Fahrettin Poyraz'dan manidar savunma: Eşimin sattığı binanın Tarım Kredi'ye kiralanmasında bir dahlim yok!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, eşinin üstündeki binanın önce YUSEL İnşaat’a satıldığını ve bu binanın daha sonra Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kiralandığına yönelik iddiaları doğruladı.

Fahrettin Poyraz'dan manidar savunma: Eşimin sattığı binanın Tarım Kredi'ye kiralanmasında bir dahlim yok!
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın yarı hissesi eşinin üstüne ait binanın YUSEL İnşaat’a satılarak daha sonra bu şirket üzerinden Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verilmesinin yankıları devam ederken, Poyraz’dan ikrar gibi bir açıklama geldi. Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin YUSEL İnşaat üstünden kiraladığı binanın bir yıl önce eşi tarafından bu şirkete satıldığını doğrularken, bu kiralamada kendisinin bir dahli ve yönlendirmesinin olmadığını belirtmesi şaşkınlıkla karşılandı. Diğer yandan skandal binanın aylık kira giderinin de özellikle açıklanmaması dikkat çekti. 

İHTARNAME GÖNDEREREK MİLLİ GAZETE’NİN İDDİALARINI DOĞRULADI 

Tarım Kredi Kooperatifleri, Milli Gazete’de 5 Ekim’de yayınlanan ‘Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler’ başlıklı habere Ankara 63’üncü Noterliği üzerinden bir ihtarname gönderdi. Gönderilen ihtarnamede şunlar kaydedildi: 

İŞTE GÖNDERİLEN İHTİRNAME DİKKAT ÇEKEN SATIRBAŞLARI

“Haberde konu edilen taşınmaz, geçmişte Nurten Poyraz’ın müşterek mülkiyetindeyken, kira sözleşmesinden yaklaşık bir yıl önce satılmak suretiyle devredilmiştir. Her ne kadar haberde, bu yerin Proje Uygulama Birimi tarafından ofis olarak kullanılması için kiralanmış olmasından hareketle halen müvekkil Kurum Genel Müdürü olan Fahrettin Poyraz’ın eşine aitmiş gibi bir intiba oluşturulmaya çalışılmakta ise de bu gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü bu taşınmazın kiralanması bizzat Proje Uygulama Birimi tarafından talep edilmiştir. Proje Uygulama Birimi tarafından yapılan bu talep üzerine Taşınmaz Yönetmeliğinin 5/B maddesi gereğince SPK Lisanslı 3 firmadan teklif alınmak suretiyle değer tespiti yaptırılmış. SPK lisanslı değerleme şirketi tarafından düzenlenen 22.01.2021 tarihli değerleme raporunda aylık kira değeri 45.500 TL olarak tespit edilmiştir. Yine haberde belirtilen kiralama bedeli gerçeği yansıtmadığı gibi belirtilen rakamın altında bir bedelle iş bu taşınmaz 15.03.2021 tarihinde YUSEL Gıda İnş. San. Tic. Ltd. Şti’nden kiralanmıştır. Dolayısıyla bu taşınmazın Proje Uygulama Birimi tarafından ofis olarak kullanılmak üzere tespitinde müvekkil Kurumun ve Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın hiçbir şekilde bir dahli ve yönlendirmesi olmamıştır. Ayrıca haberde yer alan yıllık 420 bin TL+KDV kiralama bedeli ödeneceği iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır.” 

KAMUOYUNA YANLIŞ VEYA EKSİK BİR BİLGİ VERİLMEDİĞİ GÖRÜLÜYOR! ANKARA'DA 100 BİNLERCE BİNANIN ARASINDAN NE TESADÜF NOKTA ATIŞI O BİNA TERCİH EDİLİYOR!

Görüleceği üzere ‘Tarım Kredi Marketlerde kirli ve gizemli ilişkiler başlıklı haberde gündeme getirdiğimiz iddialar yalanlanmazken bizzat Fahrettin Poyraz tarafından da doğrulanmış oldu. Gönderilen ihtarnamede, haberimizde söz konusu kiralanan binanın Poyraz’ın eşine aitmiş gibi bir intiba oluşturulmaya çalışıldığı iddia edilse de bu iddia gerçekleri yansıtmıyor. Tam aksine söz konusu haberde bu binanın eşi tarafından YUSEL İnşaat’a satıldığı ve daha sonra YUSEL İnşaat tarafından Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verildiği belirtilerek, Poyraz ile YUSEL İnşaat arasındaki kirli ve gizemli ilişkiler gün yüzüne çıkarılmıştı. 

