Çiftçiye 180 bin liralık genel müdür!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde, maaş, ikramiye, teşvik priminin dışında sadece Gübretaş’tan huzur hakkı ücreti aldığını beyan eden Genel Müdürün kamuoyunu yanılttığı ortay çıktı. Gübretaş’ın dışında iki yerden daha huzur hakkı ücreti alan Genel Müdürün aylık geliri, yolluk, harcırah ve harcama kartları hariç 180 bin lirayı buluyor.

Çiftçiye 180 bin liralık genel müdür!
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri 3 yıldır hukuksuz bir şekilde yönetilirken, kuruma mevzuatlara aykırı bir şekilde atanan Genel Müdür, bu süre içinde deyim yerinde ise büyük bir servet elde etti. Çiftçinin sermayesi ile işletilen bir kurumda görev yapmasına rağmen aylık gelirini bir türlü açıklayamayan Genel Müdür Poyraz’ın, buradaki çekincesinin nedeni ortaya çıktı.

İRAN’DAKİ ŞİRKETTEN AYLIK 7 BİN EURA HUZUR HAKKI ÜCRETİ!

Tarım Kredi Kooperatiflerinden aylık ortalama 50 bin lira maaş alan Poyraz, 3 ayda bir ikramiye, yılda 2 ile 3 maaş tutarında teşvik primi, GÜBRETAŞ ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan aylık 12’şer bin lira huzur hakkı ücreti alıyor. Ancak Poyraz’ın asıl huzur hakkı ücretini GÜBRETAŞ’ın İran’da ortağı olduğu Razi şirketinden aldığı ortaya çıktı. RAZİ’den aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti olan Poyraz’ın aylık geliri milletvekili emekli maaşıyla birlikte 180 bin lirayı buluyor. Bu gelire yolluk, harcırah ve harcama kartları dahil değil.

SERMAYENİN ASIL SAHİBİ ÇİFTÇİ AMA SİSTEM ÇİFTÇİYE ÇALIŞMIYOR

Tarım Kredi’de genel müdür, 3 yılda çiftçinin sermayesi üzerinden büyük bir servet elde ederken, sermayenin asıl sahibi çiftçi ortaklara ise hiçbir şekilde kar payı dahi dağıtılmaması, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunda sistemin kimlere hizmet ettiğini acı bir şekilde ortaya koyuyor.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinde, maaş, ikramiye, teşvik priminin dışında sadece Gübretaş’tan huzur hakkı ücreti aldığını beyan eden Genel Müdürün kamuoyunu yanılttığı ortay çıktı. Gübretaş’ın dışında iki yerden daha huzur hakkı ücreti alan Genel Müdürün aylık geliri, yolluk, harcırah ve harcama kartları hariç 180 bin lirayı buluyor.

SADECE İRAN’DAKİ RAZİ ŞİRKETİNDEN 7 BİN EURO HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALIYOR!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 3 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz, maaşının dışında sadece GÜBRETAŞ’tan huzur hakkı ücreti aldığını açıklamıştı. Ancak gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıktı. GÜBRETAŞ’ın dışında Sosyal Yardımlaşma Vakfının ve İran’daki RAZİ şirketinin de yönetim kurulu başkanlığını yapan Poyraz’ın her iki yerden de huzur hakkı ücreti almasına rağmen buraları açıklamaması çiftçi kuruluşunda yaşanan astronomik maaş skandalını gözler önüne serdi. GÜBRETAŞ’ın İran’da yüzde 48 ortağı olduğu RAZİ şirketinden aylık 7 bin Euro huzur hakkı ücreti alan Poyraz’ın, maaş, ikramiye, teşvik primi ve 3 yerden aldığı huzur hakkı ücretleriyle birlikte sadece Tarım Kredi üzerinden aylık geliri 165 bin lirayı buluyor. Aynı zamanda milletvekili emekli maaşı da alan Poyraz’ın eline ayda net 180 bin lira geçiyor. Genel Müdür, sermayesi tamamen çiftçi ortaklarına ait Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden büyük bir servet elde ederken, çiftçi ortaklara ise hiçbir şekilde kar payı ödenmemesi sistemin kime hizmet ettiğini de gözler önüne seriyor.

