Düğün değil bayram değil TZOB Başkanı Tarım Bakanı ile neden görüştü? 

Randevu vermesine rağmen mağdur çiftçilerle görüşmeyen TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile neden görüştü?

Düğün değil bayram değil TZOB Başkanı Tarım Bakanı ile neden görüştü? 
banner200

ÖZEL HABER / Çiftçilerin tepkisini çeken TZOB Başkanı Bayraktar, çiftçi borçlarıyla ilgili olası bir yapılandırma kararı öncesinde imaj çalışması mı yaptı? Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, bugün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü. Yüksek faizden dolayı borçları katlanarak artan ve icralık duruma gelen mağdur çiftçilerin aylardır sürdürdükleri hak arama mücadelesinde yanlarında göremedikleri TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’ın bugün Bakan Pakdemirli ile görüşmesi farklı yorumları da beraberinde getirdi. 

ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ 

Görüşme sonrası TZOB’dan yapılan açıklamada; “Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü. Bayraktar, Pakdemirli’ye tarım sektörünün önem ve öncelik arz eden sorunlarını iletti. Bayraktar ve Pakdemirli, tarımsal kredi borçlarının yapılandırılması, gübre, yem, zirai ilaç, elektrik fiyatları ve sulama ücretleri,  süt/yem paritesi, besi fiyatları, soğan ve patatesteki pazarlama sorunlarını görüştü” denildi. 

TZOB BAŞKANI ÖNCEDEN HABER Mİ ALDI? 

Görüşmenin çiftçi borçlarıyla ilgili olası bir yapılandırma kararına yönelik beklentilerin arttığı bir dönemde gerçekleşmesi dikkat çekerken, bu görüşme çiftçiye karşı bir imaj çalışması olarak değerlendirildi. Bu görüşme sonrasında bir yapılandırma kararının açıklanması durumunda TZOB Başkanı Bayraktar'ın açıklanacak karardan dolayı kendisine önemli bir pay çıkaracağı kaydediliyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 00:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
YEMEZLER Şems’i Paşa
YEMEZLER Şems’i Paşa - 11 ay Önce

Şimdiye kadar nerdeydin Bak esnafın Başkanı çarşı pazar esnafın yanında ve devletten tüm talepleri karşılığını buldu
Sen nerelerdeydin günaydın
Eğer bir yapılandırma olursa bu senin değil mücadele eden çiftçinin ve çiftçinin sesi Tarımdan haberin başarısıdır Buda böyle bilinsin
Tatlıyı görünce koşarak Bakanı ziyaret etmiş
Şundan eminizki içerde çiftçi sorunlarını değil kendi koltuğunu nasıl koruyacağını konuşmuştur

Ferhat GÜNER
Ferhat GÜNER - 11 ay Önce

Çiftçi sorunlarını dile getirmek iyide burada şahıs muhalafeti yapılıyor. Bir çitfçi olarak başkanın duyarsız kaldığını sorunların çözümünde pasıf kaldığını ve hatta varlık dahi gösteremediğini görüyoroz Başkan görevini hakkıyla yapmıyorsa, seçimde başkan seçilemez. Sizler çiftçi odaklı olup sorunların belirlenmesi ve dile getirilmesi ve çözüm için organize olmanızgerekmezmi?

Yav he he
Yav he he @Ferhat GÜNER - 11 ay Önce

Seçimde ileri demokrasi kuralları var

Cifci
Cifci - 11 ay Önce

Sayın şemsi ha sen ha sayın Bekir bı şey farketmez sen sayın cumhur başkanına niye görünüyorsun yoksa

Bozok
Bozok - 11 ay Önce

Ziraat odaları kapanmalı ne yapıyorlar para alıyorlar çiftçiye kene gibi yapışmışlar!Ziraat bankasından aldığımız yem kıredisi yapılandırma yapıp üçte birini ödediğim halde halde %20 faizle çalışıyor.Yetiştirdiğim bir yaşındaki dana koyunla aynı fiyat bunun yediğini nasıl kurtarıp borç ödeyeceğim sizi Allaha havale ediyorum başka ne diyimki!!!

Çiftçi
Çiftçi - 11 ay Önce

Başlayan sisteme zarar vermesin yeter ondan bir beklentimiz yok

vatandaş
vatandaş - 11 ay Önce

Bu ülkede makamlara koltuklara babadan miras gibi yapışıp kalındığı sürece hiç bir cacık olmaz. 2 dönem kuralı bütün makamlara uygulanmalı. Futbol kulüplerinden tut birlik başkanlıklarına kadar. Her yerde en fazla 10 yıl göreve suresi olmalı. Gelen gitmiyor ve belli bir süre sonra o makamın kendisine tahsis edildiği düşüncesine kendisi de inanmaya başlıyor. Tehlike işte o zaman başlıyor.

Ali dag
Ali dag - 11 ay Önce

Ocak ayı bitti tarımsal vede hayvansal desteklemeleri neden yaptırılmıyir

Yüksel Çakın
Yüksel Çakın - 11 ay Önce

Allah aşkına bu nasıl haber yapma zihniyetidir. TZOB' un çiftçinin sorunlarını ve çözüm yollarını Tarım Bakanıyla görüşmesinden daha doğru ve doğal ne olabilir. TZOB Zaman zaman çiftçi için gerekli girişimleri yazılı, sözlü, sosyal medyadan, telefon ve bizzat yüz yüze çeşitli kesimlerle yapmaktadır ki bu da çok doğrudur. Bunun nesinden rahatsız olunur. Bu girişimleri yapmıyor diye eleştirirken şimdi niye eleştiri yapıyorsunuz. İnsanın aklına bin bir türlü şey geliyor.

Ciftci burdur
Ciftci burdur @Yüksel Çakın - 11 ay Önce

Bu adam sute gelen 50 kurus zam yeterde artar diyip ertesi gun AKP de mevki sahibi oldu. Aklina ne geliyor?? “Haci sen Süt fiyatina ses etme biz sana kiyak geceriz, gel akpye “


banner251