Fahrettin Poyraz: 0 Tarımdan Haber: 21! İyi orta gol getirir!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz, kooperatiflere açtırılan organize suç duyurularını kaybetmeye devam ediyor. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığından gelen kararlarla birlikte, skorbord Tarımdan Haber lehine 21’e sıfır oldu. Poyraz’ın Tarımdan Haber’in 136 haberine yönelik aldırdığı erişim engeli kararlarına da Anayasa Mahkemesi tarafından ihlal kararı verilmişti.

Fahrettin Poyraz: 0 Tarımdan Haber: 21! İyi orta gol getirir!
banner282

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, hukuksuz bir şekilde koltuğunda oturmaya devam ederken, Tarımdan Haber’i susturmaya yönelik girişimleri de Cumhuriyet Başsavcılıklarından teker teker geri dönüyor. Türkiye genelindeki birçok kooperatife görevleri olmadığı halde, mesnetsiz, maksatlı ve organize bir şekilde Tarımdan Haber aleyhine suç duyurusu yaptırılarak Tarım Kredi Kooperatifleri bilerek ve kasten zarara uğratılırken, kurumun itibarı da yerle bir ediliyor. Yaşanan bu hukuk skandallarına karşı başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere devletin yetkili kurumlarının seyirci kalması manidar bulunuyor.

TARIM KREDİ'NİN İMKANLARINI KENDİ ÇIKAR VE MENFAATLERİ İÇİN KULLANIYORLAR!

Çiftçinin hak ve menfaatini korumakla görevli olan kooperatiflerin asli görevlerini bırakarak, görev alanlarına girmediği halde Merkez Birliğinden gelen talimatla organize bir şekilde Tarımdan Haber aleyhinde suç duyurularında bulunmaları, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunun imkânlarının, birilerinin şahsi çıkar ve menfaatine nasıl kullanıldığını gözler önüne seriyor.

TALİMATLA MAKSATLI VE ORGANİZE SUÇ DUYURULARINDA BULUNDULAR!

Tarımdan Haber’e yönelik Merkez Birliği tarafından yapılan suç duyuruları yetmiyormuş gibi kooperatiflerin de görev ve yetkileri olmamasına rağmen Merkez Birliğinin talimatı ile organize ve maksatlı bir şekilde ayrı ayrı suç duyurusunda bulunmaları dikkat çekmişti. Daha öncesinde Tekirdağ, Kütahya, Bartın, Iğdır, Uşak, Çatalca, Artvin, Adıyaman ve Edirne Tarım Kredi Kooperatifleri ile Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Bahattin Karakuş, Erzincan Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Vedat Eskiyurt, Osmaniye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ulvi Çevik ve Osmaniye’ye bağlı Hasanbeyli Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Banu Acar Tarımdan Haber aleyhine yaptıkları suç duyurularını kaybederken, bu karara Elazığ Tarım Kredi Kooperatifleri de eklendi.

SAVCILIK KARARLARI NİYETLERİNİ ELE VERDİ!

Elazığ Tarım Kredi Kooperatifi’nin Tarımdan Haber’de yayınlanan haberlerde hakaret ve iftira suçunun işlendiği ve kamu adına kovuşturma yapılması yönünde Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusu, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından reddedildi.

SON GELEN KARARLA SUÇ DUYURUSUNDA SKORBORD 21’YE SIFIR OLDU!

Fahrettin Poyraz döneminde, Merkez Birliği, iştirakler ve kooperatifler tarafından Tarımdan Haber aleyhine organize ve maksatlı bir şekilde sayısız suç duyurusunda bulunulurken, son gelen kararla birlikte kararı kesinleşen 21 suç duyurusunun tamamı da Tarımdan Haber lehine sonuçlanarak ortaya ilginç bir tablo çıkardı.

YARGI ÖNÜNDE HESABINI VERECEKLER!

