Çukobirlik'in değerli arazileri parça parça satılıyor!

Çukurova bölgesinde pamuk üreticilerinin ürünlerini değerlendirmek ve üreticiye destek sağlamak amacı ile 1940'lı yıllarda kurulan Çukobirlik'in değerli arazilerinin parça parça satılmak istenmesi tepki çekti.

Çukobirlik'in değerli arazileri parça parça satılıyor!
banner200

Çukobirlik yönetim kurulunun almış olduğu kararla Çukobirlik bünyesindeki Mihmandar Sawgın ve Çırçır Fabrikasına ait 41 dönüm arazinin ihaleyle yapılacak olan satışı için Çukobirlik Mihmandar Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Köylü tepki gösterdi.

ORTAKLARIN ALINTERİYLE ALINAN ARAZİLER SATILIYOR!

Çukobirlik’in ortakları tarafından alınteriyle alınmış bu kıymetli arazinin satışının büyük bir ihanet olduğuna dikkat çeken Köylü, “27.01.2021 Çarşamba günü Karataş yolu üzerinde bulunan Mihmandar Sawgın ve Çırçır Fabrikasına ait 41 dönüm arsası içerisinde depoları ve idari binası olan fabrikayı ihaleye çıkarmış olup satışı yapılacaktır. Muhammen bedeli 32 milyon civarında olan bu değerli arsanın tarihi yok sayılarak Çukobirlik ortaklarının alın teriyle alınmış olan bu kıymetli arsamızın satılması ortaklarımıza ve ülke tarımına yapılan büyük bir ihanettir” dedi.

Çukobirlik yönetiminin asıl işlevinin mülk satmak olmadığını ve birliğin asıl amaç ve vizyonu doğrultusunda görev yapmasının hasıl olduğuna da vurgu yapan Köylü, “Çukobirlik yönetiminin asıl işlevi birliğe ait mülkleri satmak değildir. Yaklaşık 4 yıl önce Tarsus Kooperatifinin 22 dönüm olan yeri, 40 milyon TL garanti para ve satış arttıkça artı prim olarak değerlendirilmişken, şimdi 41 dönüm olan ve Adana merkezindeki bir yerin daha aşağı bir fiyatla birilerine satılacak olması acizliktir” diye konuştu.

Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini beklediğini de ifade eden Çukobirlik Mihmandar Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Köylü, “Bu satış bir hıyanettir, bu yanlışla birlikte diğer yanlışlar peşi sıra gelir. Bu durum gerçekten çok üzücü. Yetkilileri bu yanlıştan dönmeye ve birliğin asıl amaç ve vizyonları doğrultusunda görevlerini yapmaya davet ediyorum” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251