Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevden aldığı Genel Müdür kaybetmeye devam ediyor: 22'ye Sıfır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alınan hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz döneminde Türkiye’nin farklı bölgelerinden Tarımdan Haber’e yönelik kooperatif, kooperatif müdürleri ve bölge müdürlerinin organize ve maksatlı bir şekilde yaptıkları suç duyurularını kaybetmeye devam ediyorlar. Suç duyurularını kaybettikleri gibi sulh ceza hakimliklerine yapılan itirazları da kaybediyorlar. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevden aldığı Genel Müdür kaybetmeye devam ediyor: 22'ye Sıfır!
banner282

Elazığ Tarım Kredi Kooperatifleri, haberlerimizde hakaret ve iftira suçu işlendiği gerekçesiyle Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı maksatlı suç duyurusunu kaybederken, savcılığın Tarımdan Haber lehine verdiği takipsizlik kararına da itiraz edildiği ortaya çıktı. Elazığ Tarım Kredi Kooperatifleri, savcılığın verdiği kovuşturmaya yer olmadığına dair kararına Elazığ 2. Sulh Ceza Hakimliğine itiraz ederken, yapılan itiraz da reddedilerek karar kesinleşmiş oldu. 

MAKSATLI NİYETLERİNİ ELE VERDİLER!

Elazığ Tarım Kredi Kooperatiflerinin görev alanına girmemesine rağmen talimatla, maksatlı bir şekilde suç duyurusunda bulunduğu yetmiyormuş gibi ayriyeten bir de savcılığın takipsizlik kararına itiraz etmesi manidar bulundu.

Diğer yandan daha önce Uşak Tarım Kredi Kooperatifi, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunu kaybetmiş ve Uşak 1. Sulh Ceza Hakimliğine yapılan itiraz da reddedilerek karar kesinleşmişti. Durum böyle iken Elazığ Tarım Kredi Kooperatifi avukatının Uşak Tarım Kredi Kooperatifi ile bire bir aynı olan suç duyurusunda karar kesinleşmesine rağmen, Elazığ Sulh Ceza Hakimliğine itiraz etmesi buradaki maksatlı niyeti de gözler önüne serdi. 

1.5 YILDA 40'IN ÜZERİNDE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR! 

Bilindiği üzere Fahrettin Poyraz başta olmak üzere Merkez Birliği ve iştirak müdürleri Tarımdan Haber aleyhine çok sayıda suç duyurusunda bulunurken, kooperatif, kooperatif müdürleri ile bölge müdürleri de görev alanlarına girmemesine rağmen talimatla ayrı ayrı suç duyurusunda bulunmuşlardı. Ancak kooperatiflerle birlikte Tarımdan Haber aleyhine yapılan 40'ın üzerindeki suç duyurularının hiç birini kazanamadılar. 

KOOPERATİF VE KOOPERATİF MÜDÜRLERİ DE KAYBETTİ! 

Bire bir aynı olan metinlerle Tarımdan Haber'de yayınlanan haberlerde hakaret ve iftira suçu işlendiği gerekçesiyle, bulundukları illerde savcılıklara aynı tarihlerde ayrı ayrı suç duyurusunda bulunan, Tekirdağ, Kütahya, Bartın, Iğdır, Uşak, Çatalca, Artvin, Adıyaman, Edirne ve Elazığ Tarım Kredi Kooperatifleri ile Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Bahattin Karakuş, Erzincan Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Vedat Eskiyurt, Osmaniye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ulvi Çevik ve Osmaniye’ye bağlı Hasanbeyli Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Banu Acar, yaptıkları suç duyurularını kaybettiler. 

3 BÖLGE MÜDÜRÜ VE  5 KOOPERATİFİN YAPTIĞI SUÇ DUYURUSU HENÜZ SONUÇLANMADI

Balıkesir Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, İzmir Bölge Müdürü Adnan Yusuf Güney ve Kütahya Bölge Müdürü Serhat Özübek ile Muğla, Arpaçsakarlar, İstanbul Anadolu, Karaman ve Tokat Tarım Kredi Kooperatiflerinin bire bir aynı olan metinlerle yaptıkları suç duyuruları ise henüz sonuçlanmadı. 

FAHRETTİN POYRAZ GÖREVDEN ALINDI AMA MAÇ DEVAM EDİYOR! 

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararının ardından, Elazığ 2. Sulh Ceza Hakimliğinin yapılan itirazı da reddetmesi, hukuk mücadelesinde daha öncesinde 21'e sıfır olan skorbordu, Tarımdan Haber lehine 22'ye sıfır yaptı.

ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN DE TOKAT GİBİ KARAR GELMİŞTİ

Tarımdan Haber aleyhine Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan suç duyurularının hepsini kaybeden Poyraz’ın belli hakimlikler üzerinden 136 haberimize yönelik aldırdığı erişim engeli kararlarına da Anayasa Mahkemesi tarafından ihlal kararı verilmişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 13:48
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikri
Fikri - 3 ay Önce

Hukuksuz sözde genel müdürün atadığı kişilerinde görevden alınması, kuruma verdikleri zarardan haklarında soruşturma açılması ve zarar tazmini yapılmasını Hüseyin Aydın Beyden talep ediyoruz.

Mercek altinda
Mercek altinda @Fikri - 3 ay Önce

Daha öncede belirttiğim gibi danışman beyler gerekli takipleri yapıyor bu bitmiş değil bir bölge müdürlüğü incelemede Cumhurbaşkanı ismi ciddi derecede lekeleyen kooperatifi korumakta bunun ile ilgili sonucu herkes bekliyor sume altına atılır atılmaz görevden almalar baslicak buraya dikkat. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz

Nicksiz cevap
Nicksiz cevap @Fikri - 3 ay Önce

Tedirginlik başlamış kimsenin iftara attığı yok yaşananlar yazılıyor, yaptığınız mobinglerin karşılığını alıyosunuz.

Barıyla bilinsin
Barıyla bilinsin @Fikri - 3 ay Önce

350 bin liralık kooperatif zararına yol açıp, sonra da muavin olarak ödüllendirilenler, bu miktarın onda biri bile olmayan ve şahsi sorumlulukta bulunmayan kişilere nssıl hesap verir. Irkçı dayanışmayla kapatılan milyonluk zararı sayın Genel Müdür'ün incelemesini talep ediyoruz.

Klavye kahramanları
Klavye kahramanları @Fikri - 3 ay Önce

Kimdir Allah aşkına bu G. Md şunu yaptı yapacak, alacak verecek diye burada yazıp çizenler. Saçma sapan nickler kullanıp, adlarını bile söyleyemeyenler mi Sayın G. Md'ün ne yapacağına karar veriyorlar ya da istişare ekibinde yer alıyorlar? Herkes haddini bilsin ve isimsiz ihbarlarla birilerini karalamaktan ve iftira etmekten vazgeçsin. Koltuğa ulaşmak adına yazılanlar gerçekten ayıp.

Balıkesir bölge
Balıkesir bölge - 3 ay Önce

İsmi geçen bölge müdürleri sanırım görevden alınacak.ne yazık ki uzman olurum müfettiş olurum gibi hayal bile kuramayacak...Balıkesir bölge 3 yıldan beri Eyice battı..personelden sorumlu arkadaşında tek kârı oğlanı işe koyması olacak.....hadi bakalım

Örnek
Örnek @Balıkesir bölge - 3 ay Önce

Ankara

Rüştü eryılmaz
Rüştü eryılmaz - 3 ay Önce

Ne acayip bir kurum adam emeki olmuş yıllar geçmiş ama emekli olmayı yediremediği için hala saldırma peşinde. Hacı abi bitti artık sen torun büyüt cami cemaati ol biraz maneviyat depola daa.

Adem
Adem @Rüştü eryılmaz - 3 ay Önce

Kardeş yorma kendini kuyruk acılarını böyle dindiriyorlar bir kaç yıl gider böyle :)

Çömlek
Çömlek - 3 ay Önce

Yalama kişi ve gruplar yeni Genel Müdürün azabından nasibinizi alcaksınız. Sağda solda Genel Müdür hakkında ileri geri konuştuklarınız Genel Müdüre iletiliyor. Önceki dönemde istediğiniz gibi at koşturuyordunuz. Koşma sırası sizde……

Eyyamcı
Eyyamcı @Çömlek - 3 ay Önce

Grup 7 üyeleri tespit edildi

Rıfkı
Rıfkı - 3 ay Önce

7 Bölgede değişim beklentisi

Turap turabi
Turap turabi @Rıfkı - 3 ay Önce

Ankara,Balıkesir,İzmir,antalya

Oktan
Oktan - 3 ay Önce

Organize olarak tarımdanhaber aleyhine açılan davaların yargılama masrafları, avukat vekalet ücretleri, danışmanlık ücretleri ve kaybedilen tazminatların hukuk müşavirliğinden, Bölge müdürleri ve bölge avukatlarından tahsili sağlanmalıdır.

Hak yerini buldu
Hak yerini buldu - 3 ay Önce

Razi ve Gübretaş borsa işlemlerinden kazanılan onlarca milyonu gizlemek için Tarımdan Haber'e saldırdılar ama başaramadılar. Haklarında yargı süreci de başlatılır inşAllah.

ELAZİZ
ELAZİZ - 3 ay Önce

ELAZIĞ KOOPERATİFİ YUSUF KARABATAK(MALATYA BÖLGE MÜDÜRÜ)NE BAĞLI YUSUF KARABATAK DAVUT ARPANIN SAĞ KOLU NETİCE İTİBARİYLE AHTA VEFA UYGULUYOR


banner151