Eskişehir’de hububat hasadında sona gelindi

Türkiye’nin tahıl ambarlarından biri olan Eskişehir'de başlayan hububat hasadında sona gelindi. İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, hububat hasadının en son yapıldığı ilçelerden İnönü ilçesinde çiftçi Hayati Ceylan’a ait hasat yapılan buğday tarlasında incelemelerde bulundu.

banner255
Eskişehir’de hububat hasadında sona gelindi
banner200

İl Müdürü Emine Sever hasat esnasında yaptığı açıklamada dane kaybının önüne geçmek için biçerdöver kontrollerinin önemine işaret ederek, bu hasat sezonunda da il/ilçe teknik elemanlarımız tarafından sürekli olarak biçerdöver kontrollerinin yapıldığını belirtti.

Hububat hasadı başlangıcında belirlenen hasat dane kaybında yüzde 2 olan oranın Eskişehir’de yüzde 1 seviyelerine düşürüldüğünü ve inceleme yapılan çiftçimiz Hayati CEYLAN’a ait buğday tarlasında dane kaybının % 1’inde altında olduğunun tespit edildiğini belirten İl Müdürümüz Sever,  bu sayede çiftçilerimizin emeğinin ve alın terinin korunmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduğumuzu söyleyen Sever, biçim yüksekliği ve dane kaybına dikkat eden biçerdövercilere ve kontrollerde görev alan İl/İlçe Müdürlüğü personellerine ayrıca teşekkür etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251