Çiftçinin durumu nedir? Kılıçdaroğlu milletvekillerini görevlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinden geçen ay yaşanan ani sıcaklık değişikliklerinin 19 ilde tarım arazileri üzerinde oluşturduğu zararların tespiti ve çiftçinin durumuyla ilgili çalışma yapmalarını istedi.

Çiftçinin durumu nedir? Kılıçdaroğlu milletvekillerini görevlendirdi
banner200
banner217

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ani sıcaklık değişikliklerinden dolayı 19 ilde tarım arazilerinde yaşanan zararların tespiti ve çiftçinin durumuyla ilgili olarak milletvekillerinden rapor istediği ortaya çıktı. Buna göre, milletvekilleri, 15-25 Mayıs tarihleri arasında yaşanan doğal afetlerin tarımsal üretime etkilerini araştırarak raporlaştıracaklar. Hazırlanacak rapor, Kılıçdaroğlu'na verilecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taze dalında faiz
Taze dalında faiz - 4 ay Önce

Ben anlatayım çiftçinin durumunu.Çiftçinin %95 i tarım kredi kooperatiflere bankalara borçlu.Birçoğunun tarlası evi bahçesi icrada.Her yıl ektiğinden kazandığından fazlasını bu kurumlara faiz olarak yetiştiriyo.Çiftçi tarlada artık ürün değil faiz yetiştirip büyütüyor.Daha başkada bişey anlatmaya gerek yok sanırım

taner
taner - 4 ay Önce

yaptirmasina gerek yok bu isler soyle yurur illerde.. hemen il afet komisyonlari kurulur yetki alinir zarar goren alanlarin tespiti ve orani acilen yapilir komisyon karariyla olur bunlar.. sonra oran afet oranı seviyesinde ise zarar ziyan odemeleri yapilir. ayrica tarimsal sigortalr devreye girer. devlet sogortaya ciddi destek veriyor..

banner151

banner251