Dolara değil de ahıra, tarlaya yatırım yapanlar cezalandırılıyor!

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, süt fiyatlarından dolayı dikkat çeken bir tepkide bulunarak, "Dolara değil de ahırına, tarlasına yatırım yaptığı için bu insanlar suç işlemedi, suç işlemiş muamelesi yapılmamalı" dedi.

Dolara değil de ahıra, tarlaya yatırım yapanlar cezalandırılıyor!
banner282

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, yem fiyatlarına gelen astronomik zamlara rağmen çiğ süt fiyatlarının artırılmamasına tepki göstererek, dolara değil de ahıra, tarlaya yatırım yapanların cezalandırıldığını belirtti. Türkman, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

ZARAR EDEN ÜRETİCİ İNEK KOYUN NEYİ VARSA KESTİRİYOR

Yem maliyetlerinin %100'ün üzerinden artmasından dolayı, 1 kg. Süt ile 1,5 kg yem alınması gerekirken şu anda ancak 800 gram yem alınabildiğinden, yem fiyatlarının artışı devlet tarafından serbest bırakılırken süt fiyatlarının artışı devlet kontrolünde olup arttırılmadığından her gün zarar etmeye devam eden üreticiler ineklerini, koyunlarını kestiriyorlar, kestirebilmek için müşteri arıyorlar.

DİŞİ HAYVANIN KESİLMESİ DEMEK BUZAĞI VE KUZUNUNUN AZALMASI DEMEK 

Dişi hayvan kesimi demek; önümüzdeki yıllarda buzağının, kuzunun azalması, ineğin, koyunun, dananın, düvenin, toklunun azalması, sütün, etin ve sakadatın azalması demektir. Azalan üretim vatandaşın sofrasına pahalılık olarak yansıyacaktır, enflasyon olarak yansıyacaktır, köylerin daha da boşalması olarak yansıyacaktır, İşsizlik artışına katkı olarak yansıyacaktır. Geleceğimizin kesilmemesi için süt ve et fiyatlarının üzerindeki baskı bugünden kaldırılmalı, yarına bırakılmamalı.

TÜRKİYE İÇİN HEP FEDAKARLIK YAPAN BU KESİM HEP NE İSTEDİYSENİZ YAPTI

Türkiye için hep fedakarlık yapan bu sessiz kesim, nasırlı elleri ve alınteri ile gel dediğinizde geldi, git dediğinizde gitti, oy ver dediğinizde oy verdi ve bu ülke için, bu bayrak için kan vermek gerektiğinde kan, can vermek gerektiğinde sağına soluna bakmadan can verdi. 

DOLARA DEĞİL DE AHIRA TARLAYA YATIRIM YAPAN BU İNSANLAR SUÇ MU İŞLEDİ?

Dolara değilde ahırına, tarlasına yatırım yaptığı için bu insanlar suç işlemedi, suç işlemiş muamelesi yapılmamalı. Yarınlarda dolar ile alabileceğimiz gıda bulamazsak şaşırmayalım, enflasyonu ve doları düşürmek istiyorsanız üretimi arttırın, üretim artarsa enflasyon düşer, dolar düşer. Unutmayalım köylüyü, çiftçiyi, üreticiyi görmezden gelmek, gıdamızı bitirmek, geleceğimizi bitirmek demektir."

Gaziantep'te bir yem fabrikasının 25 Kasım tarihli fiyat listesi...

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 2 ay Önce

Türkiye'de tarıma dayalı üretim yapan kimse memnun değil. Hepisi batırıldı.

Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Bu adamlar. Üretici bide çalışan işçi kesimine düşman diye bağırdık duyan olmadı

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 2 ay Önce

Bunların umrundamı çiftçi. Güçleri bize yetiyor. Erkeklerse yem fiyatlarına müdahele etsinlerde göreyim.

Çoban
Çoban - 2 ay Önce

Az bile söylemiş. Adam haklı kardeşim.

Ep
Ep - 2 ay Önce

Çiftçinin başında çiftçisini koruyup kollayacak bir bakanı devleti olmayınca böyle sahipsiz kalır biz çiftçiler

Mus
Mus - 2 ay Önce

Çok doğru diğer birlik başkanları maalesef az bi paraya için menfaat için yalan konuşmayı yada susmayı tercih ediyorlar ahiretini satıyorlar.. Yazık..

Liyakat
Liyakat - 2 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanım Çok önem verdiğiniz Tarım kredi marketlerin satınalmasının başına liyakatsiz iflas etmiş makro marketlerin patronlarının sekreterliğini yapmış lise mezunu birisini satınalmanın başına kimler nasıl atadı?

Gazi
Gazi - 2 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Buhtan ve tabasbus içinde Olan Bir Tarım bakanı ve avenesi inan bu zararı muhalefet vermiyor ! AKP hükümeti ancak böyle dostlar tarafında yıkılıyor muhalefetin değirmenine su taşıyor ! 15 temmuz 2016 aynen böyle geldi.. tarım tabut içinde bir el Verde tarım tabutta çıksın ! Bak dediydi demeyin... Şunu iyi bil , Muhalif değilim samimi olan Azîz Necip Türk Milletinin bir ferdiyim .. dikkate al duy beni gör beni Alavere dalavere ödemeleri tarımı hayvancılığı bitiriyor ! Reçetesi bende tarlada ahırda değirmende olan biriyim...