Somut gelişmeler üzerine kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yapılan haberlerde hakaret ve iftira suçu işlenmediği bilindiği halde Merkez Birliğinden verilen talimatla maksatlı ve organize bir şekilde Tarımdan Haber aleyhine suç duyurusunda bulunan kooperatif ve kooperatif müdürleri hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulunularak, çiftçi kuruluşunu bu hale getirenler bunun hesabını yargı önünde verecekler.

ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN DE TOKAT GİBİ KARAR GELMİŞTİ

Tarımdan Haber aleyhine Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan suç duyurularının hepsini kaybeden Poyraz’ın belli hakimlikler üzerinden 136 haberimize yönelik aldırdığı erişim engeli kararlarına da Anayasa Mahkemesi tarafından ihlal kararı verilmişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 19:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yönetim
Yönetim - 4 ay Önce

Bugunki atanan liyakat sahipleri kimler acaba

Hakkın sedası
Hakkın sedası - 4 ay Önce

Mahkemeler ve savcılıklarla yorup, yıldırmayı, vatandaşın haber alma hakkını elinden almayı denediler ve kaybettiler. Yayın yasakları alınırken de gene hukuka dayanmayı düşünmediler. Bu ekibin birtek derdi var o da onlarca milyonluk bir servet edinerek kurumdan ayrılmak.

tüik rütük tkaka
tüik rütük tkaka @Hakkın sedası - 4 ay Önce

bunlar hakkın adamının emriyle burdalar hakkın kutsal adamınıda o koltuğa getiren asker polis hakim savcı yapan sizsiniz millet siz böyle yönetilmek istediniz tekadam yönetimi,,,,birdaha seçim kazansın ozaman görecem ben bu ülkenin halini

Cevabınız
Cevabınız - 4 ay Önce

İris'te asgari ücretle iş vermediklerine Tarım Kredi'de 100 bin lira aylık veriyorsa, çiftçinin malına ne gözle bakılıyordur?

Vayy
Vayy @Cevabınız - 4 ay Önce

Tkk nın iş sorumluluğu İris kadar ağır değildirde ondan:)) Yüzbin lira iyi para.

Razi
Razi - 4 ay Önce

Razi yılda kaç milyon getirir? Gübretaş hissesi kaç milyon kazandırdı dersiniz?

Yorum
Yorum - 4 ay Önce

Fahrettin bey ve ekibi en az 2023 e kadar burada kalacaktır..
İlgililerine duyulur.....!!!

Sandık
Sandık @Yorum - 4 ay Önce

Çiftçinin desteğini hiçe sayıp, Fahrettinden vaz geçemezlerse sonucunuda görürler.

Kesinlikle katılıyorum
Kesinlikle katılıyorum - 4 ay Önce

Hangi bölge ve kooperatifler den suç duyurusu yapıldı ise aynı şekilde suç duyurusunda bulunun onur gurur ve haberlerin özgürlüğü vb kimse burada yalan yorum yapmıyor olan net durumlar izah ediliyor veya yazılıyor... Tarımdan haber tebrik ediyorum ve yineliyorum kesinlikle asıl organize şekilde suç duyurusunda bulunan yerleri tespit edip karşı davalar açılmalı... Maddi manevi acımasız

Çiftçi
Çiftçi - 4 ay Önce

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ DEVLETLE ALAKASI YOK SERMAYESİ ÇİFTÇİLER AMA DEVLET KURUMU GİBİ PERSONEL ALIMI, ATAMALARI, TAYİNLERİ HEP SİYASİ

Ulusal Medya
Ulusal Medya - 4 ay Önce

Bu haberlerin haber değeri oldukça yüksek fakat ulusal medyada haber niteliği taşımıyor
Birkez Fatih Altaylı köşesinde yazmıştı sonra gündeme gelmiyor bu haberlerin daha çok ses getirilmesi gerektiğini düşünüyorum ancak ondan sonra Külliyeden Bir hamle gelebilir TKK idarecilerinin değişmesi adına yönelik.


banner151