HUKUKSUZ GENEL MÜDÜRE AYLIK 180 BİN LİRA GELİR!

Tarım Kredi Kooperatifleri, ülke tarımı ve çiftçiler için hayati önem taşımasına rağmen böylesine önemli bir kurum 3 yıldır, hukuksuz bir şekilde atanan Genel Müdür tarafından yönetiliyor. Hukuksuz bir şekilde yönetilmekle kalmayıp, Genel Müdür çiftçi gelirleri üzerinden büyük bir servet elde etti.

MİLLİ GAZETE 1.5 YIL ÖNCE BELGELERİYLE ORTAYA KOYDU AMA HUKUKSUZLUĞUN ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ!

Tarım Kredi Kooperatiflerine mevzuatlara aykırı bir şekilde yapılan Genel Müdür atamasını Milli Gazete, 1.5 yıl önce belgeleriyle ortaya koymasına rağmen, bu skandal atama ile ilgili hiçbir işlem yapılmayarak üstü örtüldü. Tarım ve Orman Bakanlığının Tarım Kredi Kooperatiflerinde denetim yetkisi bulunmasına rağmen, Bakanlığın denetçisi hukuksuz atamayla ilgili hiçbir inceleme dahi yapamadı.

KİMLER TARAFINDAN KORUNUYOR?

Fahrettin Poyraz’ın Tarım Kredi Kooperatiflerine mevzuatlara aykırı bir şekilde atandığı belgeleriyle sabit iken bu konuda kurum ve kuralların devre dışı bırakılması, ‘Kimler tarafından korunuyor?’ sorusunu gündeme getirirken, 1 milyon 100 bin ortağı olan Türkiye’nin en köklü çiftçi kuruluşunun 3 yıldır hukuksuz bir kişi tarafından yönetilmesi kurum tarihine büyük bir skandal olarak geçecek.

6 MİLYAR DOLARLIK ALTIN REZERVİ HUKUKSUZ GENEL MÜDÜRE TESLİM!

Hukukçular, Tarım Kredi Kooperatiflerinde 3 yıldır yapılan bütün işlemlerin hukuksuzluğuna dikkat çekerken, kurumun nasıl bir felakete sürüklendiğini göstermek için Gübretaş’ın 6 milyar dolarlık altın rezervini örnek gösteriyor. Tarım Kredi Kooperatiflerindeki görevinden dolayı Gübretaş’ta yönetim kurulu başkanlığını yapan Fahrettin Poyraz’ın altın rezervi ile ilgili attığı bütün imzaların tartışmalı olduğuna dikkat çekiliyor.

TARIM KREDİ’DEKİ HUKUKSUZLUK MAHKEMEYE TAŞINDI!

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Kredi’de yaşanan hukuksuzlukla ilgili hiçbir inceleme ve soruşturma yaptırmazken, Tarım Kredi ortaklarından Polatlılı çiftçi Nihat Babaözü, Tarım Kredi’deki hukuksuzlukla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

SAVCILIK BİLE HUKUKSUZ ATAMA YOK DİYEMEDİ!

Poyraz’ın hukuksuz atamasıyla ilgili yapılan suç duyurusunda, savcılık takipsizlik kararı verirken, savcılığın takipsizlik kararını esasa girmeden vermesi dikkat çekti. Hukukçular, savcılığın esasa girmeden karar vermesinin çiftçi ortağının haklılığını gösterirken elini de kuvvetlendiren bir karar olduğuna işaret ederken, çiftçi ortağı savcılığın kararına itiraz etti.

