Çiftçiyi sanık koltuğuna oturtarak üretimi teşvik edemeyiz

Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, çiftçinin ve üretimin desteklenmesi için herkese görevler düştüğünü belirterek, "Bu görevler içinde öncelikli görev ise herhangi bir ürünün fiyatı oynadığında sanık koltuğuna çiftçinin oturtulmamasıdır. Çiftçiye parmak sallayıp, ithal ikamesi ile terbiye etmeye kalkmamaktır” dedi. 

Çiftçiyi sanık koltuğuna oturtarak üretimi teşvik edemeyiz
banner200
banner217

Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada üretimin teşvik edilmesi konusunda önemli bir konuya dikkat çekti. Çiftçinin üretim konusunda bir sıkıntısının bulunmadığının altını çizen Konuk, “O bildiği en iyi işi yine en iyi şekilde yapar, bir tohumla alınabilecek en çok mahsulü alır, almaya devam eder. Ancak günümüz tarımsal üretiminde artık bu yetmiyor. Tarladaki o faaliyetin tarımsal finansman, üretim planlaması, tarımsal AR-GE, verimliliği arttıracak güçlü bir pazar organizasyonu ile de desteklenmesi gerekiyor” dedi.  

EL BİRLİĞİ İLE DAHA UCUZ ÜRETMENİN YOLUNU ARAMALIYIZ 

Bunun için sektörle ilgili veya ilintili herkese görev düştüğünü vurgulayan Konuk, ancak bu görevler arasında kesinlikle herhangi bir ürünün fiyatı oynadığında sanık koltuğuna çiftçinin oturtulmasının bulunmadığını dile getirdi. Bunun yanında çiftçiye parmak sallayıp, ithal ikamesi ile terbiye etmeye kalkmamanın da gerektiğini söyleyen Konuk, “El birliği ile daha ucuz üretmenin yolunu aramaktır. Verimliliği arttıracak çarelere odaklanmaktır. Üretimi arttıracak çareleri bulmaktır. Meseleleri çözmek için adım atmaktır” diye konuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 23:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Bakan olacak adamdın Ankara kulisleri seninde ayağını kaydırdı reis inşAllah bir gün güzelim ülkemde tarım bakanı olursun

Yusuf Uçar
Yusuf Uçar - 2 yıl Önce

Baskan recep konuk ciftciyi dusunen bir kurulustur

Ahmet ayata
Ahmet ayata - 2 yıl Önce

Pamuk desteğini /25 kesinti yapılmış bu durum çifçide kan kaybına yol açmiştır

Bir Dost
Bir Dost - 2 yıl Önce

Şu adama verin artık Tarım Bakanlığını. Bakanlık verdiğiniz hiçbir kişiden daha kötü olmaz. Doğru adam olduğunu hep birlikte görelim.

Yeni Kapı Eski Ruh
Yeni Kapı Eski Ruh @Bir Dost - 2 yıl Önce

Milliyetçilerin tek görevi Cumhur ittifakına oy vermektir!! Milliyetçilere şeflik bile vermezler. Bu nedenle Recep Konuk bakan olamaz.

Nihat duru
Nihat duru - 2 yıl Önce

Cks sistemi çıktığında havza bazlı projelerle üretim planlaması yapılacaktı ama 2001 yılından beri hala yapılan bir planlama yok hangi ürün hangi havzada en ekonomik şekilde üretilecek ve fazlası ile eksiği de ne tür önlemler alınacak gibi çalışmalar 18 yıldır yapılmamıştır bu da tarımdan kaçışı hizllandiistir,şehirler köylülerle dolmuştur.

banner151

banner251