Et ve Süt Kurumu'nda değişim! Osman Uzun görevden alındı!

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, görevden alındı. Osman Uzun’un yerine eski Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan getirildi.

Et ve Süt Kurumu'nda değişim! Osman Uzun görevden alındı!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çalışma ekibini kurmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdoğmuş görevden alınarak yerine Salih Çelik getirilirken, bugün de Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde bir değişime gidildi. 3.5 yıldır ESK Genel Müdürlüğünü yapan Osman Uzun görevden alınarak yerine eski Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan getirildi. Mustafa Kayhan, bugün görevine başladı.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI!

Eski Tarım Bakanı Faruk Çelik döneminde Mustafa Kayhan, Hayvancılık Genel Müdürlüğünden alınarak yerine Osman Uzun getirilmişti. Bugün yapılan görev değişikliğinde ise ESK Genel Müdürü Osman Uzun’un görevden alınarak yerine Mustafa Kayhan’ın getirilmesi dikkat çekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 ay Önce

Ya Allah aşkına bu ülkede başka insanlar yokmu dönüp dönüp aynı kişiler hep bir yerlere geliyor.....

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Sayın bakanın ilk atamasında ümitlenmiştim. Bir şeylerin düzelmesi adına hadi inşAllah demiş dualar etmiştim. Bu konuda da görevden alma doğru atama yanlış. Yani teşhis doğru tedavi yanlış. Atanan kişinin geçmişine bakılırsa haklı olduğum görülecektir. Bakanlığın yönetici havuzunun olduğu dönemsel olarak bu havuzdan isimlerin çekildiği iddialarını doğrular nitelikte bir atama. Oysa ki merkez ve taşrada ne kadar liyakatli insanlar var. Sayın bakan kendisine sağ sol kol olan iki zatı şahanelerine dikkat etsin bence . Bakanlığı bilmeleri iyi niyetli olduklarını göstermez. Atamalardaki liyakatten kendisi sorumlu olacaktır. Bunun ötesinde memleketin tarımının durumu ortada bu işin devamı bu şekilde devam ederse vah güzel ülkeme.
Ülkenin tarım gündemini de tarımdanhaber belirliyor. Haberler Meclis gündemine taşınıyor. Tebrik ediyorum.

tarımcı
tarımcı @Mehmet - 2 ay Önce

Reis kimseyi yanlış konuştu diye almaz. ESK karkas etin depolama fiyatını üç katına çıkarttı. 70 bin ton et kiloda 30 kuruş artışla, ayda 21 milyon, yıllık 252 milyon, 4 yılda 1 milyarı geçiyor. ESK 15 kuruşu, hadi 20 kuruşa çıkartması gerekirken acaba neden üç katına çıkartılıyor?

kebab lover
kebab lover - 2 ay Önce

Darısı hayvancılık genel müdürlüğündeki daire başkanlarına

Liyakat
Liyakat - 2 ay Önce

Mustafa kayhanın daha önce ne faydası olmuş hayvancılığa da yeniden görev veriliyor anlamış değilim. Yine başladık eskiye rağbet göstermeye. Yazık çok yazık...

baytarabi
baytarabi - 2 ay Önce

Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı derler eskiler. Osman Uzun'un görevden alınması kesinlikle isabetlidir. Amaaaa; Tarım ve Orman Bakanlığının 64.428 personeli, ESK nın ise 1.565 personeli varmış. Toplam 65.993 personelden eski Genel Müdür dışında alternatif bulunamamış. Bakalım ne değişecek.

baytarabi
baytarabi - 2 ay Önce

Bakanlık bürokrasisi yeni bakan bey geldiği günden bu yana farklı krizler çıkartarak bakan beyi ve hükümeti yıpratmaktadır. Bakan bey yapısal sorunlara odaklanmak yerine bürokrasinin çıkarttığı yapay krizleri çözmekle zaman harcamaktadır. Bu operasyonları farklı zamanlarda gördük. Umarım kısa sürede esaslı değişiklikler yapılır ve bakan yardımcılarından daire başkanlarında kadar üst düzey bürokrasinin tamamı yerli, milli ve mümkünse yeni yüzlerle değiştirilerek yola devam edilir.

Vet
Vet - 2 ay Önce

Sahte Dr. Ünvanı nedeniyle görevden alındı bakanlıkta adam kalmamış gibi tekrar genel müdürlük veriliyor.bundan sonra hayvancılıktan birşey beklemeyin

Talan
Talan - 2 ay Önce

Darisi tarim kredi marketleri batiran bayramali ve bizim toptan fosillerine


banner151