FAHRETTİN POYRAZ PARAVAN ŞİRKET İDDİALARINA SESSİZ KALDI!

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından gönderilen ihtarnamede, söz konusu haberde gündeme getirdiğimiz paravan şirket iddialarına yönelik hiçbir açıklanın yer almaması dikkat çekerken, YUSEL İnşaat ve İris Akademi’nin bu iddialar karşısında sessiz kalması anlamlı bulunuyor. 

YUSEL İNŞAAT’IN GİZLİ ORTAKLARI KİM? 

Bilindiği üzere Tarım Kredi Marketlerde çalışan market çalışanlarının, kiralama işi hiçbir tecrübesi olmadığı halde yeni kurulmuş ve Mehmet Uslu’ya ait görünen YUSEL İnşaat’a verilirken, YUSEL İnşaat’ın yarı hissesi Poyraz’ın eşinin üstündeki Ümitköy’deki binayı satın alarak Tarım Kredi Kooperatiflerine kiraya verdiğinin ortaya çıkması Poyraz ile bu şirket arasındaki kirli ve gizemli ilişkileri gündeme getirmişti. Aynı zamanda YUSEL İnşaat’ın sahibi görünen Mehmet Uslu’nun eski bir İRİS Akademinin çalışanı olması Poyraz’ın da İRİS Akademinin gizli ortağı olduğu yönündeki iddialar paravan şirketler üzerinden yapılan büyük vurgunu ortaya koymuştu. Milli Gazete’nin söz konusu haberde gündeme getirdi iddialar yalanlanamazken, bizzat verilen bilgilerle de bu iddiaların teyit edilmesi dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 14:37
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Bunlara çanak tutup kurumun soyuluşuna ses çıkarmayan kurumdan atanan İDARECİLER Allah sizide bildiği gibi yapsın iki cihandada yakanız bir araya gelmesin...

Ayhan
Ayhan @Mustafa - 1 ay Önce

Bay Auhan agini inceleyimce kendinde değişim olmuştur. nasılsa kmseye bir sey olmuyor.

Altın Dönem
Altın Dönem @Mustafa - 2 ay Önce

Bu idareciler Tkkya altın dönemini yaşatıyorlar. Kendilerini Layüsel zannediyorlar herhalde. Bu dünyada değilse ahirette hesap var. Günden güne eriyen özkaynaklar mı desem, bal yapmayan yüksek maaşlı eşşek arıları mı desem, sağır sultanın duyduğunu duymayan fildişi kulelerde yaşayan yönetim kurulu üyeleri mi desem. Nereden tutsak elde kalıyor. Gübre olmuş bilmemkaç, asıl işinde mıçıp sıvayan Tkk yönetimi market açıyor... Bir yaraya merhem olsanız bari. %5 Aşağıya neyiniz var bimden a101den. Çiftçiyi kolladiginiz gibi yapacaksanız halkı kollamayın ne olur. Çiftçiyi uflediginiz yeter. Ne de olsa karlılık önemli değil, yeter ki kendileri karlı çıksın her işten. Tk Holding ayrı kapalı kutu, bilanço saklanan bir dönem gördük sayenizde. Milli Görüş kim siz kim be, utanın! Çakma imam hatipliler. Gidin de kemikleri bölüşün aranızda hadi naş...

behlül
behlül @Mustafa - 2 ay Önce

zamanı gelince onlar da yargılanır

Ne yapsa boş gittiler inşallah
Ne yapsa boş gittiler inşallah - 2 ay Önce

Son saatler inşAllah. Bidaha tarım kredi kooperatifleri böyle bir yönetim Gelmez insall

