" />

Erdoğan: Tarımdaki ithalattan rahatsızlık duyuyorum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye gibi bir ülkenin tarım ve hayvancılık ürünleri için dışarıya milyonlarca dolar ödemiş olmasından ben fevkalade rahatsızlık duyuyorum. Biz, kendimizle birlikte bölgemizdeki kardeşlerimizi, dostlarımızı rahatlıkla doyurabilecek potansiyele sahip bir ülkeyiz" dedi.

banner247
Erdoğan: Tarımdaki ithalattan rahatsızlık duyuyorum!
banner200
banner217

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tire ilçesindeki SÜTAŞ Entegre Tesisleri'nin açılış töreninde çarpıcı mesajlar verdi. Türkiye gibi bir ülkenin tarım ve hayvancılık ürünleri için dışarıya milyonlarca dolar ödemiş olmasından fevkalade rahatsızlık duyduğunu belirten Erdoğan, "Biz, kendimizle birlikte bölgemizdeki kardeşlerimizi, dostlarımızı rahatlıkla doyurabilecek potansiyele sahip bir ülkeyiz. Ancak ihracat standartlarını karşılayacak, üretim ve bunların pazarlanması konusunda sıkıntılarımız olduğu anlaşılıyor. Açılışını yaptığımız bu tesis gibi büyük kapasiteye ve modern alt yapıya sahip üretim merkezlerinin sayısını çoğaltmalıyız" diye konuştu.

TRAKTÖRÜ 1 AY KULLANIP 11 AY BAHÇEDE YATIRIRSANIZ!

Anadolu'da hala 5-10 dönümlük tarlalarda üretim yapılmaya çalışılmasının yeterli görülmemesi gerektiğini de ifade eden Erdoğan, tarımsal üretimin teknolojiyle desteklenmedikçe arzu edilen düzeye ulaşılamayacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, teknoloji yatırımının da ancak belirli büyüklüklere ulaşınca verimli hale geldiğini belirterek, "Traktörü yılda bir ay kullanıp, kalan 11 ay bahçede yatırırsanız, üretimi geliştirecek yolu açamazsınız. Bu mantık, mantık değil. Tarlalar boş dururken, hayvan yeminin tamamını dışarıdan almaya kalkarsanız elde ettiğiniz kazançtan memnun olmazsınız" diye konuştu.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım çok başlılıkdan kurtulma
Tarım çok başlılıkdan kurtulma - 4 yıl Önce

Çifçi eğitimleri tek elden yürütülmeli hayvancılık tabana yayılmaı toplulaştırma ve miras yasası hızla hayata geçirilmeli tarım arazilerinin alt yapısı hızla çözülmeli örnek Elk su pazar sürdürülebilir bir tarım için toprak analizi ne dayalı ilç ve Güpreci kullanılmalı ilaç ve güpre reçeteli gibi verilmeli analize dayalı bitkilerde ilç vs kalıntısının önüne geçme amaçlı hayvancılık da süt ve et ayrılmalı ette kendı ırklarımız mutlaka kullanılmalı ette ve sütte kaba yem ağırlıkta olmalı buza ölümlerinin önlen mesi için iyi bireğitim verilmeli septi serum aşısı serbes olmalı toprak analizi labaratuvarları vesertifikalı tohum yetiştirilmesi ve piyasaya arzı iyi ve çok sıkı denetlenmeli cezaları ağır ve caydırıcı olmalı hem detimiyapan hem ür

- 2 yıl Önce

Cumhurbaşkanım Tarım Bakanlığındaki cemaat referanslı müdür sayısını bilseniz rahatsızlığınız tavan yapar. Kimse kılını kıpratmıyor. Müdürler birbirini fetö soruşturmalarında akladı. Sendikacılara sorsanız bakanlıkta hiç fettullacı müdür yok derler. Fetöcüler hep alt tabaka memur çıktı nedense. Kim inanır buna. Sendika bürokrasi elele vermiş. herkesi uyutuyor. Tabanda çok tepki var haberiniz olsun.

banner248
banner151