Eski milletvekili Ebubekir Gizligider Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu!

Nevşehir eski Milletvekili Ebubekir Gizligider, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atandı.

Eski milletvekili Ebubekir Gizligider Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında bakan yardımcıları Mehmet Hadi Tunç, Akif Ozkaldı, Ayşe Ayşin Işıkgece ve Fatih Metin görevden alındı. Yerlerine Nihat Pakdil, Veysel Tiryaki, İbrahim Yumaklı ve Ebubekir Gizligider atandı. Bakan Yardımcısı olarak Nihat Pakdil'in atanmasına kesin gözle bakılırken, Gizligider, Yumaklı ve Tiryaki'nin Bakan Yardımcısı olarak atanması tarım sektöründe sürpriz olarak değerlendirildi.  

EBUBEKİR GİZLİGİDER KİMDİR?

25 Şubat 1979'da Nevşehir'de doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Elmas'tır. Avukat; Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Nevşehir İnsan Haklarını Koruma Derneği ile Kapadokya Çevre ve Kalkınma Derneği Kurucu Üyesidir.

24. Dönemde Nevşehir Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Gizligider, evli ve 2 çocuk babasıdır. Gizligider, 8 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atandı. 

.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
EBUBEKİR GİZLİGİDER
EBUBEKİR GİZLİGİDER - 2 ay Önce

Tam bir tarım insanı, tarımın ve hayvancılığın bağrından kopmuş gelmiş.

İzmir'den tebrik
İzmir'den tebrik - 2 ay Önce

Başarılarının devamını dilerim

İnşallah
İnşallah - 2 ay Önce

İnşAllah Akçeli işlerden sorumlu Bakan Yardımcı olmaz.

nevşeerli
nevşeerli - 2 ay Önce

nevşehirden birini atamaları şaşırttı, hayret ettim doğrusu. Umarım ülkeye faydası dokunur.