Devlet arazilerini tarım ve hayvancılığa açacağız!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devlet arazilerini kiralama yöntemiyle halkla buluşturacaklarını söyledi.

Devlet arazilerini tarım ve hayvancılığa açacağız!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli AK Parti Ödemiş İlçe Başkanlığı'nı ziyareti sırasında devlet arazileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Devletin “münbit toprakları"nın kiraya açılacağını söyleyen Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Devletin çok münbit toprakları var. Bunları ilerleyen dönemde kiralamaya açmak istiyoruz. Burada işte kooperatifleşmenin önemi ortaya çıkıyor. Tek kişinin, 3-5 kişinin yetmeyeceği güçlerde bu kiralamaları yapıp çok büyük arazilerde, ölçek ekonomisine uygun tarımı, hayvancılığı yapma imkanımız olacak. Güzel bir kira kontratı yapacağız. İyi kontratların üzerinde bunların halkımızla buluşmasını sağlayacağız. Hem üreticilerimize bir kazanç kapısı imkanı olacak hem de tüketici yerli ürünlerden dolayı gıda enflasyonun bir nebze daha kurtulmuş olacak"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Boştaki vekillere dikkat!
Boştaki vekillere dikkat! - 2 yıl Önce

Sayın Bakan'a başarılar diliyoruz. Zatıalileri, mlletvekilliği görevi sona erince bir adresimiz olsun diyen, sektörel hicbir bilgi ve tecrübesi olmayanlara kapıları kapatmayı başarabilir umarım. Buna hâlen sadece eski vekil olarak görev almışlar da dahil edilmeli... Tarım, ayda 4-5 vekil maaşı alıp, kurumlarına hiçbirşey katamayacak kişilere bırakılmamalı. Türk Tarımı yakın yandaş, ahbap çavuş, hemşehri ve mikro milliyetçilikle daha fazla kayba uğratılmamalı... Konu radikal tedbirlere müracat etmeden çözülebilir olmaktan çıkmış durumdadır. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, saygılar sunuyoruz.

- 2 yıl Önce

Sayın bakan arada bir Eyyyyyyyyyy çek sende iyi olur

banner151

banner251