Eski Tarım Bakanı Fakıbaba'nın attığı tweetin perde arkası!

Eski Tarım Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın twitter hesabından attığı sitem dolu tweetin perde arkası aralanmaya başlandı. Sitem dolu tweetin altından mevcut Tarım Bakanı Pakdemirli'ye karşı oluşan tepki çıktı.

Eski Tarım Bakanı Fakıbaba'nın attığı tweetin perde arkası!
banner200

Eski Tarım Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dün twitter hesabından attığı sitem dolu tweetin perde arkası aralanmaya başlandı. İddialara göre Tarım Bakanlığında en yakın arkadaşı Emin İzol’un da görevden alınmasına çok üzülen Fakıbaba, notere giderek Ak Parti’den istifa etti. Devreye Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş girerken, Fakıbaba’nın Karadeniz programı dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüz yüze görüşeceği belirtiliyor. Fakıbaba’nın istifa dilekçesini noterden geri çekmediği kaydediliyor. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığında Ahmet Eşref Fakıbaba’nın en yakın arkadaşı Emin İzol’un da görevden alınması bardağı taşıran son damla oldu. Tarım ve Orman eski Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dün attığı bir tweet, istifa mı edecek yorumlarına neden olurken olayın perde arkası merak ediliyordu. Fakıbaba’nın attığı bu tweetin altından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye karşı oluşan tepki çıktı.  

Eski Tarım Bakanlarından Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dün kendi twitter hesabından attığı bir tweet, gözlerin kendisine çevrilmesine neden oldu. Fakıbaba’nın “Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur…” şeklinde sitem dolu tweeti, Ak Parti’den istifa edeceği şeklinde yorumlandı. 

Kulislerde konuşulan iddialara göre işte o sitem dolu twettin perde arkası… 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Tarım Bakanlığı döneminde atadığı bürokratların neredeyse tamamı Pakdemirli döneminde görevden alındı. En son Fakıbaba’nın en yakın arkadaşı olan Emin İzol’un da Tarım Reformunda Daire Başkanlığı görevinden alınması, bardağı taşıran son damla oldu. 

NUMAN KURTULMUŞ DEVREYE GİRDİ 

Bu duruma çok üzülen Fakıbaba’nın notere giderek Ak Parti’den istifa ettiği ve istifa dilekçesini de danışmanı aracılığıyla Ak Parti Genel Merkezine gönderdiği kaydediliyor. Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in durumu öğrenince Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a ilettiği, Numan Kurtulmuş’unda beraberinde bir ekiple Fakıbaba’yı evinde ziyaret ederek, istifa kararından vazgeçirmeye çalıştıkları dile getiriliyor. İddialara göre Kurtulmuş’un ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüşen Fakıbaba’nın rahatsızlıklarını ilettiği ifade edilirken, bu rahatsızlıklarının başında da Tarım ve Orman Bakanlığında kendi döneminde atanan bürokratlara yapılan haksızlıkları anlattığı belirtiliyor. 

HALİLİYE İLÇE BAŞKANLIĞINA EYYÜPOĞLU'NUN ATANMASI DA RAHATSIZ ETTİ!

Fakıbaba’nın istifasını daha noterden çekmediği kaydedilirken, Karadeniz programı dönüşünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüz yüze görüşeceği kaydediliyor. Diğer yandan eski Ak Parti Milletvekili Seyyit Eyyüpoğlu’nun torunu İbrahim Eyyüpoğlu’nun Haliliye İlçe Başkanlığına getirilmesinin de Fakıbaba’yı rahatsız ettiği kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 6 ay Önce

Sayin bakan kendi göreve geldiğinde kimleri görevden aldı kimleri getirdi. Liyakat varmiydi. Örnekmi burada okuduğunuzu hatırlayın tigemdeki ust yonetimi birak tüm daire başkanlarını değiştirmiş tarımsal eğitim almış almamis önüne gelen koltuğa yapıştı. Hala bırakmıyorlar hep mahkeme kararıyla dönüyorlar hatta nöbetçi mahkeme karar veriyor. Araştırmanın örneği coktur. Ilahiyatcisi acikogretim mezunu sosyolog u......

Bence senceye cevap
Bence senceye cevap @Memo - 6 ay Önce

Faruk çeliğin kardeşi ithalat firması kurdu parayı vurdu abisi sayesinde ne yerlisi ne millisi akpnin bu ülkeye yaptığını ermeni yapmaz bırakın bu lafları tarım nereden nereye geldi bu adamlar tarım düşmanı

Bence sence
Bence sence @Memo - 6 ay Önce

Bence en başarılı tarım bakanı Faruk Çelik ti başta kendisi ve getirdiği müsteşarı olmak üzere en isabetli atamalar onun zamaninda oldu, o dönemde atanıp bugün hala görevde kalanlar çok başarılı. Yerli ve milli bir bakandı, o ve kadrosu hayvan ithalatına çok iyi bir düzen verdi. Keşke yeniden bakan olsa da o müsteşarı da bakan yardımcısı olsa. Başka bakan yardımcısı olmasın ama tek o olsun. Selam ve dua ile.

Gevher
Gevher - 6 ay Önce

Fakibaba cokda milletin umrunda istifa etmen..akraba es dost atama ve kollama yuzunden bu hale geldi bakanlik

çiftçi
çiftçi - 6 ay Önce

Keşke Allah rızası için bu memleketin hayrına olan bir iş için posta koyaydın da bu millet seviyeni görmeyeydi

Eski tas eski hamam
Eski tas eski hamam - 6 ay Önce

Fakıbaba ve mevcut Bakan tam aynı kafadan, dışarıdan bakanlığa yöneticileri dolduruyorlar. Liyakat filan yok. Fakıbabanın da serzenişe hakkı yok, mevcut Bakanın da.

İcerden
İcerden - 6 ay Önce

Böyle birşeye tepki gösterme ihtimali yok, Faruk Çelik' in atadığı bürokratları kısa sürede görevden alan kendisi niye kendi atadiklarinin görevden alınmasını icerlesin? Bunun yanında atadığı bürokratların çoğu koltuklarında oturuyor. Trgm deki daire başkanlarınin çoğu Fakibaba nin atadiklari değil mi?

haklı
haklı @İcerden - 6 ay Önce

katılıyorum trgm atadığı meşhur daire başkanları hala ortalıkta reklam yapa yapa geziyorlar.

Kerim Yaylalı
Kerim Yaylalı - 6 ay Önce

Bu ülkenin üreticisi tarımla uğraşan kesimi bugün durumu içler acısı hale geldiyse en büyük sorumlusu bu fakıbaba denilen zattır ülkenin tarımına mahvetti öyle gitti şimdide en yakın arkadaşı için istifa edmiş

Ali kecunett inanir
Ali kecunett inanir - 6 ay Önce

Bahsedilen sebeple test attığı pek gerçekçi değil,böyle bir mantığı olan insan olsa Faruk Çelik in atadığı bürokratları görevden almazdı.

TRGM
TRGM - 6 ay Önce

Emin İZOL dürüst,çalışkan bir bürokrattır ve aynı zamanda iyi bir çiftçidir.Bu tarz insanlar kuruma çok şey kazandırırlar.Bunu anlamak için bugüne kadar almış olduğu görev sorumluluklara bakmak yeterlidir.Sayın İzol gibi bürokratların kıymeti bilinmelidir.


banner151

banner251