Damızlık Birliğinde seçim belirsizliği! Tarım Bakanlığı 13 Temmuz'u mevzuatlara aykırı buldu!

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB)’de seçim belirsizliği. Tarım Bakanlığı, Merkez Birliğin seçim tarihi olarak belirlediği 13 Temmuz'u mevzuata aykırı bularak, seçimlerin Ekim ayında yapılmasını istedi.

Damızlık Birliğinde seçim belirsizliği! Tarım Bakanlığı 13 Temmuz'u mevzuatlara aykırı buldu!
banner282

ÖZEL HABER / Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB)’de seçim belirsizliği. Merkez Birliği 9. Olağan genel kurulu tarihi olarak 13 Temmuz’u belirlerken, Tarım ve Orman Bakanlığı seçimlerin Temmuz ayında yapılmasını mevzuata aykırı bularak, TDSYMB’nin seçimlere bakanlık temsilcisi görevlendirmesi talebini reddetti. Tarım ve Orman Bakanlığı, TDSYMB’nin seçimleri Ekim ayında yeni seçilmiş delegelerle yapılmasının uygun olacağını belirtirken, TDSYMB’nin Bakanlığın bu kararı sonrası nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor. 

BAKANLIKTAN MERKEZ BİRLİĞİN SEÇİM TARİHİNE İTİRAZ EDEN MUHALİFLERİ DESTEKLEYEN BİR KARAR GELDİ 

TDSYMB, 9. Olağan genel kurulunu 13 Temmuz’da yapma kararı alırken, bazı birlik başkanları bu karara tepki göstermişti. Gerekçe olarak da birçok il birliklerinin seçimlerini yapmadan baskın bir seçim kararı alındığı gösterilirken, bugün Tarım ve Orman Bakanlığından bu birlik başkanlarını destekleyen bir karar geldi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, TDSYMB’nin 13 Temmuz’da yapılacak seçimler için Bakanlık temsilcisi görevlendirmesi talebini reddetti. Bakanlık, talebin reddedilmesine gerekçe olarak da diğer birliklerin seçimlerinin yapılmamasını gösterirken, TDSYBM’nin seçimlerinin Ekim ayında yapılmasının uygun olacağı kaydedildi. Bakanlığın bu kararının ardından TDSYMB’nin nasıl bir karar alacağı merak ediliyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 14:23
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet çelikten
ahmet çelikten - 7 ay Önce

Kamil başkan baskın seçim yapayım demiş ancak sanırım elinde patladı.

Zafer
Zafer - 7 ay Önce

Bakanlık yazısında mevzuata uygun değil demiş. Bal gibide genel kurul istemi mevzuata uygundur. Bakanlık kendi istediği kişiyi sectirmek için kendine mevzuat uydurmuş. Bu tip STK larda bakanlığın taraf olmaması gerekir. Yoksa ismi Sivil Toplum Kuruluşundan çıkıp Bakanlık toplu kuruluşu olur.

Zafer
Zafer - 7 ay Önce

Genel kurul için,bakanlık temsilcisi istenmesine rağmen ,temsilci gelmez /yada görevlendirilmek ise ,genel kurul için bir süre bekleyip ,genel kurul devam edebilir, mevzuat buna uygun diye düşünüyorum

Sözlük
Sözlük - 7 ay Önce

Mevzuat: Bir ülkede yürürlükte olan yasa, tüzük, yönetmelik vb.nin bütünü.
Yanımda görüleceği üzere mevzuat kelimesi çoğul anlama sahiptir. Mevzuatlara yerine mevzuata aykıridir şeklinde ifade edilmelidir.

Ali dag
Ali dag - 7 ay Önce

Oyunicindeoyun

banner151