Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'çiftçi battı' eleştirilerine tartışılacak açılama!

ABD'ye hareket etmeden önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Çiftçi battı" eleştirilerine "Vatandaşım gayet memnun" diyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'çiftçi battı' eleştirilerine tartışılacak açılama!
banner200

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'na katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan ABD'ye hareket etmeden önce açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Çiftçi battı" eleştirilerine "Vatandaşım gayet memnun" diyerek yanıt verdi.

DAHA ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN BAŞLIĞIYLA GÖRÜŞECEĞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Genel Kurula 110 civarından ülkenin devlet ve hükümet başkanı düzeyinde fiziki katılım sağlaması bekleniyor. 21 Eylül günü BM Genel Kurulu'na hitap edeceğim. Ziyaretim vesilesiyle BM Genel Sekreteri yanı sıra çok sayıda devlet başkanıyla ikili görüşmelerim olacak. Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' başlığıyla görüşeceğim. Türk Evi binamızın açılışını pazartesi günü yerli ve yabancı çok sayıda dostumuz ve misafirimizle anlamlı bir ziyaretle gerçekleştireceğiz. ABD bazı basın yayın organı temsilcileriyle görüşme gerçekleştireceğim. Bunun yanında Türk Amerikan iş insanlarıyla görüşeceğim. Yoğun bir temas ve toplantı trafiği içerisinde bulunacağız. Ziyaretimizin ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık hayırlı olmasını temenni ediyorum.

'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' eserimizi yabancı dillerde hazırladık, muhataplarına takdim edeceğiz. BM'de açılış töreninde takdim edeceğiz."

FAHİŞ FİYAT AÇIKLAMASI: ZULMÜN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan fahiş fiyat artışı denetimlerine ilişkin sorulan soruya, "Böyle bir adaletsiz, zulüm varsa sorumlusu bakan arkadaşlarım bunu yakın takibe alarak zulmün önüne geçeceğiz. Özellikle yurt konusunda biz Türkiye'de bugüne kadar hiçbir iktidarın yapmadığı yurt yatırımını yaptık" dedi.

BAY KEMAL 'ÇİFTÇİ BATTI' DİYOR, VATANDAŞIM GAYET MEMNUN

Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bay Kemal 'Çiftçi battı' diyor ben daha bir gün önce şeker pancarıyla ilgili fiyat açıkladım. Açıkladığım fiyat ne? Yüzde 25, Biz şeker pancarına zam yaptık. Çay ve fındıktaki zam enflasyonun çok üzerinde. Benim vatandaşım gayet memnun, ben şehirleri dolaşıyorum. Bunların yalanlarına inanmak mümkün değil.

ZİNCİR MARKETLERDEKİ FİYAT FARKLILIKLARINI AMERİKA DÖNÜŞÜ KEMDİMDE TAKİP EDECEĞİM

Şu anda atacağımız adım şu; zincir marketler olmak üzere tüm denetimleri ciddi bir şekilde sürdürmek suretiyle zincir marketlerdeki fiyat farklılarını vesaire bu ciddi fiyat farklıklarını süratle kaldıracağız. Bunu inşallah Amerika dönüşü kendimde takip edeceğim."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuzey
Kuzey - 1 ay Önce

Evet fahiş fiyat var gübreciler geçen yıl 2300 tl ye satıyorlardı şu an 6600 tl ton tarım ilacı iki katladı elektrik yüzde yüz katladı makina ekipman iki katladı bu girdikeri neden görmezden geliyorsunuz marketlerin suçu ne pahalı alıyor pahalı satıyor şov yapmaya gerek yok gübre fabrikalarına baskın yapın satılan elektrik kurumlarını kontrol edin ayrıca biz memnun filan değiliz başta söylenen enflasyon gerçek dışı

Sana bu bilgiyi ulastiranlari defet reis
Sana bu bilgiyi ulastiranlari defet reis - 1 ay Önce

Bu aciklamandan seni halktan uzaklastirdiklari net ortada cumhurbaskanim. Sana vatandas memnun hersey guzel diyenler bilki bu ulkeye en buyuk ihaneti ediyor. Bu cevreyi degistirmezsen ekmek bulamayanlar pasta yesin metnini dahi koyarlar onunuze...