POYRAZ MİLLİ GAZETE İLE İLGİLİ GERÇEKLERİ ÇARPITIYOR

Poyraz’ın, kendisinin mevzuatlara aykırı atandığına yönelik Milli Gazete tarafından yapılan haberlere karşı açtığı bütün davaları kazandığını iddia ederek, gerçekleri çarpıtması da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında tamamen kurum mevzuatına dayanarak yaptığımız ‘1 milyon 100 bin çiftçiye hukuksuz atama!’ başlıklı manşet haberimizin içeriğiyle ilgili gazete ve haberi yapan muhabirimizle ilgili hiçbir suç duyurusunda dahi bulunamayan Poyraz, belli hakimlikler üzerinden aldırdığı toplu erişim engeli ve tekzip kararları ile kendisinin hukuksuz atanmasıyla ilgili skandalın üstünü örtmeye çalışması manidar karşılanıyor.

HUKUKSUZ GENEL MÜDÜRÜN AYLIK GELİRİ 180 BİN LİRAYI BULUYOR!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 3 yıldır kurum mevzuatlarına aykırı bir şekilde görev yapan Poyraz’ın, bu süre içinde büyük bir servet elde ettiği görülüyor. Çiftçinin sermayesi ile işletilen bir kurumda görev yapmasına rağmen aylık gelirini bir türlü açıklayamayan Poyraz’ın buradaki çekincesi de ortaya çıkmış oldu. Alınan bilgilere göre aylık ortalama 50 bin lira maaş alan Poyraz, 3 ayda bir de maaş tutarında ikramiye alıyor. 4 ikramiyenin dışında yılda 2 ile 3 maaş tutarında teşvik primi alan Poyraz, GÜBRETAŞ ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan da aylık 12’şer bin lira huzur hakkı ücreti alıyor.

POYRAZ’IN ASIL GİZEMLİ GELİRİ İRAN’DAKİ ŞİRKETTEN!

Bütün bu gelirlerinin yanında GÜBRETAŞ’ın İran’da yüzde 48 ortağı olduğu RAZİ’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığını Poyraz’ın aylık 7 bin Euro’da buradan huzur hakkı ücreti aldığı ortaya çıktı. Aynı zamanda milletvekili emekli maaşı alan Poyraz’ın aylık geliri, yolluk, harcırah ve harcama kartları hariç 180 bin lirayı buluyor.

GÜBRETAŞ’I AÇIKLADI ANCAK RAZİ VE SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINI AÇIKLAMADI!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde aldığı huzur hakkı ücretleriyle ilgili açıklama yapan Poyraz, sadece Gübretaş’tan huzur hakkı ücreti aldığını söylemişti. Buna da kurum mevzuatını gerekçe göstermişti. Ancak Poyraz’ın kurum mevzuatına girmeyen Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile RAZİ’den aldığı huzur hakkı ücretlerini açıklamayarak kamuoyundan gizlemesi dikkat çekmişti.

SERMAYENİN ASIL SAHİBİ ÇİFTÇİYE TEK BİR KURUŞ KAR PAYI DAĞITILMIYOR!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde, hukuksuz genel müdür 3 yılda aldığı yüksek maaş, ikramiye, teşvik primleri ve huzur hakkı ücretleri ile tam bir servet elde ederken, sermayenin asıl sahibi olan çiftçi ortaklara ise bir kuruş bile kar payının ödenmemesi, Tarım Kredi’de sistemin kime hizmet ettiğini acı bir şekilde gözler önüne seriyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftlik
Çiftlik - 4 ay Önce

Tarimdan Haber yine ses getirdiniz.Buradan yapilan yorumlara ic denetim sessiz kalamadi Bayramalinin basinda oldugu market ve depolara sayim ekipleri geldi.daymaya calistilar.depolarda stokta olan ama ortada olmayan mallarin hesabi sorulacakmi cok merak ediyoruz yapilan sayimda depo basi bir kac depo haric ortalama 100 binlik aciklardan bahsediliyor. Marketlerde ortalama 30 bin sayim aciklarindan bahsediliyor.300 market var.isin basinda bizim toptan şok ve adeseciler var.yani bu tur olaylara eli yatkinlar.bayramali bu acigi nasil kapatacak izleyip göreceğiz.Holding denetcilerine duyurulur.Kooperatif mudurlerine toplu ignenin hesabini soran denetciler goreyim sizi.

