:

1-Fahrettin Poyraz’ın eşinin üzerindeki bir bina önce yeni kurulan bir şirkete satıldı, ardından o şirket bu binayı Tarım Kredi Kooperatiflerine aylık 35 bin lira kiraya verdi.

2-Diğer iddiaya göre kooperatif marketlerde çalışanlar, bu şirket üzerinden tedarik edildi. Yine iddiaya göre 5 ayda bu şirkete 25 milyon lira fatura kesildi.

3-Son bir iddia da geçmişte Tarım Kredi Kooperatiflerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi danışmanlık hizmetini veren İRİS Akademinin eski çalışanı Mehmet Uslu tarafından kurulduğu ileri sürülen YUSEL İnşaat adlı şirketin, kuruluşundan hemen sonra; yani 6 Mart 2020’de, Ümitköy’de yarı hissesi Fahrettin Poyraz’ın eşinin üstünde bulunan 4 daireli binayı 2 milyon bedelle satın almasıyla ilgili. 

Tüm bunları da Sayın Fahrettin Poyraz’a ilettim, ilgili linki de göndererek. Vereceği cevapları yine bu köşede yayınlayacağım.

…..

(*)https://www.tarimdanhaber.com/guncel/tarim-kredi-marketlerde-kirli-ve-gizemli-iliskiler-h16466.html?fbclid=IwAR22w2KpuBkiPvr9icT4v4iCiMIrnrZRj4f0cIftEXgwM9TZOtu2JP-3lgg

FUAT UĞUR'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ 

Fahrettin Poyraz, bu skandal iddialar karşısında hiç bir açıklamaya yapmayarak, paravan şirket iddialarının üstünü örtmeye çalışırken, Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'un kamuoyunun hassasiyetini gözeterek bu iddialara yönelik Poyraz'dan bir açıklama istemesini Tarımdan Haber olarak önemli buluyor ve teşekkür ediyoruz. Poyraz, paravan şirket iddialarına yönelik Fuat Uğur'a cevap verebilecek mi, yoksa sessiz kalmayı mı tercih edecek, bunu da önümüzdeki günler gösterecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 14:07
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pasta var
Pasta var - 4 ay Önce

Marketler 1.000 şube olacak. Her Markette 6 kişi çalışsa 6.000 personel. 4.000 TL aylık maaş olsa 24.000.000 yapar. Hizmet veren şirket %5 alsa aylık 1.200.000 TL. Burdaki pastayı görmüş ve kendi çalışanına kurdurmuş şirketi. Yetmemiş birde binasını vermiş kiraya. Ama araştırsan şirket kendinin değil başkasının üstüne. Tıpkı iris akademi gibi. Tarım krediye 450.000 teneke peynir yapan firmanın dayısının üstüne olmadığı gibi. ancak ne hikmetse peynirin tüm görüşmelerini Dayısı yaptı. Demekki hepsinin yaptığı şeyler baksanıza kimse dönüp bir şey yapmıyor. Demek normal bu tür şeyler. Yazılanlar doğru ise eğer gerçekten akarı kendinize bir şekilde çevirmişseniz sadece Allah’a şikayet ediyoruz sizi. Çünkü başka kimse bir şey yapmıyor. Eli nasırlı çiftçilerin elleri öte dünya da yakanızda olsun.

Tarnet
Tarnet @Pasta var - 4 ay Önce

Neden Tarnet değil de Yusel?

Bu kurum iktidar yıkar
Bu kurum iktidar yıkar @Pasta var - 4 ay Önce

Sakalları var abisi,sırattan geçirir onları. Gübretaş hissesinden kaç milyon kazandılar, bilinmez sanıyorlar ve Reis demelerinin tek sebebi de bu sayede kimse gelemez üstümüze diye. Muhalefet partileri sadece Tkk ve iştirakleri dosyasında milletvekili ve il teşkilatlarını görevlendirsinler. Susanlar, vicdanı kansyanlar, nasıl olsa bunlara birşey olmaz diyenler bu kişilere bilgi ve belge akıtacaklardır. Sp, İyi Parti ve Chp bu işi milletin hatırına kovalamalılar.