Ayhan  külcü
Ayhan külcü @Ne yapsa boş gittiler inşallah - 2 ay Önce

BAL TUTAN PARMAĞINI YALAMIŞ

Geliyor gelmekte olan
Geliyor gelmekte olan @Ne yapsa boş gittiler inşallah - 2 ay Önce

Ak Parti tarihinin en düşük oy yüzdesine inmişken, Fahrettin bey ve ekinin de çorbada tuzu var, hem de bolca var. Tkk'den memnuniyet araştırması yapılsada görülür, ortaklıktan ayrılan ya da pasif ortak olanlardan da anlaşılabilir bu durum. Böylesi bir kurum ve durumda dudak uçuklatan ve kesin bir dille yalanlanlanamayan ücretlerin ve diğer gelirlerinizin izahı yapılabilirmi? Çiftçi gübre ilaç şu fiyat oldu, ürün değerini bulmuyor derken, Tarım Kredi idarecilerinin yüzbinlerce lirasını da konuşuyor. Ak Parti millete sağırlaşıyor ve uzaklaşıyor, iyi niyeti ikazları ise düşmanlık olarak algılıyor. Chp milletvekili Meclis'r taşıdı, İyi Parti yayın organı Y. Çağ ilk sayfadan verdi, Milli Gazete hakeza. Millet fena hırslandı, sebep olanlar çekirdek çitleyerek izlerler srtık sonucu.

Sözümüz incitir
Sözümüz incitir @Ne yapsa boş gittiler inşallah - 2 ay Önce

Kim kimler le !!! kimlerin örgütlerle bağlantıları var. Çok yakında isim isim

Para ve kara
Para ve kara @Ne yapsa boş gittiler inşallah - 2 ay Önce

Sorun gidip gitmemelerinde değilki. Şahıslarında İslamı ve müslümanlığı sorgulayan bir dünya insan çıktı, bunun vebalini vereceklerini sanmıyorum. Neden Tarnet değil de Yusel? Bu soru karanlık hemde kapkaranlık görünüyor.

V.y
V.y - 2 ay Önce

Allah Belanızı Versin Haram Zıkkım Olsun Vicdansızlar...

Yasin kan
Yasin kan - 2 ay Önce

Eşin nerden aldı binayı, dedesinden miras mı? Yoksa gökten zembilemi indi, yoksa eşin fabrikatör mü ? Yoksa bakanın eşi gibi işe gitmeden maaş mı alıyor ?

Kemal
Kemal - 2 ay Önce

Konuya bahsi geçen taşeron firma calisanlari neden apar topar kadroya alındı aceba marketteki açıkları program değiştirerek kapatmayami çalışıyorlar...

Aynaya bakmazmısınız.
Aynaya bakmazmısınız. - 2 ay Önce

Müslüman sakaldan önce doğru ve emin insan olmakla vazifelidir. Kendi görmese fe kendini daima görenin olduğunu bilir ve bu şuurla yaşar; aklınızda bulunsun. Bir sözde atalar diliyle olsun: Sen âlemi sersem, milleti körmü bellersin.

ŞAKA GİBİ
ŞAKA GİBİ - 2 ay Önce

ŞAKA GİBİ..................... KAN KUSUN

vebal
vebal @ŞAKA GİBİ - 2 ay Önce

şuçu yokken vebalini aldığı yaşın yanında kurununda yandığı ahını aldığı personellerin açısı çıkacak Allah bunun hesabını böyle böyle ödetecek bu yöneticilere kendileride yavaş yavaş itibarlarını kaybediyorlar Allahın c.c şakası olmaz kafalarını yastığa koyduklarında ekmeğiyle itibarıyla oynadıkları personeller gelsin akıllarına gün olur devran döner demişler

Neden Tarnet değil?
Neden Tarnet değil? - 2 ay Önce

Şerefiniz üzere yemininiz de yeterlidir. Yusel'le kendimin ya da aile fertlerinin doğrudan yada dolaylı bir ilişkisi ve ortaklığı bulunmamaktadır. 5 ayda 25 trilyonluk iş, sayı 1000 mağaza ve grosslara ulaştığında miktar iki katını geçecek demektir ve yüzde 5-7 kar marjıyla varın hesabı siz yapın. Neden Tarnet değil sorusu elbette sorulur.


banner151

banner251