Temettü
Temettü @Çiftlik - 4 ay Önce

Sayın Poyraz, Temettü ödemelerinin şahsa değil de Kurum'a yapılmasına ilişkin olarak eski yönetim kurulunca alınan kararı, halihazırdaki yönetime iptal ettirerek, temettü geliri aldığınız doğrumudur?

Kemal aslan
Kemal aslan - 4 ay Önce

Tk market ve tk birlik akp nin ve bizim toptanin arka bahcesi oldu.lise mezunu bizim toptandan getirdigi depo muduru 12 bin maas.ne yapiyor.Hic.şok tan getirdigi direktor 20 maas.ne yapiyor.bur gun izmir bur gun diyarbakir.Tukaş tan gelen eski ülkerci bal yapmaz arı Selahattin ne yapiyor.20 bin maas.paxar gunu iki uc mail iki uc tehdit devam.bu kurumun bunlardan temizlenip aslina dönmesi icin poyraz la birlikte bayramalinin gönderilmesi gerekli.

Garibim Mehmet dayı
Garibim Mehmet dayı - 4 ay Önce

Kooperatife gitmiş
Harmanda on ton arpa var alırmısınız diyor
Öğlen yemeği arası sonra gel diyor bayan memur
tamam diyor Mehmet dayı
Müdüre dönüyor kaçta gelem müdür bey diyor
Müdürün gözü bayan memurun ona yaptığı kahve de gözü azının suyu akıyor
Bayana soruyor kırmızı tırnaklarına dişlerini temizliyor kürdan kullan bari
lakayitlik şımarıklık sorma gitsin

Sen Mehmet dayının aldığı veya alacağı gübre ve yemle kazanç elde edeceksin
Dünyanın maaşını alacaksın
Mehmet dayıya cevap bile vermiyecen
Böyle bir dünya yok
Süper lüks araçlara binecek siniz
Mehmet dayının yüzüne bakmayacan
Ben burdayken müdür beye niye soruyon diye birde azarlıycan
Bu ne ya
İlk önce alt kademe pesonellerinizi eğitin
İnsanlık dersi verin

Mehmet dayıcım
Mehmet dayıcım @Garibim Mehmet dayı - 4 ay Önce

20 dakika oldu mazot almak için geldim hizmetli yok diye bekliyorum müdür bayan memuru göndermiyor mazotumu alayım gideyim bu ne böyle çiftlik Balıkesir tarafı

Mehmet dayı
Mehmet dayı @Garibim Mehmet dayı - 4 ay Önce

Müdürlerin arabaları hep lüks ve siyah camlı neden kim oldukları belli olmasın yiyelim içelim gezelim tozalım belli olmayalım

TEMETTÜ!!!
TEMETTÜ!!! @Garibim Mehmet dayı - 4 ay Önce

Sayın Poyraz Razi'den temettü alıyormusunuz? Hayır demek bu kadar zormu? Alıyorsanız 500 bin euro/yıl fazla olduğu doğrumu? 3 vakıftan ayrı ayrı ücret aldığınız yani 12 değil 36 bin lira aldığınız doğrumu?

Vurun Çiftçi ye
Vurun Çiftçi ye @Garibim Mehmet dayı - 4 ay Önce

Bana mısın demez. Kefenini giyip mitinge gider

karaağaçlı
karaağaçlı @Garibim Mehmet dayı - 4 ay Önce

kesinlikle katılmıyorum bu bahsettiğiniz personel banka personeli olmasın sakın ? tarım kredi personeli yukarıda Allah var gece gündüz demedi bir kez daha bana