Ah ah
Ah ah - 4 ay Önce

Ah Saadettin bey ah bunların daha ne ilişkileri varda arkalarında niye bu kadar siyasi destek var onu anlayamıyorum. Allah sizden razı olsun sizde olmasanız kendilerini ne güzel pazarlayacaklar. Allah sizin gücünüzü artırsın

Aynes
Aynes @Ah ah - 4 ay Önce

Daraldın gene, faizsiz kredi işi de tavsıdı, Aynes'e 300 milyonluk teklif oyalar belki kamuoyunu bir süre. Sahi bankalardan kredi almadan verecek kaç lira özsermayesi var bu şirketinizin? Ye iç eğlen, devran da meydan da sizin

EmekTar
EmekTar - 4 ay Önce

Personel vakfinda neler oluyor kim ne kadar menfaat elde etti emektarlar olarak maddi manevi tecavuz var mi hakkimiza lutfen arastirilsin

Soralım
Soralım - 4 ay Önce

Birisi sorarmı peki Mehmet Uslu'nun bugüne kadar verdiği bir mal beyanı varmıdır? İris'te kaç lira ücretle çalışmıştır, servetinin kaynağı buradanmı elde etmiştir? Yusel inşaatın Tk Birlik'teki taşeron işinden önce ve sonra başkaca aldığı iş varmıdır? 5 ay ve 25 trilyonluk bir iş neden kurumun kendi şirketi olan Tarnet'e verilmemiştir?

Ruhsar'ın ruhu
Ruhsar'ın ruhu @Soralım - 4 ay Önce

Sizinle hiç ilgisi olmadığını söylediğiniz yerin güvenlik kameralarından, teknik takiplerden, çaycının güvenliğin ifadelerinden, iş yaptığınız yerlerdeki insanların beyanından pozisyonunuzun ne olduğu ortaya çıkartılır. Bir broker dile gelir belki, kim bilir. Ayran ekşi değilse karın ağrıtmaz nasılsa.

Az sonra
Az sonra @Soralım - 4 ay Önce

Kuş arpa yer bilirdik, arpa kuşu yedi. Yerde kalır sanmayın güvendiği olan. Bugün olmazsa yarın mutlaka.

Zayıf halka
Zayıf halka @Soralım - 4 ay Önce

Bugün değilse birgün, Devlet en zayıf halkayı kırar ve en başa kadar faillere gider.

Delikanlı
Delikanlı - 4 ay Önce

4 asgari ücrete daha ne kadar susacaklar? Çiftçinin hakkı için seçildiniz susmayın, delikanlı olun biraz

Ak Parti sizinle büyüye bilirmi?
Ak Parti sizinle büyüye bilirmi? - 4 ay Önce

Yahu 62 bin lira alıyorum derken bile 3 maaş net performans primini, 1 maaş net sigortadan aldığı primi söylemeyen bir kişi var ortada. Razi'de sanki yokmuş gibi gönderdiği listeye koymuyor, temettü konusunda 1 seneyi geçti alıyormusunuz, almıyormusunuz diye? Alıyorsanız kaç milyon lira? Bu kadar zormu, cevap vermesi. Yusel neden tercih edildi diyip, bilgi istemek kamunun hakkı değilmi? Hangi tecrübesine bakarak verildi milyonlarca liralık iş? Bu şirketin ortaklık yapısı kimlerden oluşmaktadır? Ticaret sicil'deki gibidir denebilirmi? Ve Gübretaş hissesi alınmasını teşvik eden kişiler 3-4 liralardan kendileri de hisse almışmıdırlar?

Çok az kaldı eli kulağında
Çok az kaldı eli kulağında - 4 ay Önce

İnşAllah tarım kredi kooperatifleri böyle bir yönetim bidaha gelmez.

Çok az kaldı eli kulağında
Çok az kaldı eli kulağında - 4 ay Önce

H.F.K VE F.P gitmez diyenler ne çıkarlarını Z olduğunuzu size de denetleme başlayınca göreceksiniz. Gittiler bekleyin sıra sizde