Elektrikli traktör mazot desteğini ortadan kaldıracak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, elektrikli traktörle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elektrikli traktörün seri üretime hazır olduğunu belirten Pakdemirli, "Bunu yapabilirsek devlet olarak ciddi şekilde uyguladığımız mazot desteklerinden vazgeçmiş olacağız" dedi.

banner180
Elektrikli traktör mazot desteğini ortadan kaldıracak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konferans salonunda düzenlenen Smartcon 2019 Ankara Teknoloji Zirvesinde, elektrikli traktörle ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu. Elektrikli traktörle birlikte mazot desteklerinin ortadan kalkacağını ifade eden Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Prototipini yaptığımız elektrikli traktör seri üretime hazır. Yakın zamanda lansmanını gerçekleştireceğiz. Bu prototiple ilgilenen en az 2 traktör üreticimiz var. Eğer bunu da yapabilirsek karbon ayak izimizi düşürmüş olacağız. Bunun yanında devlet olarak ciddi şekilde uyguladığımız mazot desteklerinden de vazgeçmiş olacağız. Diğer taraftan da köylü, çiftçi ve üretici açısından da ulaşılabilir bir enerji maliyetiyle ürününü üretme şansı elde edecek. Bu da kendisine daha farklı rekabetçi avantaj getirecek."

TARIMDANHABER

banner192
YORUM EKLE
banner151