Cumhurbaşkanı Erdoğan Bekir Pakdemirli’ye neden sahip çıktı? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada görevden alınan eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelik değerlendirmeleri AK Parti teşkilatları başta olmak üzere tarım sektöründe büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. Ülke tarımının geldiği nokta ortada iken Erdoğan’ın Pakdemirli’ye sahip çıkması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bekir Pakdemirli’ye neden sahip çıktı? 
banner282

KULİS HABER / Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada; yeni atanan Vahit Kirişçi ile ilgili olarak, “Vahit hocamızın çiftçimizin, ormancımızın vizyonunu geliştirecek adımları atacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulunurken, görevden alınan Bekir Pakdemirli hakkında ise “Bekir kardeşimizin birikiminden ve enerjisinden farklı alanlarda istifade etmeyi elbette sürdüreceğiz” dedi. 

ETKİN BİR GÖREVE Mİ GETİRİLECEK?

Erdoğan’ın bu açıklaması bir taraftan Pakdemirli, ‘etkin bir göreve mi getirilecek?’ sorusunu gündeme gelirken, diğer taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi parti teşkilatında bile ağır bir şekilde eleştirilen Pakdemirli’ye neden sahip çıktığı sorgulanmaya başlandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pakdemirli’yi sahiplenmesinin altında yatan ana neden… 

GÖREVDEN ALINMASIYLA BİRLİKTE HERKES ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKMEYE BAŞLAMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Pakdemirli’nin görevden alınmasıyla birlikte herkes eteğindeki taşları dökmeye başlamıştı. Görevde iken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çekindikleri için konuşamayan herkes Pakdemirli’ye karşı bugüne kadar söyleyemediklerini söylemeye başlamıştı. Örneğin, AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar. Görevi sırasında konuşmayan Tayyar, Pakdemirli’nin görevden alınmasıyla birlikte sert bir tweet atarak “Bekir Pakdemirli’nin kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim” demişti. 

KAMUOYUNA YANSIMAYAN DAHA AĞIR ELEŞTİRİLER VAR

Üst düzey bir parti yetkilisinin söyledikleri de aslında her şeyi ortaya koyuyor. “Bunlar kamuoyuna yansıyanlar bir de AK Parti Genel Merkezinde Bekir Pakdemirli hakkında konuşulanlar ancak kamuoyuna yansımayanlar var” sözleri ile anlattı. İşte Erdoğan’ın Pakdemirli’ye yönelik yapılan ağır eleştirilerin önüne geçmek için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığı kaydediliyor. 

Genel beklenti, Erdoğan’ın dünkü açıklamasının ardından AK Parti teşkilatlarında Pakdemirli’ye yönelik eleştirilerin de bıçak gibi kesilmesi yönünde. 

PAKDEMİRLİ LÜKS LOJMANDAN AYRILDI

Diğer yandan Pakdemirli’nin, Bakanlık görevi sırasında kullandığı Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde bulunan lüks lojmandan önceki gün ayrıldığı ortaya çıktı. Pakdemirli’nin görevden ayrılmasına rağmen lojmanı bırakmayarak, yıl sonuna kadar kullanmak istediği iddiaları gündeme gelmişti. Bu iddiaların gündeme gelmesinin lojmandan çıkmasında ne kadar etkili olduğu bilinmese de Pakdemirli’nin önceki gün ailesi ile birlikte lojmandan ayrılarak yeni bir yere taşındığı öğrenildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkeyi bu hale getiren nas ve sen
ülkeyi bu hale getiren nas ve sen - 2 ay Önce

recep bey artık istifa edin bi dediğiniz bi dediğinizi tutmuyor amerikaya kafa tuttun papazı verdin dostum dedin doları uçurudn ..dinle ülke yönettın nas faiz dedin doları uçurdun..ruslara kafa tuttun dostum dedin...bukadar geri vites yapan ülkeyi batıran lider bu ülke görmedi..istifaaaaa...din iman bizde belki senden üstün ama karnımız açççç

erdinç akova
erdinç akova @ülkeyi bu hale getiren nas ve sen - 2 ay Önce

ülkenin tarım arazilerini ormanlarını zeytinliklerini akarsularını yok eden imza recep tayyip erdoğandır

Yunus
Yunus - 2 ay Önce

Yapma reis gozunu seveyim...bu adamda olupta baskasinda olmayan nedir... reisin bu kadar gozunu kor etmis saray ahalisi vah vah...

Darısı tarım kredi yem genel müdürlüğünde
Darısı tarım kredi yem genel müdürlüğünde - 2 ay Önce

Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. İlk önce bu Dünya da.

Putin
Putin - 2 ay Önce

Al birini vur ötekine iş bilmez bunlar

Yapmayin
Yapmayin - 2 ay Önce

Siz boyle kisilerle birlikte oldukca milletten koptunuz. Su uc bes ne faydasi belli olmayan kibirli yuzunden ulke ne hale geldi? Yazik degil mi

Dandanakan
Dandanakan - 2 ay Önce

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim...

Magazin haber
Magazin haber - 2 ay Önce

Öyle diyorlar, böyle diyorlar....Tarımdan magazin haber.

Kemal
Kemal - 2 ay Önce

Her Kamu görevlisinin görevi bıraktıktan sonra, lojmanı boşaltmak için 2 ay yasal hakkı vardır, Pakdemirliye bir haftayı çok görüyorsunuz.

Mehmet
Mehmet @Kemal - 2 ay Önce

Boyle bakanlari birgun dahi oturtmayacaksin o lojmanda ciftcinin hakki var ne personel nede ciftci pakdemirliye hakkini gelal etmiyot


banner151