Yasin TURAN
Yasin TURAN - 1 ay Önce

Sn. Cumhurbaşkanım evet çiftci zor durumda 19 yıldır sizlere oy verdim ançak;
Bu tarım bakanıı zatıalinize hiçbir zaman doğruları söylemedi ve hala daha söylemiyor, olayın özü şöyle ;
1- Bakanlık bitik, yolsuzluk hat safhada sağır sultan bunu duydu .
2- Bakan kim hırsız kim fetöcü onu yönetici atıyor sizlere yakın kim varsa görevden aldı.
3-Orman yangını söndürme ucakları konusunda bile yalan söylüyor. 7 tane makam odanız zatıalinizin var mı. Makam helikopterini bir sorun.
4-Devletin malını bile bile ispatlı belge ve fotorafını gördü çalan atanı yanına aldı ve bürokratı harcadı. İaterseniz belge ve fotoğrafları sizelere ulastırırım.
5-Solcüları il müdürü ve daire başkanı atıyor. Teftiş kurulu baâkanı 2011 de zatıalinizin aleyhine fetö paylaşımları yapigordu bunu kendi atatı. Eski PERGEM GEN. MUD. izmirli fetö evraklarıını bakanlıkta yom etti atayan kendisi.
5- şu an teftiste 8 tane müfettıs fetö cü millleti bunlara sorusturma açtırarak görevden alıyor.
6- Eşine bir bakın dr. Göreve gidiyormu.
7- Tarım bakanlığının sistemi çöktü deniliyor öyle değil hayvan küpelerini akladılar.
8- Doğu ve Güneydoğu Bölgesindeki kacak hayvan olayını akladı.
9- 600 bin çiftci üretimden vazgeçti.
10- Bakanlık ali baba çiftliğine döndü bir habersiz denetleyin.
11- Hıcbir destesleme zamanında ödenmiyor ançak size ödwnti bilgisi veriyor.
12- Bakanlığı Amerika firması ike fetö şemsiyesi bürünü olan sendika yönetiyor.
13- Hangi tarım ve hayvansal ürünü ithal etmiyoruzki bu bakanın döneminde.
14- çiftcinin en az %30 u küsmüş oy veren kesim bu baakanın uygulamalasından dolayı partiye oy vermeyecek.
15- Halkın %52 si bakandan ve bürokeatından hiçmi hiç memnun değil, halka tepeden bakıyor.
16- Hayvan sayısı bike yalan bilgi veriyor size 3/1 ni düşun.
Yazacağım ćok şeh var ançak zatıaliniz bu insanı bakan atatığin için utanç konularını yazmıyorum. Sn Çumhurbaşkanım tarihin en beçeriksiz bakabı birte şu danışmanlarınin suç kaydina bakınız.
Çok şey kaybettirdi bu zat sizlere sn. Cumhurbaşkanım

osman yazıcı
osman yazıcı @Yasin TURAN - 1 ay Önce

herşey ortada görmeyenler utansın...

Hopala
Hopala - 1 ay Önce

Sanırım kendini Norveç cumhurbaşkanı sanıyor.

Türkmenbeyi
Türkmenbeyi - 1 ay Önce

Kullarımın halini söriyum egidir egidir

Erdal keskin
Erdal keskin - 1 ay Önce

Sayın cumhurbaşkanı tarım ile alakalı girdi maliyetlerine bir yılda yüzde yüzlere geçen zamlar yapıldı ,siz şeker pancarina yüzde yirmi beş zam yaptık diyorsun ve vatandaş memnun diyorsun üstelik şehirlerde diyerek ,tarım ve hayvancılık köylerde kırsalda oluyor size söyleyeyim kendi partinize mensub üyelerimiz size 19 yıldır oy veren civtciye üreticiye ilk defa bu kadar isyan eder duruma geldi özellikle tarım bakanına çok büyük tepkiler var inşAllah bu durumu dikkate alırsınız saygılar

Agah var
Agah var - 1 ay Önce

Çiftçi köşeyi döndü zengin oldu kimsenin haberi yok

sedaT
sedaT - 1 ay Önce

Tamam ürün lere verilen fiyat makul diyelim
ama gübre mazot pahalı
ayrıca marketler dediniz gibi 5 aldını 30 satıyo ayrıca etiket deki fiyat başka kasada başka çıkıyo


banner151

banner251