Tarık Hasköy
Tarık Hasköy - 4 ay Önce

Tarim Kredi market ve depolarda ülkerci bizim toptan ve şok tan gelen ust duzey sozde liyakatli ve bol parali mudurlerin personele zulmu son raddede.Poyrazin bibgurlu vazgecemedigi tagsiscinin genel mudur yardimcisi simdilerin anli sanli direktoru Selahaddin Arkat pazar gunleri (haftanin 5 gunu torbaya girmis) mail uzerine mail gondererek satis bekliyor.poyraz
seyirci bayramalinin mahvettigi depo ve marketlerden hepsi stok batagina saplanmis skt yakin urunler holdingten torpilli personelle nereye kadar.poyrazin gidisi yakin.yetmez bayramali ve getirdigi ulker bizim tootan şok kokenli mudurlerin hepsinin kökunun cifci kurulusu olan kurumdan bir daha dönmemek uzere gönderilmeleridir.

Tek Fahrettin POYRAZ Bey Değil
Tek Fahrettin POYRAZ Bey Değil - 4 ay Önce

Tarım kredi yem GN MDR Hasan Bey de ona yakın maaş alıyor, Hasan Bey in önceki danışmanı Destek hizmetleri MDR ve önceden başka yere müdür olmamış Ahmet Bey, bir de Denizli şubesi ndeki yolsuzluk olayındaki subey müdürünün ve muhasebe ve finans müdürünün bağlı olduğu genel müdür yardımcısı Ömer M BEY ve türlü belge ve yetkiye sahip bu kişiyi Fahrettin POYRAZ Bey ve TARIM KREDİ YEM GN MDR HASAN Fehmi KİNAY Bey niye hâlâ görevde tutuyorlar. Olayın üstü niye kapatılmaya çalışıyorlar. Bu kişilerin TARIM KREDİ YEM GN MDR YARDIMCISI ile yakınlık ve bağlantıları nedir. Yüksek maaş, yolsuzluk, adam kayırma, birde asgari ücret ile çalışan çiftçi çocuklarını ve alın terlerini döken ve Tarım kredi kooperatifleri nin gerçek sahipleri ortaklarını düşünün. El vicdan El vicdan El vicdan ölümde var. Süper bir ekip geliyor inşAllah.

Dahası var
Dahası var @Tek Fahrettin POYRAZ Bey Değil - 4 ay Önce

Denizlideki olaya Ö. M de muh muduru A. A. Da ortak ama adamlar bir şekilde siyrildilar. Ö M olayı örtbas etmek için dazkırıdan oraya muhasebeci bile gönderdi ama başaramadı. Eğer ortak değilse bile adam yıllarca şirketi soymuş muhasebe müdürü ve gm yardımcısı bunu fark edememişse neden o makamları işgal ediyorlar. Örtbas etmeye çalışmasına Muhammet bey de şahittir. Yazıklar olsun eli nasırlı çiftçinin hakkini yiyenlere vrsselam.

Ali çalışkan
Ali çalışkan - 4 ay Önce

Bu kurumun acilen revize edilmesi gerekiyor
Tamamen siyasetçileri finanse eden bir kurum haline gelmiş. Millet asgari ücretle ev geçindirmeye çalışıyor beyler 8-10 yerden maaş alıyor bunun neresinde adalet var hakkaniyet var.
Eli nasırlı çiftçi diye diye çiftçinin kanını sömürüyorlar yazıktır günahtır. Poyraz ve arpa hegemonyası ne zaman son bulacak göreceğiz
Allah’ın adaleti elbet tecelli edecektir. Sahada çalışanlar kanını dişine takıp ürün satıp ürün alma derdine düşüyor yukarıdakilerde ceplerinin derdindeler. Devletimiz bu kurumu acil revize etmeli ve gerekeni yapmalıdır.

Sivaslı
Sivaslı - 4 ay Önce

Mustafa ile hamamda paraları ye sonra yandım anam

sivaslı çiftçi
sivaslı çiftçi - 4 ay Önce

Hamamda kurum paralarını ye çorabını iç çamaşırını bile kurumdan al milleti 10 kooperatifte 20 trilyon yolsuzluk çıksın. her üç ayda personel tayini yap. saadettinin hakkını ye vay be


banner151

banner251