Çiftçiden dikkat çeken gübre ironisi! 4 lira 350 liradan büyük!

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından açıklanan gübre desteğine yapılan komik artışla ilgili dikkat çeken bir ironide bulundu. 

Çiftçiden dikkat çeken gübre ironisi! 4 lira 350 liradan büyük!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat grubunda gübre desteğinin yüzde 25 artırılarak 16 liradan 20 liraya çıkarıldığını açıklamıştı. Ancak gübre desteğine yapılan bu artış gelen zamlardan dolayı çiftçinin tepkisini çekmişti. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, Tarım ve Orman Bakanlığının terazisinin çiftçi için nasıl çalıştığını ortaya koymak için dikkat çeken bir ironide bulundu.  

TARIM BAKANLIĞININ TERAZİSİ BÖYLE ÇALIŞIYOR

Gübre desteğine yapılan 4 liralık artış ile diğer taraftan gübre fiyatlarına son bir yılda gelen 350 lirayı bir terazi ile anlatmaya çalışan Toy, 4 liralık desteğin yer aldığı terazi kefesinin 350 liralık zammın yer aldığı kefeden ağır bastığını belirterek, “Bakanlığın terazisi de tarım politikası da aşağıdaki terazinin mantığıyla çalıştığı için onların gözünde çiftçi her türlü kazanıyor” dedi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 3 ay Önce

Erken seçim şart. Ülke temizlenmeli artık

Ali dag
Ali dag - 3 ay Önce

Adamı asmaya götürülürken karısı sakız ısmarlıyormus ne alaka

Necati çitlik
Necati çitlik - 3 ay Önce

Sayın Bakanım bu verdiginiz destek çiftci ile alay etmek siz en iyisi hiç vermeyin bu para devletin kasasinda kalsın çünkü bizim hiç işimize yaramaz bana verdiginiz destek 200 lira ben bir seferde Dönüme 300 400 lira gübre veriyorum çünkü en ucuz gubre 3 .5 yüz lira

Hacı ASLIYÜCE
Hacı ASLIYÜCE - 3 ay Önce

Bu desteklerin meyvelerini seneye bol bol toplayacağız! Çiftçiler sevinçten yerinde duramıyor!

Ucuz gubre
Ucuz gubre - 3 ay Önce

Tarim bakani ucuz urun bulmakta becerikli insAllah ucuz gubrede bulur ithal eder 4 TL de kasasinda kalir yaz gelince onunla bugday arpa misir bir seyler alır nasil olsa parasi cok olacak.